Część pierwsza rozpocznie się o godzinie 9:30 i będzie przeznaczona dla najmłodszych czytelników. W trakcie drugiego spotkania o godzinie 11:00 pisarka spotka się z dorosłymi. Wstęp na obydwa spotkania jest oczywiście wolny.
Ewa Ostrowska posługuje się dwoma pseudonimami literackimi, Nancy Lane i Brunon Zbyszewski. Urodzona 24 grudnia 1938 r. w Nowej Wilejce pod Wilnem. Jej ojciec – Ferdynand Ospalec – Ostrowski, był pracownikiem Wojskowego Instytutu Geograficznego w Warszawie, zginął w Katyniu. Ostrowska w 1945 r. w ramach akcji repatriacyjnej przyjechała na Warmie i zamieszkała w Ornecie. Później przeniosła się do Łodzi. W tym mieście w 1956 r. skończyła XII Liceum TPD.
Lata 1960 – 1963 to studia socjologiczne na Uniwersytecie Łódzkim. W 1963 r. rozpoczęła współprace z łódzkim tygodnikiem „Odgłosy”, gdzie publikowała reportaże oraz artykuły. Redagowała również dział recenzji telewizyjnych.
Ostrowska w 1975 r. otrzymała Nagrodę Honorową Miasta Łodzi. Od roku 1992 mieszka we wsi Wierzbina pod Orzyszem na Suwalszczyźnie.
Za książkę Co słychać za tymi drzwiami została uhonorowana prestiżową Nagrodą IBBY (International Board on Books for Young People - Nagrodą Międzynarodowej Rady do spraw Książek dla Młodych).
[reklama2]
Wybrane powieści obyczajowe, thrillery i kryminały: "Pierwszy dzień tygodnia", "Pamiętaj o Róży", "Między nami niebotyczne góry", "Owoc żywota twego", "Sidła strachu", "Gra ze śmiercią w tle", "Ja, pani woźna", "Abonent czasowo niedostępny", "Bez wybaczenia".
Wybrane pozycje dla dzieci i młodzieży: "Przygody króla Gucia i króla Maciusia", "Długa lekcja", "Co słychać za tymi drzwiami", "Mama, Kaśka, ja i gangsterzy", "Głupia, jak wszyscy", "Babcia, my i gangsterzy", "Ósmy cud świata króla Jędrusia", "Sen Maciusia", "Kuba sam w domu", "Loczek, czyli sposób na Zuzię", "Mamusia i krokodyl Kamilk".
Przypominamy również o zbliżającym się spotkaniu z autorem powieści kryminalnych Mariuszem Czubajem. Patrz: Czubaj w bibliotece
Napisz komentarz
Komentarze