Zalety mieszkań w nowym budownictwie
Nowe mieszkania pochodzące z ofert deweloperów już na pierwszy rzut oka prezentują się świetnie. Są to nowoczesne obiekty, zaprojektowane z myślą o potrzebach współczesnego lokatora. Firmy budujące nowe nieruchomości dbają o to, by obiekty wyposażone były w windy, a także w miejsca parkingowe dla samochodów oraz rowerów. Deweloperzy dbają również o dobre połączenie swoich inwestycji z kluczowymi dla rejonu drogami czy liniami kolejowymi. Wiele z takich obiektów powstaje więc w bliskim sąsiedztwie dużych miast — przykładem mogą być nowe mieszkania Wrocław.
Wspomnieć należy, że zakup nowego mieszkania od podmiotu, który je buduje, to możliwość zaaranżowania lokum w pełni zgodnie ze swoimi potrzebami. Z deweloperem można negocjować na przykład wygospodarowanie nowego pomieszczenia lub urządzenie mieszkania według naszych wskazówek. Nowoczesna architektura to także brak konieczności przeprowadzania gruntownego remontu w celu uczynienia lokalu zdatnym do zamieszkania. Nowoczesne rozwiązania w zakresie gospodarki mediami pozwalają oszczędzać na kosztach zużycia wody czy prądu.
Wady mieszkań w nowym budownictwie
Za nowe mieszkania zwykle zapłacimy więcej niż za ich starsze odpowiedniki. Wiele z nowych inwestycji powstaje w cichych i zielonych, ale i nie najlepiej skomunikowanych miejscach, przez co czas dotarcia do sklepu lub miejsca pracy nieco się wydłuża.
Zalety mieszkań w starym budownictwie
Stare mieszkania uchodzą za klimatyczne, co przyciąga do nich osoby lubujące się w wiekowych rozwiązaniach architektonicznych czy wystroju wnętrz rodem z ubiegłych dekad. Na zakup takich lokali często decydują się osoby, którym zależy na jak najniższej cenie zakupu bardziej niż na czymkolwiek innym.
Wady mieszkań w starym budownictwie
Osoby decydujące się na zamieszkanie w starym obiekcie muszą mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. W przypadku wiekowych budynków ocena stanu technicznego mieszkania jest często bardzo trudna. Niektóre usterki mogły zostać zamaskowane przez poprzedniego właściciela, jednak prędzej czy później dają się nowym lokatorom we znaki. Należy też pamiętać, że do kosztu zakupu mieszkania często trzeba doliczyć także koszt gruntownego remontu. Zamieszkanie w miejscu bez zmodernizowanej instalacji wodnej czy elektrycznej oznacza zwykle wyższe koszty rachunków za media. Ogrzanie starych lokali często jest czasochłonne i kosztowne ze względu na brak odpowiedniej izolacji ścian.
Napisz komentarz
Komentarze