[reklama2]
Krzysztof Mroziewicz to także członek Akademii Telewizyjnej, Przewodniczący Kapituły Wiktorów, Wykładowca Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i innych wyższych uczelni. Gość tomaszowskiej biblioteki to laureatem wielu prestiżowych nagród i odznaczeń m. in.:, trzech Wiktorów oraz Złotego Medalu Uniwersytetu Wrocławskiego a także posiadaczem honorowej legitymacji Polskiej Agencji Prasowej.
W 2005 roku był nominowany do tytułu Mistrza Mowy Polskiej, został również uznany przez czytelników „Polityki” za jednego z najbardziej popularnych dziennikarzy tego tygodnika.
Doświadczenia pracy dziennikarskiej, a także osobiste refleksje i analizy zawarł w książkach: Guantanamera. Korespondencja z Hawany, Istmo. Biuletyn wiadomości dobrego i złego, Ucieczka do Indii, Dziennikarz w globalnej wiosce, Czas pluskiew czy Moc, niemoc i przemoc.
Krzysztof Mroziewicz na spotkaniu opowiadał m.in. o specyfice pracy ambasadora, o niebezpieczeństwach i odpowiedzialności jakie kryje w sobie bycie korespondentem wojennym, komentował też aktualne wydarzenia polityczne na świecie. Podczas spotkania opowiadał również o Indiach - kraju do którego wracał kilkakrotnie, zarówno jako korespondent wojenny, ambasador jak i całkiem prywatny gość. Zgromadzona publiczność chętnie zadawała pytania, z których żadne nie pozostało bez odpowiedzi.
Ogromna wiedza, zdolności krasomówcze, a przy tym duże poczucie humoru oraz dystans do rzeczywistości i własnej osoby spowodowały, że spotkanie było bardzo ciekawe, a poruszane tematy - chociaż poważne - przedstawiono zgromadzonej publiczności w bardzo interesujący, a momentami także dowcipny sposób.
Spotkanie zrealizowano w projekcie „Tomaszowska Odyseja Literacka” w ramach Programu „Wydarzenia artystyczne – priorytet 4 - Literatura” i sfinansowano z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Monika Koselak
Napisz komentarz
Komentarze