Innowacyjnie i ekologicznie
Tytuł „JAKOŚĆ ROKU 2010” przyznawany jest w czterech kategoriach: produkt, usługa, innowacja oraz ekologia. W tym roku Ceramika Paradyż startowała w dwóch: produkt oraz ekologia.
Kategoria produktto w przypadku Ceramiki Paradyż najnowsze rozwiązania w produkcji mozaiki i dekoracji oraz technologie DURST i CROMA - rozwiązania innowacyjne na skalę europejską. Ich unikalność polega na zastosowaniu zaawansowanych nadruków komputerowych w produkcji płytek ściennych dużego formatu oraz wdrożeniu w obróbce gresu technologii nadającej płytkom powierzchnię polerowaną albo satynową. Wszystkie płytki, które opuszczają zakłady produkcyjne, produkowane są w oparciu o wymagania normy zharmonizowanej PN-EN 14411 „Płytki i płyty ceramiczne. Definicje, klasyfikacja, charakterystyki i znakowanie”. Ponadto płytki objęte są 5-letnią gwarancją.
Drugim aspektem produkcji, na który Ceramika Paradyż zwraca uwagę, są rozwiązania ekologiczne. W procesie produkcji płytek ceramicznych zakłady produkcyjne wykorzystują bowiem ciepło odpadowe oraz spaliny z pieców rolkowych do bezpośredniego ogrzewania suszarni.
Stawiamy na jakość
Oprócz inwestycji w nowoczesną produkcję, Ceramika Paradyż postawiła na umiejętne zarządzanie jakością. „Sukces w konkursie traktujemy jako dopełnienie zadań założonych i zrealizowanych w ramach prowadzonej od lat polityki projakościowej. W celu zwiększenia jakości stale monitorujemy rynek i reagujemy na propozycje oraz potrzeby zgłaszane przez naszych klientów. Ponadto regularnie stosujemy okresową ocenę skuteczności i efektywności przyjętej polityki zarządzania. Dzięki licznym staraniom od lat udaje się nam zachować najwyższe standardy jakości” – mówi Lucyna Badura, Dyrektor Systemów Jakości/Pełnomocnik Zarządu Grupy Paradyż ds. systemów zarządzania jakością.
Kluczowe czynniki sukcesu polityki jakościowej
Polityka projakościowa Ceramiki Paradyż składa się z licznych działań mających na celu utrzymanie najwyższego poziomu oferowanych produktów oraz dbałości o prawidłowy system zarządzania.
- Jednym z działań jest wdrożenie programu „Lean Manufacturing”, czyli filozofii zarządzania, polegającej na nieustannym eliminowaniu marnotrawstwa (Muda). W jej wdrażaniu uczestniczą wszyscy pracownicy przedsiębiorstwa – od Prezesa Zarządu po operatorów maszyn.
- Do prawidłowego funkcjonowania niezbędne są również skuteczne systemy informatyczne. Grupa Paradyż wdrożyła system IFS 7.5 wraz z rozszerzonymi funkcjonalnościami, rozbudowała system EOD (Elektroniczny Obieg Dokumentów), wprowadziła system CRM i MH (Mobilny Handlowiec) usprawniający pracę przedstawicieli, a także wdrożyła system Optima Controling pomagający w decyzjach strategicznych.
- Oprócz dbałości o sposób zarządzania oraz wdrożonych systemów informatycznych istotnym czynnikiem sukcesu Ceramiki Paradyż jest wsparcie sprzedaży – internetowa platforma sprzedażowa oraz system zarządzania magazynami WMS (Warehouse Management System). W komunikacji z klientami zastosowano nowoczesną ekspozycję kolekcji w 3D, a także „Wirtualnego Doradcę”, który demonstruje najnowsze kolekcje na stronie internetowej oraz CAD Decor Paradyż – narzędzie ułatwiające projektowanie z zastosowaniem płytek Ceramiki Paradyż.
„Od lat konsekwentnie dbamy o miano firmy innowacyjnej, stawiającej sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Nagrody przyznane naszej firmie w tegorocznej edycji konkursu „JAKOŚĆ ROKU”, potwierdzają, że znajdujemy się we właściwym miejscu. Jednocześnie motywują do ciągłego poszukiwania i wdrażania coraz lepszych standardów produkcji i rozwiązań biznesowych w zakresie jakości” – komentuje Piotr Tokarski, Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż.
Napisz komentarz
Komentarze