Głównym celem pleneru jest poznawanie walorów przyrodniczych województwa łódzkiego poprzez malarskie interpretacje przyrody. Obrazy malowane podczas pleneru eksponowane na wystawach przyczyniają się do szerzenia wiedzy o przyrodzie chronionej w naszym rejonie.
Nauczyciele podczas warsztatów malarskich doskonalili techniki malarskie m.in. pastele suche i olejne oraz malarstwo akrylowe. Spotkanie pozwoliło rozwinąć własny warsztat , poszerzyć doświadczenia i nawiązać nowe kontakty.
Uczestnicy pleneru mieli okazję poznać zabytki Tomaszowa , odwiedzić Muzeum Etnograficzne oraz Skansen Rzeki Pilicy . Dodatkową atrakcją była wycieczka do Rezerwatu Czarny Ług , który uczestnicy pleneru poznali dzięki uprzejmości Pana Rogaczewskiego – pracownika Nadleśnictwa Smardzewice.
Plonem pleneru są pastele i akryle, które będzie można obejrzeć we wrześniu w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teresy Gabrysiewicz w Tomaszowie.
W plenerze wzięło udział 17 nauczycieli z powiatów: tomaszowskiego, piotrkowskiego, opoczyńskiego i radomszczańskiego .
Tomaszów prezentowały nauczycielki: Maria Bunzel, Mirosława Płacheta (SP 14), Beata Młynarczyk ( SP1), Beata Śliwińska (Gim. 1)
Info. Mirosława Płacheta
Mirosława Płacheta - nauczyciel plastyki w SP 14 w Tomaszowie Maz. Od trzech lat jest oddelegowana przez Urząd Miasta do pracy w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim gdzie pełni funkcję doradcy metodycznego przedmiotu: plastyka. Od 3 lat jest organizatorem plenerów malarskich dla nauczycieli, które odbywają się w Tomaszowie i okolicach.
[reklama2]
Napisz komentarz
Komentarze