Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 01:21
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Prawym okiem: Powiat nie lubi swoich przyjaciół

Od blisko 10 lat Powiat Tomaszowski przyznaje statuetki swoim "przyjaciołom". Najczęściej odbywa się to przy okazji hucznie obchodzonych Powiatowych Spotkań Noworocznych, o których nie tak dawno temu miałem okazję kilka słów napisać, wywołując dosyć nerwowe rekacje wśród (na szczęście nnielicznej) grupy radnych.

Laureatów nagromadziło się już w tym czasie co najmniej kilkudziesięciu, jednak znaleźć ich wszystkich, wymienionych w jednym miejscu, łącznie z biogramami oraz uzasadnieniem, jakie konkretnie są ich zasługi, chyba się nie da.

Nie ma ich na oficjalnej stronie internetowej Starostwa ani na żadnej innej, która mogłaby posłużyć samorządowej promocji. Jedyne co możemy w Internecie znaleźć, to relacje z uroczystości wręczania, w przeważającej mierze pochodzące z oficjalnej strony.

Wiem, że ktoś być może wytknie mi tutaj pewną sprzeczność. Spieszę więc wyjaśnić: pisząc o braku informacji na stronie internetowej mam na myśli to, że do informacji o samym wyróżnieniu i laureatach nie ma żadnego odnośnika na stronie głównej a w przekazie dominuje raczej podmiot wręczający nad obdarowanym.

Co z tego wynika? Najwyraźniej Powiat Tomaszowski swoich przyjaciół się wstydzi. I chyba nie ma w tym nic dziwnego, bo pomijając jedną z nagrodzonych osób, która skazana została za korupcję (pora chyba zmienić Statut Powiatu i tytuł odbierać w przypadku skazania za tego rodzaju przestępstwa), to jak powiedział mi dzisiaj jeden z radnych, większość z uhonorowanych, to osoby, które same nie mają prawdziwych przyjaciół i nie potrafią chyba być niczyimi przyjaciółmi.

Wśród "przyjaciół" Powiatu Tomaszowskiego dominują oczywiście posłowie. Konia z rzędem temu, kto jest w stanie wskazać zasługi dla naszego miasta i powiatu, jakie mają posłanka Ozga albo posłowie Seliga lub Ostrowski. Zasługi wykraczające poza zwykłe polityczne krętactwo. Wyjątkiem w tym towarzystwie może być Roman Jagielliński, który od lat aktywnie uczestniczył w promocji regionu, przywracając m.in. w Spale, Dożynki Prezydenckie (mimo, że tę zasługę w ulotce wyborczej przypisywał sobie również Piotr Kagankiewicz).

Nieliczni w tym gronie są przedsiębiorcy, płacący na miejscu podatki, zatrudniający pracowników. Rzadkością (chyba nawet na żadnego w swoich poszukiwaniach nie natrafiłem) bywają lokalni działacze społeczni (bo radnych i wójtów trudno do takich zaliczyć). Ze świecą w dłoni możemy szukać twórców kultury.

Za to dotychczasowe władze Powiatu Tomaszowskiego z lubością podlizywały się swoim partyjnym szefom i szefowym. Kilka osób podnosiło poziom własnego ego, a dla nas wszystkich, jako mieszkańców, nic z tego nie wynikało. To znaczy wynikało tyle, że za te publiczne psychodramy, musieliśmy z naszych podatków zapłacić.

Nagroda sama w sobie nie jest niczym złym. Liczę jednak na to, że obecny Starosta, Mirosław Kukliński (jedna z dwóch - trzech osób, z którymi w okresie minionych blisko trzech miesięcy kadencji udało mi się porozmawiać o jakichkolwiek koncepcjach i pomysłach dotyczących funkcjonowania Powiatu) jej formułę ucywilizuje i stworzy z niej realny element promocyjny. W razie potrzeby chętnie posłużę radą i pomocą.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
20.02.2015 10:08
Nie wystarczy "ucywilizować". Należy zmienić całą formułę od kryteriów po nazwę. Nie wiem czy rzeczywiście zasłużeni dla powiatu przyjaciele Tomaszowa chcieliby być w towarzystwie dotychczasowych "zasłużonych inaczej".

dziadek 16.02.2015 11:51
A co babciu, tak Ci pilno do wymiany dokumentów?

babcia 16.02.2015 11:40
Zmiencie wrescie nazwe ulicy Langego.

