Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 12 kwietnia 2025 20:07
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Mieszkań wciąż brakuje

Ile razy już pisaliśmy o problemach mieszkaniowych Tomaszowian trudno nam nawet policzyć. Co kilka miesięcy staramy się przedstawiać aktualne dane dotyczące liczby osób oczekujących na mieszkanie komunalne, zapotrzebowaniu na lokale socjalne i o nowych, wybudowanych przez miasto, lub w jego imieniu przez tomaszowski TTBS, mieszkaniach. Na przestrzenni minionych kilkunastu lat miastu udało się wybudować samodzielnie tylko jeden blok mieszkalny. Mieszkań wciąż brakuje a o skali problemu świadczy najlepiej fakt, że w pierwszym półroczu tego roku 6 rodzin „z listy” otrzymało klucze do mieszkań a na ich miejsce, w tym samym czasie, trafiły kolejne 24 rodziny.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP

 

Reklama dotacje unijne dla firm

To nie znaczy, że do miasta trafiły tylko 24 wnioski. Zgodnie z informacja, jaką przedstawił nam Przewodniczący doraźnej komisji mieszkaniowej Rady Miejskiej, Tomasz Wawro, w okresie od stycznia do czerwca rozpatrzono aż 192 wnioski o najem lokalu mieszkalnego z zasobów komunalnych. 

 

- Nie wszystkie osoby składające wniosek mogą trafić na listę oczekujących- wyjaśnia Wawro. -  Bierzemy pod uwagę trzy podstawowe kryteria. To, czy ktoś posiada tytuł prawny do lokalu, liczbę osób w rodzinie oraz poziom dochodów.  -  Aby trafić na listę na każdego członka rodziny musi przypadać dochód w wysokości najniższej emerytury, czyli 728,18 złotych.  W gospodarstwie jednoosobowym powinno to być odpowiednio 1092 złote.

 

W tym roku lista oczekujących na mieszkanie została po raz kolejny zweryfikowana. Obecnie znajduje się na niej ponad 600 rodzin.

 

Od pewnego czasu funkcjonuje porozumienie zawarte pomiędzy miastem a Spółdzielnią Mieszkaniową „Przodownik”, zgodnie z którym osoby widniejące na liście oczekujących mają możliwość wzięcia udziału w przetargach lokali, z których eksmitowani są lokatorzy nie płacący czynszu a którym Sąd orzekł prawo do lokalu socjalnego. Miasto przekazuje w zamian lokal socjalny.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kiki 10.07.2011 15:27
Herman:głąba walisz albo kpiny robisz udając nimca. Budownictwo komunalne polega na pomnażaniu zasobów mieszkaniowych miasta by ludzie chcieli w nim mieszkać :tzn. - żyć w nim i pracować czyli mieć tu "swoje miejsce. Na zasadzie kupna lub najmu mieszkania. Wolny rynek mieszkaniowy to jest takie coś,że mieszkasz w mieszkaniu na jakie cię stać. Czyli:zajmujesz mieszkanie o pow.100 m kwadratowych a państwo za twoje wygody przykładowo dopłaca 80 zł a ty tylko 20 bo na więcej cie nie stać. Po czorta tobie takie mieszkanie jak cie nie stać na nie ?... Takie żydokomunistyczne przepisy generują tylko biedę a potem nędzę. Generalnie, wolny rynek mieszkaniowy,mądre nim zarządzanie uzdrawia infrastrukturę mieszkaniową miasta,generuje środki finansowe na budownictwo nowych mieszkań w zależności od potrzeb jego mieszkańców i ich zasobności dochodowych. Likwiduje bezrobocie bo budownictwo to jedno z kół,które napędza rozwój gospodarczy kraju. Oczywiście miasto jest również zobowiązane do wspomagania budownictwa indywidualnego zwalniając: z podatków, umożliwiając nabywanie terenów i wszystkich aktów prawnych przyśpieszających rozwój tej formy inicjatywy społecznej.

Reklama
Herman 10.07.2011 14:12
@kiki. Wytłumacz mi proszę, co ma rynek mieszkaniowy, do budownictwa komunalnego :) I poprosiłbym Cię jeszcze o jakieś wiarygodne dane, potwierdzające twoje tezy z 2 pierwszych zdań Twojej wypowiedzi :) Co do dalszej części Twojego komentarza, nie będę się wypowiadał :]

Andzia 08.07.2011 04:32
Skoro im szkoda pieniędzy na mieszkania to niech grunt pod mostami ocieplą, zawsze jest to jakaś opcja.

EFX 07.07.2011 07:18
kiki nie licz na polityków bo oni nie liczą się z Tobą, a w państwach afrykańskich to co im z tego budownictwa jak z kranów leci piach.

afa 06.07.2011 23:48
nie wiedziałam, że kiki jest specjalistą od polityki społecznej państw afrykańskich. Po prostu omnibus....

kiki 06.07.2011 18:34
W całym świecie a szczególnie w państwach najbogatszych,rządy tych państw wspierają budownictwo komunalne.Nawet państwa biednej Afryki to robią. Nie bez powodu więc o Polsce świat mówi,że z winy żydobolszewizmu jesteśmy sto lat za murzynami. POpaprańce nieudolnością w rządzeniu tylko stan tragicznego budownictwa jeszcze bardziej pogarszają. Krepowanie wolnego rynku mieszkaniowego i w ogóle praw wolnorynkowych w szerszym pojęciu spycha nas do epoki kamienia łupanego. Może nadchodzące wybory coś mogą na lepsze zmienić w polityce państwa ale jest jeden warunek: - naród musi szybko zmądrzeć by dokonać właściwego wyboru. Wyboru zgodnego z sumieniem,prawem i sprawiedliwością !

EFX 06.07.2011 15:59
Herman trochę mniej zawiści. Jestem za tym aby Państwo pomagało, nie można przecież wszystkich wrzucać do jednego wora. Kiki, w którym momencie nasze państwo pomagało społeczeństwu?? pamiętasz takie czasy??? ja mając 35 lat odkąd pracuje i wyrwałem się od rodziców to nie pamiętam. Wcześniej nie myślałem w ogóle o tym bo używałem życia a teraz mogę śmiało powiedzieć, że na przestrzeni 12 lat państwo mi w niczym nie pomogło. Do wszystkiego doszedłem przede wszystkim sam ale również z pomocą rodziców.

Herman 06.07.2011 11:43
Jak dla mnie to nie powinno być żadnych mieszkań komunalnych. Z jakiej racji, ktoś ma mieć mieszkanie i płacić za nie mniej ode mnie. Mają niższy czynsz niż pozostali i w dodatku nie muszą spłacać kredytu, a jak się przeprowadzają, to wezmą jeszcze całkiem niezłą kasę odstępnego. Tylko z jakiej racji?! Jestem stanowczo przeciwny tworzeniu mieszkań socjalnych. Jak ktoś się całe życie op******ał i nie ma zdolności kredytowych, to niech mieszka sobie kontem z rodzicami lub wynajmuje.

kiki 06.07.2011 10:45
Qrde !!! - Szał radochy ! : przez kilkanaście lat udało się wybudować tylko jeden blok mieszkalny na potrzeby mieszkańców miasta. A obowiązkiem państwa jest zapewnienie mieszkań swoim obywatelom !!! U Niemców po byłej NRD całe dzielnice straszą pustostanem....tylko się wprowadzać. Ba...zapraszają nawet,oby budynki i mieszkania nie niszczały,kompletnie nawet wyposażone. A u nas ?...Może by tak zaprowadzić partyzantkę mieszkaniową ?... Polegałaby ona mianowicie na otrzymaniu prawa od władz na nieskrepowanym dostępie wykopania ziemianki na trawnikach,skwerach i parkach miejskich. Taki sposób, dla nieudolności "rządzących" gudłai, byłby błogosławieństwem, bowiem w swoim nic nie robieniu i durnym rządzeniu państwem, naród sam się umieszkaniowi !!! Owe ziemianki powinny mieć status wieczystego nadania i dziedziczenia dla potomnych. Na najbliższym posiedzeniu rady miasta domagam się,aby rajcy zainteresowali się propozycją a nawet rozszerzyli to na forum krajowe. Pomyślności i powodzenia w działaniu życzę nie tylko ja ale i wszyscy mają nadzieje na umieszkawienie.

Opinie

80 lat Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. (WSiP) to najstarsze polskie wydawnictwo edukacyjne i jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm działających na rynku podręczników oraz narzędzi edukacyjnych dla szkół w Polsce. Podstawę oferty stanowią tradycyjne i cyfrowe produkty dla wszystkich poziomów edukacji - od wychowania przedszkolnego, przez szkoły podstawowe, licea, technika do szkół branżowych. Firma rozwija innowacyjną platformę edukacyjną - EDURANGĘ. Dbając o najwyższy poziom przygotowywanych materiałów, WSiP nie pomija roli rozwoju zawodowego nauczycieli. Dlatego prowadzi niepubliczny ośrodek doskonalenia nauczycieli ORKE, który wspiera profesjonalnymi szkoleniami nauczycieli oraz dyrektorów szkół i placówek oświatowych.Data dodania artykułu: 08.04.2025 09:17
80 lat Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych

Europosłowie: będziemy walczyć o utrzymanie finansowania polityki spójności i polityki rolnej UE

Sprawozdawcy Parlamentu Europejskiego ds. kolejnego wieloletniego budżetu UE uważają, że pomimo nowych wyzwań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa, polityka spójności oraz wspólna polityka rolna - które wykorzystują obecnie 2/3 budżetu UE - muszą być traktowane priorytetowo. „Europa musi stać się silniejsza i musi to znaleźć odzwierciedlenie w budżecie” - mówi europoseł Siegfried Mureșan.Data dodania artykułu: 08.04.2025 09:10
Europosłowie: będziemy walczyć o utrzymanie finansowania polityki spójności i polityki rolnej UE

Psy asystujące wspierają osoby z problemami psychicznymi

Odpowiednio przygotowany pies może być dobrym wsparciem dla osób zmagających się problemami zdrowia psychicznego i istotnym uzupełnieniem ich terapii; takie psy są już szkolone w Polsce. 7 kwietnia przypada Światowy Dzień Chorego Psychicznie.Data dodania artykułu: 07.04.2025 13:27
Psy asystujące wspierają osoby z problemami psychicznymi
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: nowicjuszTreść komentarza: Nie żle, tylko czemu tak mała toaleta?Źródło komentarza: O samym świcie w centrum miasta....Autor komentarza: mTreść komentarza: Zdjęcie 6. Patrząc od wejście do parku o strony ul. Mościckiego widzimy fontannę przypominającą posąg w kształcie krzyża.Źródło komentarza: O samym świcie w centrum miasta....Autor komentarza: mTreść komentarza: Zdjęcie 8. A gdzie są kocyki dla gawiedzi.Źródło komentarza: O samym świcie w centrum miasta....Autor komentarza: tTreść komentarza: Jak najbardziej trafna propozycja. Jestem całkowicie za. nasi" Ostrowski przyczynili się do założenia miasta i nadania praw miejskich. Taka nazwa pięknie będzie wpisywała się w obchody 200 lecia nadania praw miejskich.Źródło komentarza: Park Ostrowskich? Będzie propozycja zmiany nazwy Parku MiejskiegoAutor komentarza: Chatka PuchatkaTreść komentarza: Niestety redakcja jest w błędzie, gdyż już było wspominane referendum. Wiąże to się jednak z procedurami dotyczącymi kiedy je można przeprowadzić.Źródło komentarza: Radni na nie. I co dalej?Autor komentarza: PoPiSTreść komentarza: Żadnego północnego wariantu nie będzie i wiadomo o tym co najmniej od kilkunastu lat. Trzeba sobie zerknąć w stare dokumenty strategiczne. A reszta to już polityka i paru krzykaczy, którzy próbują zbić kapitał polityczny na czym się da bo nic sobą nie reprezentują. Którędy by ta droga nie poszła zawsze ktoś będzie niezadowolony. Teraz warto z tymi ludźmi się spotkać indywidualnie i dojść do porozumienia bez krzykaczy, którzy żerują głównie na emocjach i plotkach. Alternatywa jest taka, że droga może nie powstać wcale a po remoncie mostów w mieście znowu zawitają w nim tiry. I po kolejne to żadna obwodnica Tomaszowa a łącznik drogi klasy S. Jak chcemy obwodnicy to trzeba ją zaprojektować i zacząć zabiegać o środki a nie opowiadać bajki o obwodnicy S12.Źródło komentarza: Radni na nie. I co dalej?
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama