Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 4 listopada 2024 19:06
Reklama
Reklama

Podsumowanie roku w Tomaszowie Mazowieckim - cz.6 czerwiec

Kontynujemy nasz cykl podumowujący miniony rok w Tomaszowie Mazowieckim. Kolej na czerwiec.

Topienie beznadziejności istnienia

Pijaństwo to jeden z największych problemów,  z jakimi borykamy się w Tomaszowie od lat. Miliony złotych wydawane według ustawowego kryterium na profilaktykę są najzwyczajniej w świecie wyrzucane w błoto. Z funduszu kapslowego finansuje się organizacje społeczne, kluby sportowe i mniejsze lub większe nasiadówki jajogłowych mędrców. Wszyscy zapominają o źródle problemów. Coraz więcej pijanych matek przewija się w policyjnych komunikatach. Niektóre z nich powracają na łamy portalu wielokrotnie, Dwa lata temu sensacją ogólnopolską była dziewczyna, która urodziła pijane dziecko. Ta sama kobieta rok później, znowu w zaawansowanej ciąży trafia na szpitalny oddział ratunkowy.

 

Tomaszowskie szkoły produkują bezrobotnychPrawdziwą burzę komentarzy na portalu wywolał list czytelnika, którego teza została zawarta w tytule. Czy w naszym powiecie potrzeba jest aż tylu szkół ponadgimnazjalnych o charaktarze liceów ogólnokształcących? Dlaczego nie tworzy się szkół o profilach zawodowych w sposób elastyczny reagując na zapotrzebowanie rynku pracy? Czy powodem jest konieczność większego zaangażowania środków finansowych w tworzenie i funkcjonowanie zawodówek i techników? Czy może chodzi o niechęć lub ambicje rodziców i samych gimnazjalistów do tego rodzaju edukacji? A może przyczyną jest fakt, że w szkolach technicznych program jest trudniejszy, bardziej obszerny i wymagający większego zaangażowania? 

 

Bite, terroryzowane, przywiązywane do drzewaW czerwcu też nasza uwaga skupiła się na tzw. rodzinnych domach dziecka, które jak się wkrótce okazało wcale niemi nie są a występują jako zakłady budżetowe należące do Powiatu Tomaszowskiego. Była więc skarga byłych pracownic, programy telewizyjne i całkowita indolencja radnych, wynikajaca z braku zainteresowania losem dzieci, które zostały w swoim życiu już wystarczająco skrzywdzone. Jedna z radnych pytała a co to jest przemoc a przewodniczący komisji rewizyjnej wypraszał ze swoich posiedzeń dziennikarzy (przynajmniej próbował) i pisał na nich donosy do prokuratury, sądów, posłów i na Policję. 

 

Iwona Kmiecik w opolskich Super DebiutachUtalentowana tomaszowianka, Iwona Kmiecik, wystąpiła na festiwalu Opole 2014. Wokalistka wzięła udział w koncercie Super Debiuty i zaśpiewała piosenkę z repertuaru Czesława Niemena „Pod Papugami”.

Wcześniej mogliśmy ją oglądać w telewizyjnym show "Must be the Music", w którym zachwyciła jurorów oraz publiczność swoją ciekawą barwą głosu.

Iwona wystąpiła także w teledysku nagranym dla rannego w wypadku motocyklowym Tomka Kowalskiego. 

 

Ruszają kolejne remonty. Będą utrudnieniaRok 2014 rzeczywiście można uznać za rok utrudnień drogowych. Niemal w tym samym czasie zamknieto część ulic w centrum, ulicę Św. Antoniego oraz Szczęśliwą. Na wszystko nałożył się ciągnąca się niemal w nieskończoność przebudowa Placu Kościuszki. Większość komentarzy tomaszowskich kierowców nie nadaje się do publikacji w żadnym publicznym medium. Mimo wszystko dobrze, że coś jednak zostało zrobione, chociaż wiele osób wskazuje na niską jakość wykonywanych prac i to nie tylko tych wykonywanych w samym mieście ale i w przypadku inwestycji w gminach powiatu tomaszowskiego. 

 

Tomaszów bez egzaminów... na szczęścieW czerwcu też dotarła do nas wiadomość, że Tomaszów jednak nie stanie się ośrodkiem egzaminacyjnym dla kierowców. Opinie w tej sprawie sa oczywiście podzielone. Zwolennicy mówią o sporym udogodnienu, przeciwnicy natomiast o utrudnieniach komunikacyjnych, jakie mogą powodować "elki" na wąskich tomaszowskich ulicach. Niestety w Tomaszowie dominuje XVIII wieczny układ urbanistyczny, który nie sprzyja dużej liczbie samochodów. 

 

 

Trzonek na oucie i w ProkuraturzeTomasz Trzonek dyrektorem tomaszowskiego domu dziecka "Słoneczko' był tylko przez rok. W tym czasie udało się wybudować nową siedzibę placówki. Swoją rolą przejął się do tego stopnia, że aż wszyscy podlegli mu pracownicy postanowili napisać na niego do Starostwa skargę, a starostwo postanowiło z kolei wystąpić do prokuratury. W efekcie Trzonek z funkcji odszedł sam a po kilku miesiącach prokuratura orzekła, że przestępcą jednak nie był. Jednym słowem: uszyto mu buty. 

 

 

Wacława Bąk nową dyrektorką "Dziesiątki"Tak jak w tytule. Radna Rady Miejskiej w Tomaszowie mazowieckim zastąpiła na stanowisku radnego Rady Powiatu Tomaszowskiego, Mirosława Zielinskiego. Z informacji, jakie do nas docierają, w szkole zaczęły się wielkie porządki. Jest nadzieja, na poprawę wyników egzaminacyjnych uczniów tej szkoły. Nowa dyrektorka postanowiła się skupić tylko i wyłacznie na zarządzaniu szkołą i zrezygnowała z udziału w wyborach samorządowych. Tym bardziej będziemy jej kibicować. 

 

 

Biskup honorowym obywatelem miasta

16 czerwca br., podczas nadzwyczajnej, LI sesji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego Biskup Ireneusz Pękalski odebrał - w obecności miejskich i powiatowych władz samorządowych, przedstawicieli duchowieństwa, młodzieży i mieszkańców Tomaszowa Maz. - z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej akt nadania Honorowego Obywatelstwa Tomaszowa Mazowieckiego.Tytuł  został nadany 26 marca 2014 r. uchwałą Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego.

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Polecane
Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla LegiiSzkoda straconych punktów
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama