Magister inżynier zarządzania, absolwent Politechniki Łódzkiej, ukończył podyplomowe studia z zamówień publicznych i matematyki. Jest stypendystą Wyższej Europejskiej Szkoły Gospodarczej w Berlinie oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Humboldta w Berlinie.
Od 9 lat pracuje na różnych szczeblach administracji samorządowej.
W latach 2003 - 2004 był zatrudniony w Urzędzie Gminy Ujazd. Odpowiadał za wdrażanie przez Gminę Ujazd programów przedakcesyjnych związanych z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Zajmował się również promocją Gminy Ujazd. Wykorzystując biegłą znajomość języka niemieckiego nawiązał kontakty partnerskie z Gminą Feldkirchen na terenie Austrii. Ówczesne władze gminy nie w pełni rozumiejąc konsekwencje i potencjalne korzyści, wynikające z europejskiego partnerstwa gospodarczo-społecznego, nie wykorzystały tej szansy. Zapoczątkowane wówczas projekty nie doczekały się finalizacji, do części będzie można wrócić.
Od 2005 roku pracuje w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Zakres jego obowiązków obejmuje kontrolę gmin i przedsiębiorstw województwa łódzkiego w zakresie wykorzystania funduszy unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a wcześniej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich;
Współpracując z władzami wielu gmin, miał okazję poznać specyfikę zarządzania gminami, zarówno o charakterze miejskim jak i wiejskim.
Na spotkaniach przedwyborczych zapowiadał, że będzie chciał wykorzystać posiadaną praktyczną wiedzę w zakresie analizy i planowania budżetowego, realizacji inwestycji infrastrukturalnych oraz zasad funkcjonowania jednostek podległych samorządowi gminy.
Podkreślał, że podejmie takie działania, które doprowadzą do tego, aby władze i pracowników administracji cechowała przede wszystkim życzliwość, kompetencja, zaangażowanie, szybkie i terminowe załatwianie spraw oraz profesjonalny i życzliwy stosunek do mieszkańców . Uważa również, że bardzo ważnym wyznacznikiem pozytywnego podejścia do mieszkańców gminy jest także transparentność działań w takich kwestiach, jak tworzenie i zmiana planów zagospodarowania przestrzennego, pozwoleń na nowe inwestycje (ze szczególnym wskazaniem inwestycji uciążliwych), częste konsultacje i podejmowanie decyzji zgodnych z wolą mieszkańców. Te wszystkie czynniki świadczą, jego zdaniem, o służebnym wobec społeczności lokalnych charakterze urzędu gminy oraz zaangażowaniu w poprawę warunków życia i tworzenie możliwości rozwoju z pełnym uwzględnieniem opinii obywateli.
Napisz komentarz
Komentarze