[reklama2]
W środę 19 października uczniowie technikum architektury krajobrazu udali się na wykład i zajęcia, które poprowadził dla nich dr inż. Stanisław Dobrowolski w Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszów Maz. Wykład dotyczył lasów w Polsce, ich stanu i zajmowanego obszaru. W trakcie zajęć uczniowie uczyli się rozpoznawać przedstawicieli drzew iglastych. Po zajęciach uczestnicy spotkania zwiedzili sale i laboratoria, w których studenci odbywają zajęcia.
W czwartek 20 października uczniowie i uczennice Technikum nr 6 odwiedzili Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pani dr hab Beata Gawryszewska z Katedry Sztuki Krajobrazu przeprowadziła wykład pt. "Potrzeba projektowania w krajobrazie", który przedstawiał potrzebę projektowania obiektów w krajobrazie takich jak budynki, place zabaw, altany, ogrody itp. Pani dr Gawryszewska mówiła o dopasowywaniu projektu do potrzeb i cech charakterystycznych klienta.
Nakreśliła również trochę historii architektury oraz potrzebę stosowania designu w projektowaniu obiektów budowlanych, ogrodów oraz wkomponowywaniu instalacji użytkowych w przygotowywane projekty tak, aby wszystkie elementy stanowiły spójną całość. Przed wykładem uczniowie obejrzeli ogrody projektowane i wykonane przez studentów w ramach prac magisterskich. Zobaczyli też konstrukcje wiklinowe wkomponowane w zadrzewienie ogrodu przy wydziale architektury krajobrazu wykonane przez studentów w ramach zajęć.
Na dachu biblioteki uniwersyteckiej uczniowie mogli podziwiać piękny ogród. Pani doktor opowiedziała historię ogrodów na dachu budynku i oprowadziła po nich. Ogród składa się z dwóch części: górnej (o powierzchni 1,0 ha ) i dolnej (o powierzchni 1,5 ha), połączonych strumieniem z kaskadowo spływającą wodą. Można w nim podziwiać różnorodne gatunki i odmiany roślin, posadzone w trzech odmiennie skomponowanych częściach. Ogród górny znajduje się na dachu biblioteki i na 15-25 cm warstwie podłoża rosną byliny, krzewy iglaste, liściaste, małe drzewka i pnącza. Podzielony jest na kilka części, różniących się formą, kolorem, zapachem i nastrojem.
Na koniec uczniowie zwiedzili Wydział Budownictwa SGGW oraz Wydział Architektury Krajobrazu uczelni.
We wtorek 25 października klasa II technikum budownictwa oraz urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wzięli udział w wykładach na Politechnice Łódzkiej.
Tematami wykładów było:
1. Geodezja w budownictwie
2. Energia geotermalna.
Wykłady prowadzili mgr inż. Anna Białecka i dr inż. Piotr Owczarz.
Po wykładach uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych związanych z tematyką wykładów. Zapoznali się z budową i obsługą przyrządów i urządzeń geodezyjnych i energetyki odnawialnej oraz mieli okazję wykonać samodzielnie pomiary geodezyjne, obsłużyć pompę ciepła. Po zajęciach uczniowie zwiedzili Wydział Budownictwa oraz Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.
Dla uczniów technikum zajęcia na uczelni wyższej okazały się ciekawym doświadczeniem, chętnie odpowiadali na pytania, uważnie słuchali oraz obserwowali podczas zajęć. Mogli poznać ciekawe projekty wykonywane przez studentów.
Opiekę sprawowali nauczyciele przedmiotów zawodowych: p.Katarzyna Sikora- Łępicka, p.Elżbieta Rodzeń, p.Alicji Barszczyk oraz p.Michał Nawrocki.
Napisz komentarz
Komentarze