[reklama2]
We wtorek 15 listopada 2016r. uczniowie technikum architektury krajobrazu pod opieką p.Alicji Barszczyk mieli przyjemność wysłuchać wykładów prowadzonych przez pracowników naukowych Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego z Katedry Gospodarki Regionalnej i Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.
Pani dr Beata Wieteska-Rosiak przeprowadziła wykład ,,Kształtowanie bezpiecznych miejskich przestrzeni publicznych’’, podczas którego w bardzo przystępny i zrozumiały sposób przedstawiła sposoby organizowania przestrzeni publicznej, obejmowania jej nadzorem formalnym i nieformalnym, a także wskazała proste metody utrzymania zagospodarowanych, zadbanych i czystych przestrzeni. Na przykładzie Osiedla Błękitnego w Siechnicach koło Wrocławia oraz łódzkiego woonerfu (podwórca miejskiego) uczniowie poznali zasady projektowania Secured by Design.
Pan mgr inż.arch. Wiktor Wróblewski podczas wykładu ,,Nowoczesne miasto – kształtowanie przestrzeni publicznych’’ zabrał uczestników w wirtualną wędrówkę po historycznych i nowoczesnych rozwiązaniach urbanistycznych spotykanych w wielkich aglomeracjach miejskich w różnych zakątkach kuli ziemskiej od Kopenhagi poprzez Nowy Jork, aż po Dubaj.
Pan dr Cezary Brzeziński poprowadził wykład ,,Rola i znaczenie środowiska przyrodniczego w życiu miasta’’. Prowadzący przedstawił uczestnikom ideę miasta-ogrodu, wskazał możliwości wykorzystania roślin do poprawy jakości życia w mieście oraz praktyczne rozwiązania dotyczące ochrony drzew w krajobrazie miejskim.
Dla uczniów biorących udział w tym wyjazdowym szkoleniu jest to kolejne pozytywne doświadczenie związane z wybranym zawodem technika architektury krajobrazu.
Kolejne uniwersyteckie doświadczenia zdobywali uczniowie technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W dniu 18 listopada pod opieką p.Michała Nawrockiego uczestniczyli w wykładach i ćwiczeniach na Uniwersytecie Technologiczno – Humanistycznym im. K. Pułaskiego w Radomiu. Zajęcia dla naszych uczniów prowadzili m.in. dr inż. Janusz Litwin, dr inż. Marek Wiśniewski z Wydziału Mechanicznego UTH w Radomiu. Tematem przewodnim były biopaliwa i biomasa. Podczas ćwiczeń uczniowie dokonywali procesu spalania owsa w kotle kondensacyjnym. Dodatkowo uczniowie zapoznali się z specjalistycznymi maszynami do badań wytrzymałości materiałów oraz nowoczesnymi tokarkami i frezarkami.
Już 23 listopada uczniowie technikum budownictwa szkoły przy ul. Nadrzecznej będą uczestniczyli w zajęciach na Politechnice Łódzkiej.
Wszystkie wykłady dla uczniów ZSP nr 8 są w pełni finansowane ze środków pozyskanych na realizację projektu.
Napisz komentarz
Komentarze