[reklama2]
Tego dnia mamy możliwość bezpłatnie odwiedzić wszystkie placówki muzealne w całym kraju. Władze samorządowe zapewniają natomiast zwiedzającym darmowy transport pomiędzy biorącymi udział w akcji muzeami. Niektóre z nich, tak jak bunkier kolejowy z okresu II Wojny Światowej na Konewce, odległe nawet o kilkanaście kilometrów.
Tak więc poza Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego, wspomnianymi bunkrami mogliśmy odwiedzić także Skansen Rzeki Pilicy, odrestaurowany bunkier przy ulicy Strzeleckiej. Mamy również nadzieję, że już niedługo do atrakcji Nocy Muzeów włączona zostanie możliwość zwiedzania odbudowywanego zamku Kazimierza Wielkiego oraz kościółka Św. Idziego w Inowłodzu.
W Nocy Muzeów aktywnie od kilku lat uczestniczą tomaszowskie grupy rekonstrukcyjne. Być może dobrym pomysłem byłoby też włączenie w przyszłości dużej grupy tomaszowskich kolekcjonerów.
Licytacja obrazów na rzecz spalonych „Arkad” przyniosła 1500 złotych.
W wielu miastach prezentacjom muzealnych ekspozycji towarzyszą różnego rodzaju imprezy towarzyszące. Tomaszowianie mogli między innymi wziąć udział koncercie grupy El Fuego (szkoda, że odbywał się w tym samym czasie, co koncert Maleo Reggae Rockers) a także w spektaklach teatralnych. Jeden z nich, zatytułowany „W dłoni przeznaczenia” w wykonaniu Teatru „Trzcina” zakończył, podobnie jak w latach ubiegłych cykl popołudniowo - nocnych atrakcji.
Napisz komentarz
Komentarze