ComTM 16.02.2015 07:47
Dobrze P. Mariuszu, że takie tematy Pan podejmuje, bo są to absurdy rodem z minionych czasów dzielnie kontynuowane przez wszelkiej maści władze. Służą tylko wzajemnej adoracji i "wyrabianiu" swojej pozycji. Co wnoszą w rozwój samorządności, poprawę funkcjonowania urzędów czy los przeciętnego obywatela? Głosy, że to promocja regionu są warte tyle samo, co głosy o "potencjale - potędze turystycznej naszego regionu". Zastanawiam się, na ile obecne władze powiatu wniosą nową jakość w funkcjonowanie powiatu, a przede wszystkim, czy tego rzeczywiście chcą....

ja 15.02.2015 13:23
Mnie nie obdarowano statuetką i słusznie. Nie lubię starostwa a tym bardziej się z nim nie przyjaźnię, chodzę tam jedynie w celu zarejestrowania auta lub po różne papierki z autem związane. Do mojego auta wystarczy maleńki urzędzik lub nawet jedno małe okienko. Jak będą dawać statuetki Nieprzyjaciela Powiatu to będę się ubiegać

Ajdejano 15.02.2015 11:33
Do wpisu nr 14: no to informujesz nas, że "Towarzysz Kawka jest mi znany z opowiadań jego wielu uczniów , to mi wystarczy ". Podejrzewam, że dla twojego mózgu opowiadaniau czniów p. Kawki w zupełności wystarczą. Mnie by nie wystarczyły, ponieważ p.Kawka był moim nauczycielem i wychowawcą. Jego geografię miałem na egzaminie wstępnym na studia i zdałem na ocenę 5. A wychowawcą był świetnym i pasjonatem turystyki. Był przez kilkadziesiąt lat porządnym człowiekim, nauczycielem i wychowawcą wielu tomaszowian oraz dyrektorem szkół średnich . I to są jego zasługi dla Tomaszowa i okolic. I to wystarczy , aby miał swoją ulicę. Ps. Myślę, że jednak do twojej główki ten wpis nie dotrze.

... 15.02.2015 12:01
Jego żona Janina była moją nauczycielką.

mmn 14.02.2015 21:47
Tak właśnie - nieżyjący pan Mec jak wypowiadał się w mediach to może miałem pecha ,ale zawsze słyszałem z jego ust ,że jest łodzianinem. Może to teraz tłumaczyć, że tam mieszkał (?) - trudno powiedzieć, ale rozumieć można różnie, zwłaszcza jak się słucha całej wypowiedzi a nie wyrwanego z kontekstu kawałka

... 14.02.2015 22:41
Tak, mówił że jest z Łodzi, ale fakty są inne. Może źle wspominał swoje życie w Tomaszowie, bo koledzy w szkole nazywali go szwabem (zresztą był wyznania ewangelickiego tak jak jego ojciec i matka).

ad 13 14.02.2015 21:22
jest Pani w starostwie na wysokim stanowisku mowiaca weszles poszles wiec nie badz drobiazgowa.... przyklad idzie z gory...

... 14.02.2015 22:38
No cóż, pewne podstawy kindersztuby i wyrażania wynosi się z domu.

Alvin 14.02.2015 19:48
odp .9 Towarzysz Kawka jest mi znany z opowiadań jego wielu uczniów , to mi wystarczy . W wikipedi można napisać wszystko ....A ks . Grad był księdzem jakich wielu i to tyle w temacie , bez szału....

anna 14.02.2015 19:34
Tez mnie zawsze zastanawiało, kto i jakie kryteria decydują o przyznaniu statuetki. A może na przyszłość jakiś plebiscyt... Panie prowadzące tegoroczną uroczystość popełniały wiele błędów językowych, mimo, że czytały z kartek. Proszę urzędniczki pracujące w starostwie o wzięcie kilku lekcji z poprawności języka polskiego. Szanowne Panie..Pani Skarbnik i Panie Elżbieta Kośka i Marta Skóra...mówi się "rok dwa tysiące szósty, dwa tysiące piętnasty" a nie "rok dwutysięczny szósty, dwutysięczny piętnasty".

? 14.02.2015 21:17
gdyby obecnie panujacy starosta nie unikal wystapien publicznych dziewczyny nie popelnialyby bledow. nie myli sie ten co nic nie robi. cieszcie ze jest ten wydzial i te dziewczyny. pozdrawiam.

... 14.02.2015 18:30
Bogusław Mec, w właściwie Metz urodził się w Tomaszowie Maz. Mieszkał na obecnej ul. Św.Antoniego na terenie Kościoła Ewangelickiego. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 1 na ul.Stolarską, a następnie ukończył Liceum Pedagogiczne. Więcej na http://www.se.pl/rozrywka/plot...04426.html i http://www.se.pl/rozrywka/plot...04583.html

14.02.2015 15:05
Sama inicjatywa jest dobra, tylko czytelny regulamin zasług i procedura zgłaszania kandydatów powinna być przygotowana.

n 14.02.2015 10:43
Ostro napisane. Panie redaktorze ma Pan 1 głos w radzie powiatu. Warto go dobrze wykorzystać. Co do starosty, jest on lepiej przygotowany do tej funkcji niż poprzedni. Nie wszystko co wychodzi ze starostwa to jego dzieło wiec nie czepiał bym się tak bardzo.

Ajdejano 14.02.2015 09:33
Temat był potrzebny po to, aby pokazać, w jaki sposób ta samorządowa dziecinada, to samorządowe badziewie, bezsensownie - to znaczy bez jakichkolwiek sensownych zasad zajmuje się nawet tak błachym i ubocznym tematem, jak rozdawanie statuetek "przyjaciołom" . Ten uboczny przkładwskazuje poziom tych naszych samorządów. To totalne błazeństwo i niechby sobie istniało, tylko dlaczego za publiczne (czyli m.innymi - za moje) pieniądze. No - jak taką statuetkę dostała "wybitna posłanka psl-u K.Ozga - to umieram z cikawości, za jakież to zasługi dla naszego powiatu została uhonorowana. Myslę, że to przede wszystkiem zasługa naszej Basi i Ulki.

Alvin 14.02.2015 08:00
Nareszcie trochę prawdy . Może warto by też poruszyć nazwy kilku ulic w tym mieście , bo jakoś nie znam szczególnych zasług Kawki i ks. Grada dla naszego miasta , aby nazywać ich nazwiskami ulice.

Tomek 14.02.2015 15:52
Może tu poczytasz o tych co piszesz i dowiesz się co robił Pan Kawka http://tptm.eu/index.php?optio...Itemid=488 Grad był Księdzem więc nie wiem czego od niego byś oczekiwał? Wiele osób go znało i szanowało więc nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia,. http://tomaszowmazowiecki.nasz...id,tm.html a po przeczytaniu pomyśl co ty zrobiłeś dla innych

... 14.02.2015 17:08
No cóż, tak to bywa, gdy ktoś jest napływowy ... Ktoś, kto się urodził i wychował w Tomaszowie zna te osoby. Jeśli nie osobiście, to z opowiadań starszego pokolenia. A B.Mec - wiesz kto to był?

XX 14.02.2015 17:53
Łodzianin - tak mówił o sobie.

Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama