Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 4 listopada 2024 19:16
Reklama Sklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama

Sesja Rady Miejskiej - Kuratorium zmienia zdanie - relacja on line

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radni zadecydować mają między innymi o likwidacji gimnazjum numer 2 w Tomaszowie Mazowieckim. Zaskoczeniem dla wszystkich jest zmiana stanowiska Łódzkiego Kuratora Oświaty, który wydał pozytywną opinię w tej sprawie.

 

 

11:10 - Rozpoczynają się obrady. Radna Krystyna Wilk przedstawia porządek obrad do którego nie wniesiono żadnych zastrzeżeń.

 

11:15 - Nowy Komendant tomaszowskiej Policji, inspektor Gabriel Olejnik, przedstawia informacja o działalności Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim oraz o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie Miasta Tomaszowa Mazowieckiego w 2012 roku. Dane liczbowe omawiano już wcześniej w czasie powiatowej debaty oraz sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego.

 

Gwar na sali świadczy o tym, że radni oraz miejscy urzędnicy raczej mało zainteresowani są tematem. Kowalewski dyskutuje ze Zdonkiem, Dworczak z Wawro, Pierściński z Kubiakiem, Batorski z Rzęczykowski, Batorska z Janikiem, dyrektor MOPS Jolanta Szustorowska z naczelnik wydziału polityki społecznej Wandą Rybak. Kilku radnych salę opuściło. Porozmawiają na zewnątrz.

 

Głos Olejnika jakoś przebija się przez narastający szum, świadczący raczej o braku kultury. To jednak zasługa mikrofonu i nagłośnienia. Szkoda, że przewodniczący Tomasz Kumek nie reaguje na powstające zamieszanie. Nic dziwnego, dyskutuje z Jerzym Kowalczykiem. Wcześniej Komendant zaproponował, by od razu przejść do zadawania pytań, ponieważ z sali żadne jednak nie padło, przystąpił do omawiania przygotowanej prezentacji.

 

Krzysztof Kuchta zabiera głos w dyskusji. Pyta o to jak Tomaszów Mazowiecki prezentuje się w statystykach na tle innych powiatów województwa. Odniósł się też do dużej ilości nietrzeźwych kierowców zatrzymywanych na drogach naszego powiatu. Poprosił też o wykorzystywanie psa tropiącego w szkołach, w celu wykrywania narkotyków.

 

Radna Wacława Bąk zwróciła uwagę na niebezpieczne skrzyżowanie ulic Orzeszkowej oraz Zawadzkiej oraz na proceder sprzedaży papierosów "na sztuki" oraz alkoholu na tzw. "kieliszki".

 

Komendant Olejnik zapewnił, że problemem skrzyżowania już się zajął. Możemy się też spodziewać w tym miejscu częstszych patroli funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Odniósł się też do nielegalnego handlu alkoholem. Zapowiedział nękanie handlarzy alkoholem.

 

Henryk Dworczak zabierając głos poprosił o kontrole prędkości samochodów w okolicach dworca kolejowego. Może wreszcie patrol zniknie ze skrzyżowania ulicy Nowowiejskiej i pojawi się tam, gdzie jest naprawdę potrzebny.

 

12:07 - Tomasz Kumek ogłosił kilka minut przewy technicznej

 

12:23 - Przewodniczący wznawia obrady. Kolejny punkt to podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia projektu „Wsparcie” realizowanego w 2013 r. ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Projekt uchwały czyta dyrektor Jolanta Szustorowska. Radni jednogłośnie i bezdyskusyjnie przegłosowali uchwałę.

 

 

 

 

12:28 - Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Gimnazjum nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Warszawska 95/97. Ten temat (teoretycznie) powinien wzbudzić najwięcej emocji. Jak pisaliśmy na wstępie swoją decyzję, o której prawdopodobnie pisaliśmy w artykule Kuratorium nie chce likwidacji. Komisje problemowe Rady Miejskiej pozytywnie wypowiedziały się na temat likwidacji szkoły.

