Pobieranie opłat parkingowych na terenie szpitala nie jest niczym nowym. Funkcjonują one niemal odkąd dokonano przekształcenia szpitala powiatowego w spółkę prawa handlowego. Nie oznacza to jednak, że pieniądze pobiera bezpośrednio Tomaszowskie Centrum Zdrowia. Inkasuje je, wyłoniony w przetargu, operator. Umowa obejmuje świadczenie usługi polegającej m.in. na sprzątaniu terenów zewnętrznych, a także utrzymaniu istniejących miejsc parkingowych. Określa też obowiązujące stawki opłat za parkowanie.
Opłaty wnoszą nie tylko pacjenci i osoby ich odwiedzające ale także pracownicy szpitala na podstawie miesięcznych abonamentów. Z obowiązującym cennikiem osoby korzystające z parkingu mogą zapoznać się przy samym wjeździe.
- Opłaty będące dochodem firmy dozorującej mają na celu utrzymanie porządku i odpowiedniej rotacji samochodów na terenie spółki, co zabezpiecza TCZ przed całkowitym zablokowaniem wjeżdżających samochodów z zewnątrz, jak to miało miejsce prze wprowadzeniem opłat - czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego Mariusza Strzępka
Czytelnik portalu zwrócił uwagę na fakt, iż musiał upomnieć się o paragon, potwierdzający dokonanie opłaty. TCZ zapewnia jednak, że obsługa szlabanów posiada przenośne kasy fiskalne i jest obowiązana do wydawania paragonów każdemu kierowcy. Nie wszyscy je jednak odbierają.
Łódzka firma która wygrała przetarg otrzymuje za swoją usługę poza opłatami parkingowymi także kwotę 17.250 zł brutto miesięcznie. Do jej obowiązków należy: zamiatanie chodników i dróg wewnętrznych, koszenie trawy i nasadzenie roślin, strzyżenie żywopłotów i ścinka drzew, grabienie i wywożenie liści, mycie i sprzątanie schodów zewnętrznych, weryfikacja i odpowiednia reakcja na alarmy przeciwpożarowe, obsługa portierni głównej, ośnieżanie, odkuwanie lodu dokonywano na bieżąco, utrzymanie drożności studzienek odpływowych, bieżące malowanie i naprawy ogrodzenia, zapewnienie obsługi szatni, kontrolowanie i rejestracja ruchu pojazdów, nadzór nad przejezdnością dróg przeciwpożarowych.
Firma obsługująca parkingi zabezpiecza też Tomaszowskie Centrum Zdrowia w kwestii odpowiedzialności wjeżdżających na teren przed kolizjami, jakie mogą być efektem nadmiernego ruchu. Wymuszona rotacja zmniejsza natężenie oraz umożliwia dogodny przejazd wszystkim służbom technicznym, pożarowym oraz patrolom interwencyjnym.
Napisz komentarz
Komentarze