Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 12 kwietnia 2025 22:06
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Lubocheński Festiwal Masła 2019

W niedzielę, 2 czerwca 2019 roku, na stadionie sportowym im. Jana Szczepańskiego w Lubochni odbył się Lubocheński Festiwal Masła, w ramach którego zorganizowany został XII Konkurs ubijania masła.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP
Lubocheński Festiwal Masła 2019
Starosta Mariusz Węgrzynowski i wójt gminy Lubochnia Piotr Majchorwski

Wzięły w nim udział reprezentacje z dziesięciu gmin powiatu tomaszowskiego: KGW Mierznianki z gminy Budziszewice, KGW z Michałowa, gmina Rokiciny, KGW z Grotowic gmina Rzeczyca, KGW Kwiatkówka, Łagiewniki i Świńsko gmina Tomaszów Mazowiecki, KGW Skrzynki gmina Ujazd, KGW Lubochnia gmina Lubochnia, KGW z Annowa gmina Czerniewice, KGW z Karolinowa gmina Żelechlinek, KGW Teodorów gmina Będków i Związek Dużych Rodzin 3+ z Lubochni. 

Reklama

Imprezę poprowadziła Justyna Łomża - dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Lubochni. Celem Festiwalu jest ocalenie od zapomnienia wielu skarbów naszego folkloru, a przede wszystkim produktu związanego z gminą Lubochnia, jakim jest swojskie masło. Przyczynia się do promocji gmin powiatu tomaszowskiego i integracji mieszkańców.

Honorowym patronatem imprezę objęli: Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego i Piotr Majchrowski  - Wójt  Gminy Lubochnia. Organizatorami są: Urząd Gminy Lubochnia, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Lubochni, Koła Gospodyń Wiejskich i Sołectwa gminy Lubochnia oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówki terenowej KRUS w Tomaszowie Mazowieckim.  

Zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Grzegorz Lorek - poseł na Sejm RP, Rafał Ambrozik - senator RP, posła Roberta Telusa reprezentował Szczepan Goska  - kierownik KRUS Jednostki Terenowej w Tomaszowie Mazowieckim, Grzegorz Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Ewa Wendrowska, Arkadiusz Gajewski i Dariusz Klimczak  - radni Sejmiku Województwa Łódzkiego, Kazimierz Perka - Regionalny dyrektora Ochrony Środowiska  w Łodzi i Waldemar Wendrowski - dyrektor COS w Spale, powitali Mariusz Węgrzynowski i Piotr Majchrowski. 

Organizatorzy zapewnili każdej reprezentacji kierzankę do ubijania masła, potrzebne naczynia, czyli miski, wiaderka, 3 litry śmietany i warzywa do udekorowania ubitego masła: sałatę, liście chrzanu, pomidory i rzodkiewki. 

Wykonane przez reprezentacje masło oceniała komisja konkursowa w składzie: Dariusz Klimczak - przewodniczący komisji i członkowie: Waldemar Wendrowski, Leszek Ogórek, Anna Gawrzyńska, Anna Dziubałtowska i Michał Bąbos, 

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


Jury oceniało czas ubijania masła, estetykę udekorowania i podania masła oraz smak masła.  Nagrody ufundowali: Mariusz Węgrzynowski  i Piotr Majchrowski oraz dodatkową nagrodę za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Placówka Terenowa KRUS w Tomaszowie Mazowieckim.

Komisja konkursowa za najlepsze masło, szybko wykonane i najładniej podane uznała produkt wykonany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Karolinowie, gmina Żelechlinek i to właśnie to KGW zajęło pierwsze miejsce. Pozostałe zespoły zajęły równorzędne drugie miejsce. Nagrodę za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy otrzymał Związek Dużych Rodzin 3+ z Lubochni.

Organizatorzy zapewnili publiczności wiele atrakcyjnych występów na scenie. Uroczystość rozpoczął krótki koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubochni pod kierownictwem Rafała Sowika. Następnie wystąpili uczestnicy Formacji Rewiowej Step by Step i uczestnicy zajęć wokalnych i tanecznych w Gminnym Centrum Kultury w Lubochni: Filip Kwapisz, Amelia Krysakowska, Karolina Wójciak, Zuzanna Gemzała  niedawno powstały zespół cheerleaderek

Po konkursie wystąpiła grupa Stars Roxette Tribute Band z wokalistami: Tacjaną Wojtkowską i Pawłem Nowakiem.  Wystąpiła też grupa disco polo  Mr Sebii, a po koncertach wszyscy mogli bawić się na dyskotece pod gwiazdami. 

W czasie uroczystości wręczone zostały wyróżnienia rolnikom z gminy Lubochnia. Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego Powiatu Tomaszowskiego ufundowała pamiątkowe statuetki, które otrzymali: Mariusz Kotynia otrzymał statuetkę w kategorii produkcja zwierzęca, Łukasz Łomża w kategorii produkcja warzywnicza i Zofia Majchrowska w kategorii produkcja mleczarska,   a statuetki wręczali: Piotr Majchrowski i Dariusz Kowalczyk - przewodniczący Izby Rolniczej w Tomaszowie Mazowieckim. 
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Bzik 04.06.2019 07:56
W Lubochni po wyborach czas się jakby zatrzymał za to igrzyska pełną gębą. Niech się głupi naród cieszy.

Reklama
ComTM 04.06.2019 07:36
Igrzysk ciąg dalszy, proporcjonalnie do potrzeb i możliwości. Widać parcie na trybunę i mikrofon, bo zbliżają się wybory.

Harcownik wiejski 03.06.2019 22:38
Czyli w powiecie już wszystko zrobione. Teraz czas na zabawę.

Wikipedia 03.06.2019 21:43
Proszę o starostę z prezencją...

Miki 03.06.2019 17:18
Nalezało by wspomniec, ze wóda się lała szerokim strumieniem, gawiedz lubochenska rubasznie zaczepiała sikorki

Szacunek 03.06.2019 14:08
Szkoda, że Starosta nie założył tego kapelusika, w którym wystąpił na podobnych uroczystościach (chyba w Rokicinach). Byłby bardziej dystyngowany, jak przystało na "Męża Stanu".

Opinie

Brygida T.Brygida T.

Dlaczego krytykujemy posłów, senatorów czy radnych? Czy jest to w ogóle sprawiedliwe? Przecież sami ich wybieramy, więc pretensje powinniśmy mieć tylko do siebie. Że zostaliśmy oszukani? No, cóż - metoda na wnuczka, czy na polityka, cóż to za różnica? Skoro wpuszczasz kogoś do mieszkania, to sprawdź kim ta osoba jest

Obecna kadencja samorządowa niedługo zatoczy pierwsze okrążenie. Za kilka tygodni minie rok odkąd radni sprawują swoje mandaty. Zapewne wiele osób zada sobie pytanie: jaki jest tego efekt? Za co tak zwani "samorządowcy" biorą publiczną kasę? Chyba nie za hejterskie wpisy w internecie, podszczuwania, czy oratorskie popisy zawierające tak samo dużo słów, jak mało jest w nich sensu? Która z osób, oddających głos w wyborach samorządowych śledzi na bieżąco poczynania radnych, przy których postawili swój krzyżyk? Kto z Was zgłosił się do własnego wybrańca z prośbą o interwencję w jakiejkolwiek sprawie? Uzyskaliście pomoc? Są to oczywiście pytania czysto retoryczne. Samorządowa patologia jest coraz głębsza. Z kadencji na kadencję, z roku na rok. Radni zajmują się sobą nawzajem, walczą o stołki i ulegają korupcji. Liczy się głównie kasa i polityczne gierki. Gdzie w tym sprawy ważne dla mieszkańców? Wczorajsze obrady Rady Powiatu Tomaszowskiego były tego dobitnym przykładem. Budziły zażenowanie i smutek. Czy można upaść jeszcze niżej? W naszej rzeczywistości niestety wszystko jest możliwe, a przecież zapewniano Was, że będzie lepiej! Nieprawdaż?

80 lat Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. (WSiP) to najstarsze polskie wydawnictwo edukacyjne i jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm działających na rynku podręczników oraz narzędzi edukacyjnych dla szkół w Polsce. Podstawę oferty stanowią tradycyjne i cyfrowe produkty dla wszystkich poziomów edukacji - od wychowania przedszkolnego, przez szkoły podstawowe, licea, technika do szkół branżowych. Firma rozwija innowacyjną platformę edukacyjną - EDURANGĘ. Dbając o najwyższy poziom przygotowywanych materiałów, WSiP nie pomija roli rozwoju zawodowego nauczycieli. Dlatego prowadzi niepubliczny ośrodek doskonalenia nauczycieli ORKE, który wspiera profesjonalnymi szkoleniami nauczycieli oraz dyrektorów szkół i placówek oświatowych.Data dodania artykułu: 08.04.2025 09:17
80 lat Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych

Europosłowie: będziemy walczyć o utrzymanie finansowania polityki spójności i polityki rolnej UE

Sprawozdawcy Parlamentu Europejskiego ds. kolejnego wieloletniego budżetu UE uważają, że pomimo nowych wyzwań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa, polityka spójności oraz wspólna polityka rolna - które wykorzystują obecnie 2/3 budżetu UE - muszą być traktowane priorytetowo. „Europa musi stać się silniejsza i musi to znaleźć odzwierciedlenie w budżecie” - mówi europoseł Siegfried Mureșan.Data dodania artykułu: 08.04.2025 09:10
Europosłowie: będziemy walczyć o utrzymanie finansowania polityki spójności i polityki rolnej UE

Psy asystujące wspierają osoby z problemami psychicznymi

Odpowiednio przygotowany pies może być dobrym wsparciem dla osób zmagających się problemami zdrowia psychicznego i istotnym uzupełnieniem ich terapii; takie psy są już szkolone w Polsce. 7 kwietnia przypada Światowy Dzień Chorego Psychicznie.Data dodania artykułu: 07.04.2025 13:27
Psy asystujące wspierają osoby z problemami psychicznymi
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama