Wzrost dochodów związany jest przede wszystkim z przekazaniem dofinansowania projektów: „Przebudowa ulicy Strefowej w Tomaszowie Mazowieckim - wsparcie rozwoju przedsiębiorczości poprzez poprawę infrastruktury drogowej” oraz „Termomodernizacja Zespołu Szkół numer 4 w Tomaszowie Mazowieckim” w Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Zrefundowane nakłady poniesiono w latach ubiegłych.
Do budżetu i wieloletniej prognozy finansowej trafiły też pieniądze na promocję produktu turystycznego pod nazwą „Tomaszowska Okrąglica” w skład którego wchodzą: Skansen Rzeki Pilicy, Rezerwat Niebieskie Źródła oraz Groty Nagórzyckie.
Europejski Fundusz Społeczny, wchodzący w skład Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki” sfinansuje w kwocie 830 tysięcy złotych projekt pod nazwą „Odkryć i zrozumieć świat” skierowany do dzieci uczęszczających do tomaszowskich szkół.
W dyskusji nad miejskimi finansami jako jedyny głos zabrał radny Krzysztof Kuchta, który dopytywał o termin ważności dokumentacji technicznej na przebudowę wiaduktu kolejowego na ulicy Gminnej. W kolejnych trzech latach zaplanowano wydać na ten cel około 1,5 miliona złotych. Tymczasem okazuje się, że ważność dokumentacji kończy się 30 kwietnia bieżącego roku. - W przypadku nie otrzymania dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego planujemy wykonać dodatkową ekspertyzę, która by wykazała, czy możemy dalej użytkować ten wiadukt, czy też nie - wyjaśniał wiceprezydent Grzegorz Zań.
Wśród innych zmian budżetowych znalazła się też kwota ponad 700 tysięcy złotych, która zostanie przeznaczona na wykonanie instalacji odwodnieniowej budowanego boiska przy ulicy Nowowiejskiej oraz oszacowanie zakupu maszyny do konserwacji boiska. 70 tysięcy natomiast wydane zostanie na wykonie dokumentacji obejmującej aranżację sali widowskiej Kina Włókniarz.
Napisz komentarz
Komentarze