- Zakładanym efektem warsztatów ma być osiągnięcie porozumienia w zakresie działań podejmowanych przez władze samorządowe, oczekiwań mieszkańców, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz stanowiska środowisk eksperckich - mówi Klaudiusz Wilmański, kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Pomocowych w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim.
Metoda Charette, zastosowana do konsultacji, zakłada zebranie w jednym miejscu osób reprezentujących różne środowiska, będących specjalistami w różnych dziedzinach (prawnicy, urbaniści, architekci, urzędnicy, artyści, działacze społeczni) i zaproszenie ich do wspólnej, moderowanej rozmowy. W jej efekcie powstać mają konkretne zalecenia i propozycje odnośnie przedmiotu konsultacji np. wybranego obszaru przestrzeni miejskiej. Jest to metoda wykorzystywana głównie do planowania na szczeblu lokalnym. Pozwala na zebranie w początkowej fazie procesu planowania praktycznych pomysłów i przedstawienie różnych punktów widzenia. Zachęca także do włączania się i współpracy uczestników pochodzących z różnych środowisk, do tej pory ze sobą niewspółpracujących.
- W przypadku obszaru położonego przy ulicy Farbiarskiej ma to szczególne znaczenie, ponieważ jego funkcja ma mieć charakter interdyscyplinarny. Ma łączyć sferę gosppodarczą, kulturalną oraz społeczną. Mowa o zadaniach wykonywanych przez dzisiejszy "Emdek", a także o ulokowaniu inkubatora przedsiębiorczości. Swoją siedzibę będą tu miały również organizacje społeczne - wyjaśnia Wilmański.
- Projekt, jaki przygotowujemy ma szansę stać się jednym z najciekawszych, jakie realizowano w oststanich latach w całym mieście i powiecie tomaszowskim. Pod względem architektonicznym przypominać ma nieco łódzką Manufakturę, podkreślając historyczny charakter miejsca. Połączymy więc historię z nowoczesnością. Kolejna część miasta dotąd zaniedbana zyska nowe życie. Razem z Parkiem "Bulwary" stanowić będzie całość funkcjonalno użytkową - tłumaczy członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Bartłomiej Matysiak.
Eksperci, którzy będą dzielić się z nami wiedzą na warsztatach:
Mgr inż. Rafał Nagórka (konstruktor, architekt, urbanista )
Mgr inż. Paweł Kulesza (projektant w specjalności architektura krajobrazu)
Inż. arch. Robert Bosiek (projektant w specjalności architektura)
Mgr Ewa Radziewicz (doradca usług społecznych i edukacyjnych, aranżator wnętrz, kolorysta)
Zapraszamy osoby chętne do udziału w dwudniowych warsztatach w ramach trzech zakresów:
-
przestrzeń rekreacyjna
-
przestrzeń społeczna
-
przestrzeń gospodarcza
Warsztaty odbędą się:
-
1 dzień: 22 września 2016 r. (czwartek) w godzinach od 16:00 do 19:00 na terenie planowanym do rewitalizacji przy ulicy Farbiarskiej w Tomaszowie Mazowieckim
-
2 dzień: 23 września 2016 r. (piątek) w godzinach od 13:00 do 16:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Św. Antoniego 41 ( sala konferencyjna nr 129 )
Udział w warsztatach jest nieodpłatny.
Rekrutacja do udziału w warsztatach odbywać się będzie na podstawie zgłoszeń ( formularz w załączeniu).
Zgłoszenia należy przesyłać do Referatu Pozyskiwania Środków Pomocowych, e-mail: [email protected] do dnia 20.09.2016 r. do g. 14:00
W przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 44 724 21 27 wewn.220 (Referat Pozyskiwania Środków Pomocowych, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim ).
Pliki do pobrania:
Napisz komentarz
Komentarze