Wśród wymogów niezbędnych znajdujemy: posiadanie obywatelstwa polskiego, ukończone 21 lat, korzystanie z pełni praw publicznych. Ponadto, co najmniej wykształcenie średnie, lub średnie branżowe. Kandydat nie może być oczywiście karany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne ścigane z oskarżenia publicznego w tym przestępstwa skarbowe. Strażnicy powinni mieć nienaganną opinię, być sprawnym pod względem fizycznym i psychicznym oraz mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Wśród wymagań dodatkowych prawi jazdy kategorii B. zezwolenie na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym, obsługa komputera.
Strażnik Miejski powinien też być osobą odpowiedzialną, rzetelną, dokładną, komunikatywną i potrafić pracować w zespole. Czy kandydat taki faktycznie jest zweryfikuje samo życie, ponieważ praca nie jest łatwa i niosąca ze sobą wiele codziennych stresów,
Niejednokrotni krytykowani, wykonują jednak zadania na rzecz miasta i jego mieszkańców. Ich zadaniem jest ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych - w tym oczywiście na imprezach masowych. Strażnicy czuwają też nad porządkiem i kontrolą ruchu drogowego.
Funkcjonariusze Straży Miejskiej ratują często życie i zdrowie tomaszowian, pomagają przy usuwaniu skutków klęsk żywiołowych.
Straż Miejska, o czym często zapominamy, inicjuje liczne działania prospołeczne mające na celu szeroko rozumianą profilaktykę, zapobiegającą zjawiskom kryminogennym, popełnianiu przestępstw i wykroczeń. Współdziała przy tym z innymi organami samorządowymi. Warto chociażby wspomnieć, że Strażnicy miejscy aktywnie uczestniczyli w pracach zespołu, przygotowującego koncepcję utworzenia oddziału psychiatryczno odwykowego w naszym mieście. Nic dziwnego, często jako pierwsi pomagają bezdomnym, osobom nietrzeźwym dotrzeć do domów
Napisz komentarz
Komentarze