- Mapy te będą obrazowały zagrożenia w sposób zarówno graficzny, jak i opisowy. Kolejne konsultacje w Czerniewicach i w Tomaszowie Maz. odbędą się w najbliższych dniach. To pierwszy etap obejmujący konsultacje międzyinstytucjonalne. Kolejny będzie dotyczył spotkań z samorządami i już w poszczególnych powiatach z lokalna społecznością - wyjaśnia nadomisarz Katarzyna Dutkiewicz Pawlikowska. - Zależy nam na ustaleniu i pozyskaniu także innych źródeł niż statystyki policyjne, które mogą w sposób niekompletny odzwierciedlać to zjawisko.
Do tworzenia map zagrożeń wykorzystane zostaną już stosowane kanały komunikacji, takie jak strony internetowe, telefony zaufania czy debaty społeczne.
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Maz. m. insp insp. Wojciech Tatar na spotkaniu z samorządowcami omówił już stworzone mapy zagrożeń wskazujące określone kategorie przestępstw w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców, stosowane sposoby dyslokacji służb, dotychczasowe kanały komunikacji oraz ogólne założenia dotyczące budowania map zagrożeń. - Głównym celem tworzenia takich map jest efektywniejsza dyslokacja poszczególnych służb dla szybkiego niwelowania zagrożeń na danym terenie - tłumaczył.
Napisz komentarz
Komentarze