Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 9 kwietnia 2025 20:15
Reklama
Reklama

Plan w lesie

Wszystko wskazuje na to, że uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oddali się nieco w czasie. Mimo, że projektant przekazał już miastu poprawioną wersję dokumentu a firma zewnętrzna wykonała prognozę oddziaływania na środowisko, to na przyjęcie przez Radę Miejską, tej najważniejszej planistycznie i strategicznie uchwały przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Tym razem trudności powstały po stronie Regionalnej Dyrekcji „Lasów Państwowych”, które wiedzą, że lasy w granicach administracyjnych miasta posiadają, tylko nie są w stanie doliczyć się ich powierzchni.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP

- Już dawno był złożony wniosek o opinię do Regionalnej Dyrekcji ”Lasów Państwowych” w sprawie zmiany przeznaczenia gruntów leśnych na nieleśne.– wyjaśniała radnym podczas ostatniej komisji Gospodarki komunalnej, architekt Miasta Anna Fultz. – Okazuje się, że jest niezgodność pomiędzy mapą będącą w posiadaniu Regionalnej Dyrekcji a tym co ma Nadleśnictwo w Smardzewicach, które ma więcej lasów niż Regionalna Dyrekcja.

Reklama

 

Chodzi o drogi, które zostały wytyczone w terenach leśnych. – Dyrekcja wciąż nie wie co ma w tej prawie zrobić. Najchętniej widzieliby, żeby Nadleśnictwo zmieniło użytki tak, by to było spójne z mapą gospodarczą, która jest w jej posiadaniu – mówi architekt miasta i podkreśla, że opinia z cała pewnością będzie pozytywna i że chodzi jedynie o to, jaka powierzchnia ma znaleźć się we wniosku, który na dzień dzisiejszy został sporządzony na bazie ewidencji gruntów.  - Opinia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych jest niezbędna do tego aby ministerstwo wydało decyzję o zmianie przeznaczenia gruntów leśnych.

 

Nie wiadomo jak długo trzeba będzie czekać na decyzję ministerstwa. Może się zdarzyć, że będzie to nawet kilka miesięcy. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że zbliżają się wybory parlamentarne a następnie polska prezydencja w Unii Europejskiej. Urzędnicy będą mieli ważniejsze sprawy niż plan zagospodarowania przestrzennego Tomaszowa Mazowieckiego .

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kiki 15.04.2011 10:47
Debile,krętacze,kretyni,niero by ! Stworzyć jawną listę na tutejszym portalu a potem zaskarżyć nas do sądu,tzn:mię kiki i ejdejano a pięknie się odwdzięczymy i opiszemy nawet na salonie 24.pl Naprawdę powstanie coś nadzwyczajnego pośród rządzących, wreszcie poznamy kto Polską kieruje i rządzi !!! Jestem wniebowzięta,że nareszcie ktoś obrażony poczuł się obruszony i będzie domagał się sprawiedliwości w kraju wielkiej niesprawiedliwości !!!

Reklama
leśny 15.04.2011 09:50
Czuję się mocno znieważony Panie(ni) ajdejano. Nie ulega wątpliwości że prawo w Polsce jest proste jak kawał sznurka w kieszeni, ale nie musi się Pan wyżywać na ludziach, którzy z tym prawem muszą sie zmagać. A tak na marginesie Panie Moderator czy słowa: debile, nieroby i krętacze w odniesieniu do konkretnych ludzi nie są wulgaryzmami?

Tomaszowianka 01.04.2011 08:29
Przy tamie w Smardzewicach.

jo 31.03.2011 21:14
możecie lasom skoczyć.kopalnie jakoś się dogadują,i mieszkańców mają w pupie .OCHRONA ŚRODOWISKA"SPAŁA"? NIE CHCE MI SIĘ PISAĆ

f 31.03.2011 20:51
co to za rejon na zdjeciu?

ajdejano 31.03.2011 19:32
Ta informacja potwierdza ten totalny bajzel w naszym kraju. A już sztandarowymi instytucjami w zakresie tworzenia tego bałaganu są właśnie takie instytucje jak: PKP, TPSA, energetyka, Lasy Państwowe, różne agencje, różne fundusze. Tam nikt za nic nie odpowiada. Ci debile z lasów państwowych nie wiedzą - co mają. Ale - jak maja wiedzieć, jeżeli to towarzystwo w tych nadleśnictwach, w tych różnych dyrekcjach lasów państwowych, a nawet w zwykłych leśniczówkach - to permanentne nieroby i krętacze, chronieni prze innych krętaczy - buraków z PSL. Teraz to dziadostwo zajmuje się intensywnie wyrzynaniem polskich lasów - i to niezgodnie z jakimikolwiek zasadami racjonalnej gospodarki leśnej. Jeżeli jeżdzicie trochę po kraju - to zobaczcie co się dzieje. Dlaczego to robią? Bo dostali ciche przyzwolenie o ryżowetego Tuśka i burakowatego Pawlaka. I oni będą teraz wyjaśniać ile mają lasów w obrębie Tomaszowa? !

Baron miejscowy 31.03.2011 15:15
Wola Wiaderna musi być dzielnicą willową. Musi.I będzie. Nie po to kupiłem tam ziemię, żeby czekać w nieskończoność.

Opinie

Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 331

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 331

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 331 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 9 w kolorze buk oraz wieszak ubraniowy z lustrem.PB 331 to najpopularniejszy model łóżka w ofercie Elbur. Domowy charakter, praktyczne funkcje i sprawdzone rozwiązanie powodują, że jest stosowane z powodzeniem w placówkach opieki długoterminowej oraz w środowisku domowym. Ze względu na możliwość dopasowania koloru harmonijnie wpisuje się w każde otoczenie.Więcej informacjiKolory standardowe:C1 bukC2 buk jasnyKolory niestandardowe*:C4 nabuccoC5 klonC6 akacjaC7 dąb jasnyC8 orzechC153 dąb sonomaDETALE PRODUKTU:1. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka4. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu2. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji5. Solidne koło z hamulcem3. Leże z regulacją twardości6. Szeroka gama kolorystycznaOPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 40 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:215 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 22 cmCiężar całkowity:99,8 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJE ŁÓŻKA REHABILITACYJNEGO 
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama