Dzień i godzina spotkana 19.10 godz. 19.10 również nawiązywała do historii (w 1910r powstał Widzew). Głównym celem spotkania było przybliżenie historii powstania Widzewa Łódź, dlatego najważniejszym punktem był wykład pana senatora Bonieckiego. Historyk, przedstawiając archiwalne dokumenty, dowiódł że RTS Widzew Łódź był kontynuatorem powstałego w 1910 Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego (TMRF ). Tym samym wyjaśnił, że podważanie tej daty powstania Widzewa nie ma uzasadnienia. Oprócz tego kibice mogli poznać wiele innych faktów i wątków z zamierzchłej, bo przedwojennej historii klubu. Licznie zgromadzona Widzownia nagrodziła wykład i wnioski z niego płynące rzęsistymi brawami.
W nurt wspomnień wpisał się też pokaz multimedialny jaki przygotowali organizatorzy. Z sentymentem i tęsknotą za lepszymi czasami kibice obejrzeli fragmenty takich meczy jak Legia- Widzew 2:3, Broendby-Widzew 3:2 (i awans do Ligi Mistrzów) oraz pucharowe, wygrane boje z Juve, Liverpool, Rapid Wiedeń i wiele innych.
Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli klubu. Był kierownik drużyny p. Cezary Świątczak i piłkarz, wychowanek Widzewa p. Marcin Kozłowski.
Miła impreza zakończyła się konkursem z nagrodami ufundowanymi przez klub i organizatorów.
Impreza organizowana była pod hasłem „Ku pokrzepieniu serc. Tytuł adekwatny do obecnej sytuacji Widzewa. Mimo beznadziejnych wyników i nazwijmy to „trudności organizacyjnych” w klubie sala muzeum wypełniła się do ostatniego miejsca.
Oddajmy głos organizatorom Jakubowi Chojnackiemu i Sylwestrowi Kucharskiemu: „Serce nam się kraje widząc permanentny kryzys w klubie. Jednak cieszymy się, że na spotkanie przyszło aż tylu kibiców w różnym wieku. Oznacza to, że Widzew jest wciąż popularny w Tomaszowie i może liczyć na doping z naszej strony. Tym razem zaproponowaliśmy spotkanie o nieco innym charakterze – historycznym. Wykład senatora Bonisławskiego był krótki ale treściwy. Skąd tytuł „ku pokrzepieniu serc”? Chyba nie musimy tłumaczyć.”
Organizatorzy pragną podziękować: szanownym gościom, wszystkim kibicom, którzy przyszli na spotkanie oraz dyrekcji tomaszowskiego Muzeum p. Dorocie Bill – Skorupa oraz p. Małgorzacie Dróżdż za pomoc w zorganizowanie spotkania.
Napisz komentarz
Komentarze