Byli to: Sebastian Dobrowolski, Wojciech Szymczak, Paweł Sęk w drużynie Łódź I oraz Filip Pełczyński i Anna Goździk w zespole Łódź II.
Skrupulatne i systematyczne zbieranie punktów przez całą reprezentacje pozwoliło powtórzyć sukces z zeszłego roku, jakim był brązowy medal w klasyfikacji generalnej województw.
Najlepszemu ratownikowi z Tomaszowa, Sebastianowi Dobrowolskiemu, nie szczęściło się na tych zawodach. Najlepsze miejsce jakie zajął to czwarte na 100 m w tzw. ratowaniu kombinowanym. Szósty był na 200 m z przeszkodami, ósmy na 50 m ratowanie manekina, IX na 100 m ratowanie w płetwach.
Na 100 m z pasem ratowniczym Sebastian zajął dopiero XVI miejsce, mimo że jest on rekordzistą Polski juniorów w tej konkurencji. Mimo, że większość konkurencji ukończył na swoim bardzo dobrym poziomie czasowym, wielokrotny rekordzista Polski juniorów nie dał tym razem rady najlepszym seniorom w kraju.
W klasyfikacji końcowej, indywidualnej, ratownicy z Tomaszowa zajęli następujące miejsca: S. Dobrowolski 7 – 3145 pkt, W. Szymczak 25 - 2424, P. Sęk 28 - 2309, F. Pełczyński 33 - 2076, A. Goździk 32 – 1908.
Najlepsza ratowniczka z woj. łódzkiego, Joanna Charzewska ze Skierniewic, zajęła drugie miejsce – 3628 pkt i zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w ratownictwie wodnym za Sandrą Pietrzak ze Śląska – 3656 pkt. Najlepszy w śród panów był Jarosław Mazurek z Lublina – 3807 pkt. Na tych zawodach juniorzy i seniorzy klasyfikowani byli razem.
Po mistrzostwach Polski trener kadry narodowej powołał reprezentację Polski seniorów i juniorów.
Z tomaszowskich ratowników do kadry seniorów trafili S. Dobrowolski a do reprezentacji juniorów: P. Sęk, F. Pełczyński i A. Goździk.
Przed zawodnikami krótki odpoczynek. 17 października odbędzie się piąta z siedmiu edycji Grand Prix Polski. Dobrowolski w poszczególnych konkurencjach plasuje na wysokich pozycjach a w klasyfikacji indywidualnej open zajmuje I miejsce z dużą przewagą co daje mu szanse na ostateczne zwycięstwo po wszystkich siedmiu edycjach.
Napisz komentarz
Komentarze