Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 01:18
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Rozpoczęły się XI Tomaszowskie Teatralia, czyli artystyczne zdarzenia sceniczne

Za nami pierwszy dzień XI Tomaszowskich Teatraliów. Na scenie kina "Włókniarz" zaprezentowało się 8 grup teatralnych, które rywalizowały w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów.

[reklama2]

A już jutro kolejna odsłona. Tym razem w kategorii młodzież i dorośli.

Uwaga!!! Zmiana godziny. Startujemy o godzinie 11.30.

Można nabywać jeszcze bilety na imprezy towarzyszące tegorocznej edycji. Dla młodzieży i widzów dorosłych organizatorzy proponują monodram – „maria s.” w wykonaniu i w reżyserii Eweliny Ciszewskiej. Spektakl odbędzie się w sobotę 26 listopada o godzinie 19 w sali kina „Włókniarz”.

(„maria s.„ to projekt badawczy, wyprodukowany ze środków PWS w Krakowie, Filia we Wrocławiu (Nr BW/PB/2010/2).)

Bilety w cenie 15 zł można jeszcze nabywać w Miejskim Ośrodku Kultury ul. Browarna 7; w Ośrodku Kultury  „TKACZ” ul. Niebrowska 50 oraz w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury plac Kościuszki 18. ZAPRASZAMY!

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Urszula Mrozek 30.11.2016 16:36
Pani Sylwio! Dziękuję serdecznie za ciepłe słowa! Zgadzam się z Panią całkowicie, że nie powinno być tak, jak to miało miejsce w czasie występu Pani grupy. Wstyd, że tak się stało. Tak naprawdę przecież robimy to wszystko dla dzieci- zarówno tych występujących, jak i tych oglądających.I ja też jestem zdania, ze od początku do końca wszyscy powinni być na widowni. Przez pierwsze lata teatraliów "walczyliśmy" z telefonami komórkowymi i z wychodzeniem "za potrzebą" w trakcie trwania przedstawień. Ze zjawiskiem "ubywania" grup w trakcie prezentacji walka jest bezowocna. Może gdyby "teatr w szkole" miał większą rangę niż tylko "jakiegoś tam kółka", byłoby inaczej? Z rozmów z koleżankami -nauczycielkami wnioskuję, że często sami dyrektorzy niechętnie zwalniają młodzież i i opiekunów na cały dzień. Mój teatr trwa lat dziesięć dzięki życzliwości przełożonych, którzy rozumieją, ze wyjście i wyjazd na przegląd teatralny to nie wyskok z klasą na hamburgera. Bywając na przeglądach poza Tomaszowem często spotykam się ze zdziwieniem, że przyjeżdżam "z daleka" i siedzę właśnie do końca. Proszę mi wierzyć, że nie jest to tylko problem naszego przeglądu. Pisałam o "świeżej krwi" właśnie z myślą o tym, że pojawienie się nowych osób wniosłoby nową jakość i może wreszcie dałoby się wypracować sposób na walkę z takimi negatywnymi zjawiskami. A grono nasze wcale nie takie szacowne, tylko nauczycielki, które próbują mierzyć się z materią teatru amatorskiego. Spotkania przed przeglądem są o tyle ważne, że ustalamy z organizatorami szczegóły dotyczące prezentacji, ustalamy terminy prób. Tak więc ponawiam zaproszenie z nadzieją, że przyszłoroczne teatralia będą lepsze od minionych zarówno pod względem ilości występujących podmiotów jak i jakości spektakli. Proszę się nie zniechęcać! Pozdrawiam Panią i Dzieciaki z Pani grupy gorąco!!!

Sylwia Koszarna 05.12.2016 10:10
Pani Urszulo, proszę podać jakieś namiary na kontakt do Pani. Bardzo chętnie się z Panią spotkam. Mnie znajdzie Pani na Facebook pod moim imieniem i nazwiskiem. Pozdrawiam serdecznie :)

Urszula Mrozek 27.11.2016 12:12
Łatwo jest wydawać komentarze bez znajomości problemu. Panie Mariuszu, nie często widywałam Pana na Tomaszowskich Teatraliach przez te 11 lat, więc skąd takie ostre ferowanie wyroków? Może czas przyjrzeć się nam bliżej? Spotkać się z nami, porozmawiać z instruktorami o naszych problemach i trudnościach, jakie napotykamy "bawiąc się w teatr"? Uczestniczę w Teatraliach od początku, "współtworzyłam je" poprzez dobra jakość spektakli. Chodzę na zebrania instruktorów przed Teatraliami, biorę udział w warsztatach dla nauczycieli. Drodzy Państwo-to naprawdę nie jest tak, że nauczyciele i instruktorzy nie chcą uczyć dzieci kultury, o której Państwo piszecie. My- nauczyciele, często napotykamy opór Materii nie do pokonania: a to "gimbus" musi na czas wrócić do szkoły (wiadomo-dowóz dzieci), a to trzeba wrócić na swoje lekcje- bo nie ma pieniędzy na zastępstwa, albo też i ludzi, którzy w tym czasie poprowadziliby za nas lekcje, a to instruktor musi "dostarczyć" dzieci do szkoły, z której je "wypożyczył" na czas przedstawienia. Tomaszowskie Teatralia są kameralną imprezą- od lat uczestniczą w nich zespoły z określonych szkół - z tych, gdzie są jeszcze tacy "wariaci", którym, "się chce" ( bo przecież pieniędzy za to nie dostajemy). My instruktorzy i nauczyciele znamy się, lubimy, szanujemy siebie wzajemnie i swoją pracę. Naprawdę nie ma wśród nas zawiści, zazdrości itp. wrednych uczuć. Często doradzamy sobie i dyskutujemy nad jakością tego co "wyprodukowaliśmy", tak się dzieje na spotkaniach z jurorami i w prywatnych rozmowach. Jeżdżąc na przeglądy regionalne, ogólnopolskie wynajmujemy wspólnie transport, dzieci z grup się znają, integrują ze sobą. Każdą "świeżą krew" przyjmujemy z radością, b o chcielibyśmy, żeby Tomaszowskie Teatralia były świętem teatru dla całego miasta, a nie tylko dla tych 4-5 grup występujących co rok. Witamy więc Panią Sylwię serdecznie w naszym instruktorskim gronie. A za rok zapraszamy na spotkanie przed Teatraliami. O ile takowe się odbędą... Ale to już zupełnie inna historia... ( dla pana Mariusza materiał na dobry artykuł). Pozdrawiam.

Sylwia Koszarna 29.11.2016 13:05
Pani Urszulo, dziękuję bardzo za komentarz, jak i za zaproszenie do grona instruktorskiego, choć nie domagałam się aż takiego wyróżnienia i nie miałam takich aspiracji :) Pozwoliłam sobie wypowiedzieć się z pozycji mamy jednej z uczestniczek Teatraliów, które tak na marginesie, podobają mi się bardzo jako idea. Moje uwagi dotyczyły jedynie sytuacji, która miała miejsce przed występem grupy, do której należy moja córka. Rozumiem wszystkie przytoczone przez Panią wyżej argumenty i wykazane trudności, jednakże nie zmienia to faktu, że efekt był fatalny i pozostawiający szerokie pole do interpretacji. Co innego, jak wychodzi jedna grupa, po chwili druga itp. Ja odniosłam wrażenie demonstaracyjnego, wspólnego wyjścia praktycznie całej publiczności. Na sali zostało zaledwie kilka osób, które policzyłabym na palcach dwóch rąk maksymalnie. A jeszcze chwilę wcześniej przez 4 godziny sala była cały czas pełna. To ostentacyjne zachowanie odczuło kilka innych osób, a przede wszystkim dzieci z "Tomka". Pierwsze słowa wypowiedziane z dużym smutkiem, jakie usłyszałam od córki po zejściu ze sceny to: "mamo, gdzie oni wszyscy wyszli?". To moim zdaniem tłumaczy wszystko. Dało się wysiedzieć na sześciu przedstawieniach, ale już na siódmym nie? 10 - 15 kolejnych minut robi aż taką różnicę dla busa szkolnego?.. Tak czy inaczej, tu nie chodzi o obrażanie innych, obrażanie się, rzucanie oszczerstw i uprawianie taniej krytyki. Tu chodzi o tworzenie i zapewnienie świetnej i miłej atmosfery wspólnego świętowania aktorstwa, przyjaznego konkurowania oraz wzajemnego motywowania się i doskonalenia umiejętności. A celem nadrzędnym jest uczenie naszych dzieci rozwijania i pielęgnowania pasji, uczenie szeroko pojętej kultury, dobrych manier, a przede wszystkim poszanowania pracy innego człowieka i okazywania mu szacunku. Bo inaczej, to po co to wszystko? Chcę wierzyć w Pani słowa, że to pewnie głupi wypadek przy pracy, ale nawet za taki go biorąc, proszę zwrócić uwagę, jak wiele może on zniszczyć i zdeformować. Stąd zawsze powtarzam - diabel tkwi w szczegółach i to one są najistotniejszym składnikiem końcowego sukcesu. Podsumowując, życzę powodzenia i wytrwałości w dalszej pracy. Robi Pani wraz grupą pozostałych osób świetną pracę, teatr zaistniał w Tomaszowie mam nadzieję na dobre ;) Jeśli potrzebuje Pani dodatkowego wsparcia w jakiejkolwiek formie, chętnie pomogę. Pozdrawiam serdecznie.

Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama