Cele festiwalu, jakie wyznaczyli sobie jego organizatorzy to: wzmocnienie zaangażowania lokalnej społeczności w działania twórcze oraz zwiększenie uczestnictwa w kulturze mieszkańców wsi i małych miejscowości, identyfikacja polskiego dziedzictwa kulinarnego i rękodzielniczego, które może służyć budowie produktu lokalnego i marki regionu oraz gromadzenie wiedzy o oryginalnych, regionalnych potrawach stanowiących dziedzictwo kulinarne Polski.
W festiwalu mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane organizacje, firmy i osoby fizyczne zrzeszone jak i niezrzeszone, chcące przedstawić swoje potrawy oraz rękodzieło. Każdy uczestnik festiwalu zobowiązany jest do dostarczenia organizatorowi konkursu karty zgłoszenia. Osoby, które nie zgłoszą się terminowo, mogą wystawić swoje produkty na Festiwalu pod warunkiem, że będą dostępne stoiska wystawiennicze.
Uczestnicy mogą prezentować się w trzech kategoriach. Pierwsza z nich to wyroby rękodzielnicze np.: haft płaski ręczny i maszynowy, koralikowy, richelieu i krzyżykowy, wykonany na tkaninie odzieżowej lub dekoracyjnej, bielizna pościelowa i stołowa, makatki i inne formy, w tym wyroby na szydełku i na drutach, z wełny, lnu i innych surowców przeznaczone zarówno na strój regionalny, jak i jego elementy, a także witraże, rysunki, papieroplastyka (wycinanki, pająki, kwiaty z bibuły, firanki papierowe i inne), biżuteria, prace inspirowane sztuką i rzemiosłem w tym ceramika. Drigi to produkty spożywcze: np.: sery, wędliny, przetwory, pieczywo, miody, nalewki. W trzecim uczestniczyć będą: zespoły ludowe, regionalne, obrzędowe, kapele itp.
Wydarzeniu patronuje portal NaszTomaszow.pl
WSTĘPNY HARMONOGRAM
Festiwalu Produktu Lokalnego „Skarby Regionów”
28.09.2019 r.
10..00 – 12.00 – rejestracja uczestników, przygotowanie stoisk
14.00 – Otwarcie imprezy, powitanie gości
15.00 - 19.00 - Prezentacja stoisk (plac wystawienniczy)
15.00 – 19.00 Prezentacja zespołów ludowych i lokalnych artystów (scena w parku gminnym)
20.00 – Koncert finałowy
29.09.2019 r.
9.00 - 14.00 – Prezentacja stoisk (plac wystawienniczy)
12.00 – 13.30 Msza św. Odpustowa w Kościele parafialnym
14.00 – Wręczenie certyfikatów „Marka lokalna Dolina Pilicy”
15.00 – Zakończenie imprezy
Napisz komentarz
Komentarze