Historia szpitala rozpoczęła się w marcu 2014 roku wraz z pierwszymi pracami budowlanymi. Zaledwie dziesięć miesięcy później, 15 stycznia 2015 roku, placówka przyjęła swojego pierwszego pacjenta. Od tego czasu zespół medyczny otoczył profesjonalną opieką ponad 41 000 pacjentów, oferując im kompleksowe wsparcie
w walce z chorobą nowotworową. Warto przy tej okazji wspomnieć, że usługi świadczone były nieodpłatnie mimo braku kontraktu z NFZ. W walkę o jego podpisanie włączyli się radni wszystkich niemal szczebli.
- Minione lata to okres intensywnego rozwoju naszej placówki oraz wytężonej pracy całego zespołu. Przez ostatnią dekadę służyliśmy tysiącom pacjentów, oferując im nie tylko zaawansowane leczenie, ale także wsparcie emocjonalne i nadzieję na lepsze jutro. Jubileusz ten jest dla nas okazją do refleksji nad osiągnięciami oraz wyzwaniami, które przed nami stoją. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzyli nas pacjenci i ich rodziny. Naszym celem na kolejne lata jest kontynuowanie misji niesienia pomocy i wsparcia wszystkim, którzy tego potrzebują" - podkreśla Izabela Grenda, Dyrektor Zarządzający Specjalistycznym Szpitalem Onkologicznym NU-MED.
Niedawne obchody jubileuszu szpitala pokazały jego silne zakorzenienie w lokalnej społeczności. Zarówno samorządowcy, stowarzyszenia amazonek, jak i mieszkańcy podkreślali dumę z obecności tak znaczącego ośrodka w regionie. Co ważne placówka konsekwentnie rozwija swój potencjał medyczny - do zespołu kierowanego przez dr. Michała Spycha, konsultanta wojewódzkiego ds. radioterapii, dołączyła prof. Magdalena Ciążyńska wraz z zespołem.
Objęcie przez prof. Ciążyńską stanowiska Ordynatora Pododdziału Chemioterapii znacząco poszerzyło możliwości terapeutyczne ośrodka. Personel szpitala, od początku istnienia placówki aktywnie angażujący się w życie lokalnej społeczności poprzez prowadzenie akcji prozdrowotnych dla mieszkańców miasta i okolic, zapowiada kolejne inicjatywy. Na najbliższe miesiące również zaplanowano szereg wydarzeń edukacyjnych oraz prelekcji dotyczących profilaktyki zdrowotnej, na które już dzisiaj szpital gorąco zaprasza.
Nowe perspektywy rozwoju przed tomaszowską placówką otwiera również dołączenie do Grupy Affidea, jednego z największych europejskich dostawców usług medycznych, obecnego w 15 krajach. "Połączenie naszych sił jest istotne dla systemu leczenia nowotworów w kraju. Ośrodki Grupy Nu-Med od lat zapewniają dostęp do lokalnego leczenia onkologicznego, dysponując doświadczonym zespołem medycznym i nowoczesnym zapleczem technologicznym. Ta integracja to nie tylko szansa na rozwój, ale przede wszystkim zobowiązanie do zapewnienia pacjentom najwyższej jakości opieki w możliwie najkrótszym czasie" - mówi Agnieszka Szydłowska, Dyrektor Operacyjny ds. Radioterapii, Członek Zarządu Affidea Polska.
Filozofią szpitali Nu-Med - Affidea jest kompleksowa opieka nad pacjentem. W jednym miejscu pacjent otrzymuje pełne wsparcie: od diagnostyki, przez leczenie chirurgiczne, chemioterapeutyczne i radioterapeutyczne, po opiekę psychologiczną, fizjoterapeutyczną oraz wsparcie Fundacji. Model ten jest realizowany również
w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie dzięki partnerstwu publiczno-prywatnemu z Tomaszowskim Centrum Zdrowia, pacjenci mają dostęp do pełnego spektrum usług onkologicznych.
Natomiast dzięki integracji z Grupą Affidea, znaną z ujednoliconych standardów diagnostycznych i współpracy z międzynarodowymi ekspertami, w tym z prof. Philipem Poortmansem, byłym prezesem Europejskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej (ESTRO), szpital zyskał dostęp do globalnego know-how i najnowszych standardów leczenia. Te możliwości, w połączeniu z ciągłym rozwojem i inwestycjami w nowoczesny sprzęt oraz szkolenia personelu, przekładają się na jeszcze wyższą jakość świadczonych usług medycznych.
Napisz komentarz
Komentarze