Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 lutego 2025 12:51
Reklama
Reklama

Vino - kolejna gwiazda Dni Tomaszowa rozdaje nagrody

Kolejnym zespołem, który ufundował naszym Czytelnikom nagrody w postaci singli, zdjęć oraz plakatów jest zespół Vino. Formacja zaprezentuje się na tomaszowskich błoniach w sobotę 28 sierpnia 2010 roku podczas tegorocznych Dni Tomaszowa.

Vino to zespół o zdecydowanie rockowych korzeniach (sięgających lat 90. i grup Human & Energy), jednak wymykający się wszelkim porównaniom, w swoim brzmieniu indywidualny jak linie papilarne.

 

Tworzący go muzycy (współpracujący z m.in.: Zbyszkiem Hołdysem, Edytą Bartosiewicz, Kasią Kowalską czy zespołem IRA) oddają poprzez tę muzykę osobiste doświadczenia i energię, dzięki czemu każdy utwór Vino, to historia nasycona prawdziwymi emocjami.

 

Ich muzyka porusza wszystkich, bez względu na to, jakiego gatunku muzyki wyznawca jej słucha – wszyscy zgodnie twierdzą: „Vino ma w sobie”.

 

„Inspiruje nas wszelka niedoskonałość wynikająca z natury człowieka i świat, w którym nie wszystko jest idealne” – deklarują muzycy.
Trudno określić jednoznacznie konkretne miejsce i czas powstania zespołu Vino… był to raczej pewien ciąg zdarzeń, spotkań, zrządzeń losu i zbiegów okoliczności.

 
Na pewno ważnym wydarzeniem w życiu Macieja Winogrodzkiego (Katatonia), założyciela, kompozytora i autora wszystkich tekstów Vino było wygranie w 2005 roku edycji konkursu „Złoty mikrofon” w programie „Hołdys Guru Limited” emitowanym przez MTV Classic, z czynnym udziałem widzów.

 

Piosenka „Wariaci”, która tak spodobała się widzom MTV znalazła się obok „Jasnych ulic” Roberta Gawlińskiego na soundtracku filmu „Solidarność, Solidarność” emitowanego na platformie europejskiej w telewizji arte z oglądalnością 40mln widzów. Na albumie Vino nosi tytuł „No Need To Say” i brzmi bardziej rockowo.

 

Oprócz ww, muzycy zarejestrowali 11 utworów na debiutancki album w prywatnym studio Urszuli, bez przyjacielskiej pomocy której, ta muzyka nie mogłaby w pełni zaistnieć. Całość zmasterował mistrz Tom Meyer, jeden z najznakomitszych specjalistów od masteringu na świecie, właściciel hamburskiego studia Master &Servant (http://www.promusic.pl/wywiady/wywiady-single-view/artykul/tom-meyer-wywiad/) współpracujący m. in. z takimi gwiazdami jak Kid Rock, A-HA, Missy Elliott czy Melanie C.

 

Albumowe entre to „Come In My Heart” - piosenka, dzięki której Vino zakwalifikowało się do II etapu Festiwalu „Vena’07”, zajęło 4 miejsce w „Bitwie” Marcina Bisiorka w Radiu Eska Rock i ku zaskoczeniu zespołu, podczas eliminacji do Festiwalu „Eurowizji’07” wywindowała Vino na topowe 5-miejsce w głosowaniu widzów TVP 1 na przedstawicieli Polski. Od tego momentu zespołowi towarzyszy oddany i czynnie działający Fan Klub www.vino.kw.pl

 

Klip do „Come…” można obejrzeć na www.myspace.com/vinoband a wkrótce na: www.vino.com.pl.


Przy dźwiękach tego utworu, wraz z Antyradiem, Vino z żalem pożegnało wspaniałego człowieka, dziennikarza i najzagorzalszego fana muzyki zespołu – Janusza „Kosę” Kosińskiego.


Z „Rolling Sun” od 2007 roku Vino nie schodzi z listy przebojów Broadcast Asylum Radio/USA. Zespołowi sprzyjają Piotr Kaczkowski z Radiowej „3”, Roxy FM z dyr. programowym Markiem Osadą & redaktorem Tomaszem Achtelikiem, którzy docenili także potencjał utworu „When I Loose You…”, ww Antyradio z V-ce Muzycznym Piotrem „Makakiem” Szarłackim na czele oraz redaktor Bogdan Fabiański z team’em Radia dla Ciebie.


Obecnie - zespół, tworzą:

 

Michał Winogrodzki  - voc. gitara.;
Maciej Gładysz – gitara.,
Michał Burzymowski –  gitara basowa; 
Krzysztof Poliński – perkusja. .

 

Aby wygrać nagrody ufundowane przez zespól należy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania:

 

  • Kto jest założycielem zespołu i jednocześnie kompozytorem, i autorem tekstów?
  •  Piosenka „Wariaci” była soundtrackiem do jakiego filmu.

 

Odpowiedzi tradycyjnie należy wysyłać na redakcyjnego maila: [email protected]do 27 sierpnia 2010 roku. W temacie proszę wpisać Dni Tomaszowa – Vino, (nie zapomnijcie wpisać swojego imienia nazwiska, telefonu kontaktowego, oraz maila z jakiego wysyłacie wiadomość)

[reklama2]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

gosc 26.08.2010 11:52
ale ladnie opisane tylko ze muzyka calkiem do dupy.pozdrawiam

Opinie

Ekspert: media społecznościowe to szerokie audytorium, ale o sile przekazu decyduje algorytm

Media społecznościowe należą do prywatnych firm, które mogą wpływać na siłę przekazu, nad czym użytkownicy nie mają kontroli. Używanie ich przez polityków jako głównego kanału komunikacji z obywatelami może podważać zaufanie do mediów tradycyjnych – uważa politolog i medioznawca dr Wojciech Maguś z UMCS.Data dodania artykułu: 22.02.2025 10:22
Ekspert: media społecznościowe to szerokie audytorium, ale o sile przekazu decyduje algorytm

Grypa szaleje, a Polacy nie słuchają zaleceń. Eksperci alarmują. W lutym odnotowano już 295 tys. zakażeń

Podczas przeziębienia lub grypy 40,1% Polaków mierzy temperaturę ciała dopiero po wystąpieniu objawów gorączkowych. 27,9% chorych robi to raz na dobę, a 21,3% – kilkakrotnie w ciągu 24 godzin. Do tego 77,5% rodaków nie notuje uzyskanych pomiarów. Zaledwie 7,4% badanych zapisuje je i 2,6% robi to dość sporadycznie. Eksperci komentujący wyniki raportu alarmują, że Polacy najwyraźniej nie słuchają zaleceń lekarzy. Z kolei GIS informuje, że tylko w styczniu br. zachorowało na grypę ponad 300 tys. osób, a w lutym odnotowano już 295 tys. zakażeń. Od początku stycznia hospitalizowano z rozpoznaniem grypy i jej powikłań ok. 23 tys. pacjentów. Natomiast od września ub.r. zmarło z tego powodu ok. tysiąca osób. Jednak Polacy jakby nie do końca zdają sobie sprawę z powagi sytuacji.Data dodania artykułu: 21.02.2025 17:33
Grypa szaleje, a Polacy nie słuchają zaleceń. Eksperci alarmują. W lutym odnotowano już 295 tys. zakażeń

MRPiPS: jest projekt przebudowy modelu orzekania o niepełnosprawności

Komitet Monitorujący FERS zatwierdził projekt przebudowy modelu orzekania o niepełnosprawności oraz uporządkowania systemu świadczeń - poinformowało w piątek ministerstwo rodziny. Resort dodał, że nowy system uwzględnia postulaty osób z niepełnosprawnościami, w tym orzekanie przez specjalistów z danych dziedzin.Data dodania artykułu: 21.02.2025 17:21
MRPiPS: jest projekt przebudowy modelu orzekania o niepełnosprawności
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
bezchmurnie

Temperatura: 9°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: GiziTreść komentarza: Minister dał dotację na halę dla łyżwiarzy,a nie gokarty, jazz,ksw itp,lod miał być 9 miesięcy w roku a jest ?A gokarty mialy utrzymać halę prawda czy już o tych deklaracjach zapomniano?Źródło komentarza: Ktoś to inspiruje? Chcą kontrolować, czy tylko zaszkodzić?Autor komentarza: EdekTreść komentarza: Pytanie czy utrzymywanie lodu dla garstki użytkowników (bo łyżwiarze to pewnie promil podatników) ma sens ekonomiczny. Moim zdaniem nie i lodowisko powinno przekształcić się po tym sezonie na tor wrotkarski. Wówczas kosmiczne kwoty za energię elektryczną spadną do akceptowalnego poziomu żeby ten obiekt utrzymać, a użytkownicy zamienią łyżwy na rolki i wtedy wilk będzie syty i owca cała. Trzeba się zaadaptować do obecnych kosztów, albo zrezygnować całkowicie z lodu i zmienić przeznaczenie hali na lekkoatletyczną itp.Źródło komentarza: Ktoś to inspiruje? Chcą kontrolować, czy tylko zaszkodzić?Autor komentarza: AK-47Treść komentarza: Ministerstwo Infrastruktury (na czele z ministrem Dariuszem Klimczakiem z PSL) poinformowało o rezygnacji z zaplanowanych inwestycji na Odrze. Alternatywą będzie odtwarzanie torfowisk. Ten drobny cwaniaczek z PSLU-u uważa, że sfinansuje to ze sprzedaży torfu?... Zabierają Nam chleb dając w zamian igrzyska.Źródło komentarza: Dariusz Klimczak w Tomaszowie: wkrótce przedstawię projekt usprawnienia procesów inwestycyjnychAutor komentarza: Mariusz StrzępekTreść komentarza: Automat google go oznaczył. Jest z tym sporo problemów niestety. Działamy na amerykańskich serwerach i dzieją się dziwne rzeczy kontekście AdSense. Reklamy zamieszcza też właściciel CMS NaszTomaszow, przez co muszę reagować na zgłoszenia.Źródło komentarza: Dariusz Klimczak w Tomaszowie: wkrótce przedstawię projekt usprawnienia procesów inwestycyjnychAutor komentarza: AK-47Treść komentarza: A gdzie to zniknął mój komentarz? Cenzura prewencyjna?Źródło komentarza: Dariusz Klimczak w Tomaszowie: wkrótce przedstawię projekt usprawnienia procesów inwestycyjnychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: zgodnie z zarzadzeniem Nr 17 KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI z dnia 11 maja 2021 r. w sprawie testu sprawności fizycznej policjantów w §  2. jest; Test składa się z czterech prób sprawnościowych: 1) rzutu oburącz zza głowy do przodu piłką lekarską o ciężarze 3 kg, 2) siadów z leżenia na plecach w czasie 30 sekund, 3) biegu ze zmianą kierunku ruchu, 4) biegu na dystansie 1 000 m   czy w tomaszowie też mają coroczne testy sprawnościowe??Źródło komentarza: Ferie z Policją
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
Reklama