 

Głos w dyskusji zabrała Wacława Bąk. Zadała pytania dotycząca opinii związków zawodowych oraz rad rodziców i rad pedagogicznych gimnazjów numer 2 oraz 4. Pytała też, gdzie znajdą pracę pracownicy "dwójki". - W gimnzjum numer 4 jest 100 uczniów a w gimnazjum numer 2 jest ich 77. Kuriozalna sytuacja jest taka, że do dwójki nie wpłynęło żadne podanie od ucznia. Per saldo do gimnazjum numer 4 przejdzie tylko 7 uczniów z tych, którzy mieliby trafić do gimnazjum numer 2. Uczniowie tomaszowscy najchętniej składaj podania do gimnazjów numer 3 oraz 7. Doprowadzimy do sytuacji, że w klasach tych zkół będzie po 30 uczniów. Sytuacja jest poważna i bardzo złożona.

 

Radną zdumiewa treść pisma od kuratora. Szczególne jej wątpliwości budzi fragment dotyczący przeznaczenia szkoły w przyszłości do zorganizowania tam zajęć edukacyjno - wychowawczych dla uczniów pierwszego etapu nauczania. Ponadto krytyce poddała opinie o braku możliwości realizacji podstawy zajęć z wychowania fizycznego.

 

Radnej odpowiadał Waldemar Wendrowski. Okazuje się, że oba związki zawodowe utrzymały swoje stanowisko w sprawie zamiaru likwidacji szkoły. Wiceprezydent przyznał natomiast, że gdby przyjąć iż opinia Kuratium Ośiwaty jest zasadna, to budynek szkoły rzeczywiście nie nadaje się do prowadzenia działalności edukacyjnej. Jego zdaniem likwidacja placówki będzie z korzyścią dla dzieci.

 

Tomasz Trzonek obawia się, że nie da się zorganizować zajęć w ramach siatki organizacyjnej w taki sposób, by dzieci nie musiały przemieszczać się w trakcie lekcji pomiędzy budynkami położonymi przy ulicy Ostrowskiego i Warszawskiej. Trzonek uważa, że likwidacja szkoły to wynik zaniedbań w zarządzaniu oświatą i braku spójności systemu.  - Likwidujemy gimnazjum, kiedy gimnazja w Tomaszowie są przepełnione - przekonywał.

 

Waldemar Wendrowski odpowiedał raz jeszcze. Przyznał, że system rozchwiany jest totalnie. Uważa, że wpływ na brak chętnych do gimnazjum mogły mieć wpływ wydarzenia z przełomu stycznia i lutego, o których pisaliśmy w artykule Nawalony dyrektor szkoły. Rodzice wezwali policjęArgumenty jednak wydały się mało przekonujące dla Trzonka.

 

Radni przystąpili do głosowania. 10 osób było za, 4 były przeciw, 8 wstrzymało się od głosu. Radni Wawro oraz Dworczak nie przestraszyli się posła Marcina Witko o czym pisaliśmy w art. Radni na wylocie.

 

13:05 - Podjęcie uchwały w sprawie określenia granic obwodu Gimnazjum nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Tomasza Ostrowskiego 14 - to konsekwencja poprzedniej uchwały podjętej przez samorządowców.

 

13:07 - Tak samo jest w przypadku podjęcia uchwały w sprawie ustalenia planu sieci gimnazjów i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Tomaszów Mazowiecki.

 

13:09 - Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia sieci publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Tomaszów Mazowiecki.Uchwała ma charakter porządkujący.

 

 

 

 

13:12 - Podjęcie uchwały w sprawie odstąpienia od żądania zwrotu bonifikaty udzielonej przez Gminę Miasto Tomaszów Mazowiecki przy sprzedaży lokalu mieszkalnego.Sprawa dotyczy jednego z lokali w szeregu budynków należących niegdyś do Łódzkiego Zakładu Wodociągów. Lokal został nabyty od miasta przez loktorów z bonifikatą w wysokości 80%. Zgodnie z prawem, przy sprzedaży takich nieruchomosci przez upływem 5 lat od daty nabycia bonifikata podlega zwrotowi. Istnieją określone przypadki przy których istnieje możliwość odstąpienia od żądania zwrotu. W tym konkretnym przypadku żadna z okoliczności nie zachodzi.

 

Wszystkie Komisje rady miejskiej wypowiedziały się negatywnie. Jacek Kowalewski zapytał o cenę lokalu. Okazuje się, że według wyceny z 2007 roku kosztował on 106 tysięcy a najemca zbył go w 2011 roku za kwotę przekraczająca 150 tysięcy złotych. Projekt ostatecznie odrzucono. Miasto powinno odzyskać ponad 100 tysięcy złotych. Nikt jednak nie zapytał jak wyegzekwować skutecznie tę wierzytelność, biorąc pod uwagę, że rodzina lokatorki przebywa za granicą a ona sama jest rezydentką Domu Pomocy Społecznej.

 

13:20 - Seria uchwał "geodezyjnych" Do sprzedaży przeznaczono działki: ulica Poprzeczna, Dzieci Polskich, KS. Jerzego Skorupki. Radny Marek Kubiak zwrócił uwagę na brak promocji atrakcyjnych terenów, które miasto posiada na sprzedaż. Rację przyznał mu wiceprazydent Grzegorz Zań.

 

Atrakcyjną nieruchomość stanowi działka przy ulicy Dziecki Polskich. Jej powierzchnia przekracza 7 tysięcy metrów kwadratowych. Jej przeznaczenie w Studium to działalność handlowo usługowa. Jacek Kowalewski przypomniał, że część tej nieruchomość stanowić miała część wewnętrznej obwodnicy miasta utworzonej poprzez poszerzenie i przebudowę ulicy Zawadzkiej.

 

13:35 - Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia zasad ochrony dla ustanowionych pomników przyrody i użytków ekologicznych.

 

13:42 - Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działanie Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.Skargę złożyła pani Krystyna Marcinkowska, była dyrektor SOK Przyjaźń. Problem dotyczy wyburzenia, bez ekspertyzy technicznej zadaszonych murów sali widowskiej Klubu (Ludzie budują, ludzie burzą). Skargą zajmowała się Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej. Radna Lis przedstawiając uzasadnienie do uchwały przytoczyła opinię Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, zgodnie z którą obiekt był w złym stanie technicznym oraz stwarzał zagrożenie m.in. pożarowe. Standardowo komisja uznała skargę za bezzasadną.

 

Radny Dworczak zaatakował skarżącą Krystynę Marcinkowską żądając podania podstaw prawnych złożonej skargi. - Nie mam dla pana odpowiedzi - odpowiedziała. - Najpierw powinno się zrobić ekspertyzę, bo Tomaszów nie ma dużego domu kultury a Tkacz ma charakter dzielnicowy.

 

Składająca skargę przypomniała, że Przyjaźń została przekazana w formie darowizny przez spółdzielców pod warunkiem prowadzenia w niej działalności kulturalnej. Warunek ten został ujęty w notarialnym akcie darowizny. Jej zdaniem ten warunek nie został dotrzymany. Była dyrektor "Przyjaźni" twierdzi, że pełną dokumentację budynków przekazała tomaszowskiemu Urzędu Miasta. 

 

Odpowiadał prezydent Rafał Zagozdon. Sięgnął do lat 80-tych ubiegłego wieku, kiedy salę widowiskową zaczęto budować i nie zabezpieczono odpowiednich środków finansowych. Wytknął też Krystynie Marcinkowskiej, że była ponad 10 lat temu członkiem Zarządu Miasta i ówczesne władze również nie podjęły żadnych działań mających na celu uregolowania stanu niedokończonej sali widowiskowej. Prezydent stwierdził też, że w akcie notarialnym nie znalazł się żaden warunek.

 

Zdaniem prawników Urzędu Miasta nie można przenieść własności nieruchomości pod warunkiem lub z zastrzeżeniem terminu. Oczywiście nie jest to do końca prawdą, ponieważ istnieją w polskim systemie prawnym przypadki dla których jest to możliwe. Jednym z nich jest np. wywłaszczenie nieruchomości na określony cel. Przeniesienie własności jest tu warunkowe, a warunkiem jest realizacja tzw. celu wywłaszczeniowego. Podobnie jest w przypadku darowizn. Potwierdza to uchwała Sądu Najwyższego w składzie siedmiu sędziów z 7 stycznia 1967 r. (III CZP 19/66, OSNCP 1968 nr 5, poz 79). Jednym słowem darowiznę można cofnąć a więc jest ona ze swojej natury czynnością warunkową.

 

Właściwe pytanie jakie powinni więc zadać radni jest takie, czy wobec rozbiórki obiektu bez espertyzy technicznej istnieje ryzyko unieważnienia aktu darowizny nieruchomości, jeśli taki był zawarty i jaki właściwie charakter miał akt notarialny przenoszący własność nieruchomości.

 

Nie uznanie skargi za zasadną nie kończy jednak tematu. Pani Krystyna Marcinkowska złożyła również wniosek o przeprowadzenie kontroli przez Najwyższą Izbę Kontroli.

 

14:37 - Kolejna skarga na działanie Prezydenta Miasta. Tym razem dotyczy ona opieszałości działań prezydenta miasta. Sprawa dotyczy wydania decyzji o warunkach zabudowy dla 18 działek przy ulicy Lecha w Tomaszowie Mazowieckim, dla której skarżąca nie została uznana za stronę postępowania. Stanowisko w kwestii skargi zajęło wcześniej Samorządowe Kolegium Odwoławcze, które uznało ją za bezzasadną.

 

Radni skargą są raczej nie zaintersowani. Na sali obrad pozostało ich zaledwie 9.

 

14:50 -  Sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny i systemie pieczy zastępczej za rok 2012, Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim za 2012 rok, Sprawozdanie z realizacji lokalnego programu przeciwdziałania zjawisku bezdomności na terenie miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Ocena zasobów pomocy społecznej za rok 2012 dla Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki, Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za rok 2012 zostały zamknięte lotem błyskawicy i w sposób bezdyskusyjny.

 

14:56 - Interpelacje i wsnioski radnych - opiszemy je w odrębnym artykule

 


Komendant Gabriel Olejnik rzeczowo o bezpieczeństwie w naszym mieście

Komendant Gabriel Olejnik rzeczowo o bezpieczeństwie w naszym mieście


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
11.05.2013 23:14
Uważny nie bądź taki hop do przodu jeśli chodzi protokoły z sesji. Tam nie jest zapisane kto jak głosował a niektórzy radni nie podnoszą zbyt wyraźnie i długo ręki w głosowaniach kluczowych. Przeanalizowałem jeszcze raz zapis filmowy z innego kanału (teleteamtm) na youtube i zgadzam się, faktycznie radni TRZONEK i BARAŃSKI głosowali PRZECIW. Radnego Pietrzyka nie widać (kamera szybko przejeżdża na następnych) a radnego Pawłowskiego rzeczywiście nie ma przy stoliku. No fakt to jest też sposób, nie przyjść na kluczową sesję albo wyjść z głosowania...

Uważny 06.05.2013 21:56
Nie wprowadzaj ludzi w błąd JDM. Zresztą głosowania nie są żadną tajemnicą a wiarygodnym źródłem są protokoły z sesji i tak mi się przynajmniej do tej pory wydawało nagrania telewizyjne (ale widocznie każdy widzi to, co chce). I tak: 3 radnych było przeciw: BARAŃSKI, TRZONEK, PIETRZYK. 10 radnych było za likwidacją szkoły a 8 wstrzymało się od głosu. Żeby uwiarygodnić moje a nie JDM kłamliwe przywoływanie nazwisk dodam tylko, że radnego Pawłowskiego nie było na sesji.

02.05.2013 22:20
Specjalnie przejrzałem film z sesji gdzie było głosowanie: ZA było 9 radnych w tym na pewno - p. Goździk, Dworczak, Wawro, Rzenczykowski, Kowalczyk, NIKT NIE BYŁ PRZECIW - moim zdaniem to chowanie głowy w piasek i wstyd! 11 osób się wstrzymało w tym na pewno: p. Bąk, Barański, Pietrzyk, Kuchta, Kubiak, Pierściński, Pawłowski Tyle było widać z kamery.

Większość 30.04.2013 13:34
zainteresowanych jest ciekawa jak głosowali poszczególni członkowie rady, czy można prosić o takie informacje?

RZ 30.04.2013 10:23
A jestem ciekaw jak głosował jeden z bardzo dobrze ustawionych przez wszystkich pan Stańdo??? Kilkanaście tysięcy miesięcznie do czegoś zobowiązuje...

znawca pogody 29.04.2013 22:45
tym radnym juz dziekujemy

Wyborca 29.04.2013 18:08
Te wszystkie rady samorządowe i nadzorcze są do wymiany, czas przewietrzyć zastałe układziki!

maciek 29.04.2013 15:34
każda jedna osoba w radach nadzorczych jest po znajomości

28.04.2013 20:41
Pan Dworczak zainteresował się z tego co wiem umieszczeniem córki w radzie nadzorczej.

KR 28.04.2013 20:23
Ja (i wiele innych osób) doceniam pracę i zaangażowanie pana Dworczaka, niejednokrotnie już wykazał się wielkim zainteresowaniem problemami otaczających go ludzi (nie tylko ze swojego okręgu wyborczego) oraz bezinteresowną pomocą. Oby więcej takich radnych!!! Jesteśmy z panem i życzymy siły w walce z ludźmi, który tak mało wiedzą o pańskim zaangażowaniu w życie społeczne ludzi.

kasia 29.04.2013 11:27
czas na zmianę radnych wnad chodzących wyborach

ola 28.04.2013 14:40
czas na nowych radnych i nowe władze miasta w 2014 roku

Wyborca 26.04.2013 17:55
Och, to spora kolejka potrzebujących tomaszowian powinna się do niego ustawić... a jakoś jednak jej nie widać :)

Obserwator 26.04.2013 16:41
Wiem jedno, Pan Tomasz Wawro pomógł mi jak byłam w ciężkiej sytuacji materialnej i bez mieszkania. Za to dziękuje. Gdzie indziej nie znalazlam pomocy.

znawca 26.04.2013 07:56
wszystkie sprawy omawia się i dyskutuje na posiedzeniach komisji, tam się ustala kształt uchwał tak aby na sesji nie robic bydła. Ci radni którzy zabierają głosy na sesjach robią to pod publikę aby siebie promować. Śmieszy mnie jak radny na sesji zabiera głos w sprawie nieświęcącej się lampy na ul. X. PS. Poseł kiedyś tworzył w powiecie struktury Forum Młodych Ludowców był zapatrzony w PSL, jak jego guru Wojciechowski został Pisiorem to i on ten. Jestem przekonany gdyby guru przeszedł wtedy do innej partii to on też. Takie są chrągiewki

26.04.2013 01:46
No właśnie Obserwatorze co zrobił przez dwie kadencje radny Wawro? Ile razy sensownie zabrał głos? Odpowiedź jest prosta sobie, załatwił stałę zajęcie w MOPS i nic poza tym. Temu Panu już dziękujemy!

Reklama
Polecane
Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla LegiiSzkoda straconych punktów
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama