Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 11 kwietnia 2025 14:53
Reklama
Reklama

Pracowity październik techników z Nadrzecznej

Uczestnicy projektu "Nowoczesne szkolnictwo zawodowe w ZSP 8" w październiku brali udział w szeregu wykładów i zajęć zorganizowanych w łódzkich i warszawskich uczelniach.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP

[reklama2]

Reklama

W środę 19 października uczniowie technikum architektury krajobrazu udali się na wykład i zajęcia, które poprowadził dla nich dr inż. Stanisław Dobrowolski w Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszów Maz. Wykład dotyczył lasów w Polsce, ich stanu i zajmowanego obszaru. W trakcie zajęć uczniowie uczyli się rozpoznawać przedstawicieli drzew iglastych. Po zajęciach uczestnicy spotkania zwiedzili sale i laboratoria, w których studenci odbywają zajęcia.


W czwartek 20 października uczniowie i uczennice Technikum nr 6 odwiedzili Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pani dr hab Beata Gawryszewska z Katedry Sztuki Krajobrazu przeprowadziła wykład pt. "Potrzeba projektowania w krajobrazie", który przedstawiał potrzebę projektowania obiektów w krajobrazie takich jak budynki, place zabaw, altany, ogrody itp. Pani dr Gawryszewska mówiła o dopasowywaniu projektu do potrzeb i cech charakterystycznych klienta.


Nakreśliła również trochę historii architektury oraz potrzebę stosowania designu w projektowaniu obiektów budowlanych, ogrodów oraz wkomponowywaniu instalacji użytkowych w przygotowywane projekty tak, aby wszystkie elementy stanowiły spójną całość. Przed wykładem uczniowie obejrzeli ogrody projektowane i wykonane przez studentów w ramach prac magisterskich. Zobaczyli też konstrukcje wiklinowe wkomponowane w zadrzewienie ogrodu przy wydziale architektury krajobrazu wykonane przez studentów w ramach zajęć.


Na dachu biblioteki uniwersyteckiej uczniowie mogli podziwiać piękny ogród. Pani doktor opowiedziała historię ogrodów na dachu budynku i oprowadziła po nich. Ogród składa się z dwóch części: górnej (o powierzchni 1,0 ha ) i dolnej (o powierzchni 1,5 ha), połączonych strumieniem z kaskadowo spływającą wodą. Można w nim podziwiać różnorodne gatunki i odmiany roślin, posadzone w trzech odmiennie skomponowanych częściach. Ogród górny znajduje się na dachu biblioteki i na 15-25 cm warstwie podłoża rosną byliny, krzewy iglaste, liściaste, małe drzewka i pnącza. Podzielony jest na kilka części, różniących się formą, kolorem, zapachem i nastrojem.


Na koniec uczniowie zwiedzili Wydział Budownictwa SGGW oraz Wydział Architektury Krajobrazu uczelni.
We wtorek 25 października klasa II technikum budownictwa oraz urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wzięli udział w wykładach na Politechnice Łódzkiej.


Tematami wykładów było:
1. Geodezja w budownictwie
2. Energia geotermalna.
Wykłady prowadzili mgr inż. Anna Białecka i dr inż. Piotr Owczarz.
Po wykładach uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych związanych z tematyką wykładów. Zapoznali się z budową i obsługą przyrządów i urządzeń geodezyjnych i energetyki odnawialnej oraz mieli okazję wykonać samodzielnie pomiary geodezyjne, obsłużyć pompę ciepła. Po zajęciach uczniowie zwiedzili Wydział Budownictwa oraz Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.
Dla uczniów technikum zajęcia na uczelni wyższej okazały się ciekawym doświadczeniem, chętnie odpowiadali na pytania, uważnie słuchali oraz obserwowali podczas zajęć. Mogli poznać ciekawe projekty wykonywane przez studentów.
Opiekę sprawowali nauczyciele przedmiotów zawodowych: p.Katarzyna Sikora- Łępicka, p.Elżbieta Rodzeń, p.Alicji Barszczyk oraz p.Michał Nawrocki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

27.10.2016 20:08
faktycznie, jest literówka w ostatnim zdaniu, powinno być p.Alicja Barszczyk.

Reklama
ort 27.10.2016 16:36
Chyba p. Alicja Barszczyk ...

xmen 27.10.2016 15:49
a szkołę budowlankę, prawdziwą z zapleczem zlikwidowali ... głosowali chyba za za tym min obecni nasi włodarze

Raczej 28.10.2016 09:30
Kagankiewicz i spółka.

xmen 28.10.2016 14:49
a jak głosowali obecni, teraz też radni ? nie pamiętasz ? ja tak

Opinie

„Złoty konkurs dla polskich rodzin”

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w wyjątkowym konkursie na temat rezerw złota.Data dodania artykułu: 09.04.2025 10:22Liczba komentarzy artykułu: 2
„Złoty konkurs dla polskich rodzin”

80 lat Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. (WSiP) to najstarsze polskie wydawnictwo edukacyjne i jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm działających na rynku podręczników oraz narzędzi edukacyjnych dla szkół w Polsce. Podstawę oferty stanowią tradycyjne i cyfrowe produkty dla wszystkich poziomów edukacji - od wychowania przedszkolnego, przez szkoły podstawowe, licea, technika do szkół branżowych. Firma rozwija innowacyjną platformę edukacyjną - EDURANGĘ. Dbając o najwyższy poziom przygotowywanych materiałów, WSiP nie pomija roli rozwoju zawodowego nauczycieli. Dlatego prowadzi niepubliczny ośrodek doskonalenia nauczycieli ORKE, który wspiera profesjonalnymi szkoleniami nauczycieli oraz dyrektorów szkół i placówek oświatowych.Data dodania artykułu: 08.04.2025 09:17
80 lat Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych

Europosłowie: będziemy walczyć o utrzymanie finansowania polityki spójności i polityki rolnej UE

Sprawozdawcy Parlamentu Europejskiego ds. kolejnego wieloletniego budżetu UE uważają, że pomimo nowych wyzwań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa, polityka spójności oraz wspólna polityka rolna - które wykorzystują obecnie 2/3 budżetu UE - muszą być traktowane priorytetowo. „Europa musi stać się silniejsza i musi to znaleźć odzwierciedlenie w budżecie” - mówi europoseł Siegfried Mureșan.Data dodania artykułu: 08.04.2025 09:10
Europosłowie: będziemy walczyć o utrzymanie finansowania polityki spójności i polityki rolnej UE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 7°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: SzyderaTreść komentarza: Może to nie pomyłka tylko żart na 1 Kwietnia? ;)Źródło komentarza: Rekordowa dotacja do remontu drogi? Czegoś takiego jeszcze nie byłoAutor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Wy chcecie budować kolej z Piotrkowa do Tomaszowa jak nie macie kasy na dofinansowanie drogi w Słubicach:) kabaret!jak to ktoś napisał fajnie mieć somsiada ministra:)hahaŹródło komentarza: Pakt Kolejowy dla Łódzkiego podpisany!Autor komentarza: TMTreść komentarza: Za wstrętnych pisiorow był problem i przepychanka czy to będzie ta czy inna droga a za nowoczesnych problem z głowy drogi brak!!!Źródło komentarza: Rekordowa dotacja do remontu drogi? Czegoś takiego jeszcze nie byłoAutor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Brawo PO PSL pinindzy Ni ma i nie będzie stare powiedzenie wciąż aktualne!Co na to powiatowi radni Ko PSL koalicji rządzącej?Następne dotacje przyjda w imigrantach:)uśmiechnięta Polska dno!!!Źródło komentarza: Rekordowa dotacja do remontu drogi? Czegoś takiego jeszcze nie byłoAutor komentarza: emerTreść komentarza: Tylko piwnice są w stanie do remontu - reszta to dramat. Studnia bez dna.Źródło komentarza: Nie tylko pałac Piescha. Jeszcze jeden zabytek do pilnego remontuAutor komentarza: MisiekTreść komentarza: Taki szacunek dla mieszkańców ma PSL - Trzecia Droga i Koalicja Obywatelska. Pokazali prawdziwe oblicze. Dziękujemy marszałek Skrzydlewska, wojewoda Mazur, poseł Witczak i KlimczakŹródło komentarza: Rekordowa dotacja do remontu drogi? Czegoś takiego jeszcze nie było
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama