- Zakup kolejnego samochodu jest zwyczajnie zbędnym wydatkiem- mówi radny Grzegorz Haraśny. - Oszczędza się z jednej strony na stołówkach dla dzieci, z drugiej strony lekką ręką się marnotrawi pieniądze. Być może należy zacząć oszczędzać od samych siebie. Nie organizując bezproduktywnych posiedzeń Rady i nie dostarczając radnym mieszkającym w różnych miejscach Powiecie projektów uchwał. Każda Sesja to kilkaset przejechanych samochodem kilometrów. Jaki to ma sens? Moim zdaniem żadnego. W Urzędzie Miasta problem korespondencji z radnymi rozwiązują skrzynki zamontowane w holu.
Haraśny już kilka miesięcy temu oficjalnie zażądał aby nie dostarczano mu projektów uchwał służbowym samochodem do domu. Jak twierdzi, nie jest dla niego problemem odebranie ich na miejscu w starostwie. Problem mają natomiast inni spośród radnych, dla których żądania byłego wiceprezydenta miasta wydają się być nie zrozumiałe. Dlatego służbowa Vectra co miesiąc krąży między Tomaszowem a Ujazdem, Czerniewicami, Rzeczycą i Inowłodzem. Robiąc niepotrzebne przebiegi.
- Przecież w dzisiejszych czasach wszystko można wysłać za pomocą poczty elektronicznej lub po prostu opublikować na stronach Biuletynu Informacji Publicznej - słusznie argumentuje Haraśny.
Najwyraźniej na logiczne argumenty władze Powiatu Tomaszowskiego pozostają głuche. Wychodzą najwyraźniej z założenia, że „papier jest cierpliwy” a Internet służy jedynie… no właśnie chyba w ogóle do niczego nie służy. Dlatego też zakup samochodu okazuje się wydatkiem niezbędnym choć specyfikacja przetargowa jest chyba nie do końca przemyślana.
Przede wszystkim zakup auta w środku roku (termin składania ofert upływa 31 maja) nie jest zbyt rozsądnym. Nawet przedszkolaki dzisiaj wiedzą, że najbardziej opłacalnych zakupów pojazdów dokonuje się pod koniec roku lub na początku roku kolejnego, po dacie produkcji. Ruszają wtedy wielkie wyprzedaże roczników i modeli a oszczędności sięgają nawet kilkudziesięciu procent. W przypadku Powiatu Tomaszowskiego wymogiem jest aby pojazd wyprodukowany był właśnie w roku 2012.
Określono też minimalne wymagania dla auta. Są to: pojemność silnika - powyżej 1950cm3; rodzaj paliwa - benzyna lub diesel (ktoś znowu nie pomyślał, że silnik benzynowy w dzisiejszych czasach jest bardziej opłacalny); moc minimalna - 135 KM; rozstaw osi - większy lub równy 2570 mm; długość - większa lub równa 4560 mm; typ nadwozia - sedan (czy nie lepsze byłoby jednak kombi?); obręcze kół ze stopów lekkich; klimatyzacja dwustrefowa; czołowe poduszki powietrzne i boczne poduszki na przednich siedzeniach chroniące klatkę piersiową i miednicę a także kurtynowe poduszki powietrzne z przodu i z tyłu
Napisz komentarz
Komentarze