Za zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie średni wynik uzyskany przez uczniów to 56 proc. punktów, a za zadania z przedmiotów przyrodniczych (czyli biologii, chemii, fizyki i geografii) - 51 proc. punktów.
Uczniowie z Tomaszowa Mazowieckiego uzyskali średnią procentową z przedmiotów przyrodniczych na poziomie 51,7 procenta (14,49 w punktach). Do egzaminu przystąpiło 1096 gimnazjalistów. 249 z nich napisało egzamin na poziomie niskim, podobna liczba może pochwalić się wynikiem wysokim. Średnia trzech gimnazjów znajdowała się niestety na poziomie niskim, wyniki sześciu znalazły się na poziomie wysokim.
Historię nasi gimnazjaliści zaliczyli na 57, 2 proc, matematykę na 50,2 proc (9 szkół na poziomie wysokim, 6 na poziomie średnim). Z kolei język polski to 69,7 proc (6 - poziom wysoki, 14 poziom średni).
Gimnazjaliści musieli przystąpić także do pisemnego egzaminu z języka obcego. Przeprowadzany był on na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym.
Średni wynik uzyskany przez gimnazjalistów z egzaminu na poziomie podstawowym z języka angielskiego to 64 proc. punktów, z niemieckiego - 57 proc., z rosyjskiego - 61 proc. Średni wynik z egzaminu na poziomie rozszerzonym z angielskiego to 45 proc. punktów, z niemieckiego - 44 proc., z rosyjskiego - 44 proc..
W powiecie tomaszowskim zdawano egzaminy z języków: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Najwięcej uczniów tradycyjnie zdecydowało się zdawać angielski (970 osób). Wyniki to język angielski poziom podstawowy - 63,1 proc.; angielski rozszerzony - 42,8 proc.; język niemiecki - 58,1 (PP) oraz 48,9 (PR); rosyjski - 69,3 i 76,8.
Wstępną informację o wynikach osiągniętych w tym roku na egzaminie gimnazjalnym Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała w piątek na swej stronie internetowej. Również w piątek swoje indywidualne wyniki poznali uczniowie.
Średni wynik uzyskany w ubiegłym roku przez gimnazjalistów z polskiego to 62 proc. punktów możliwych do otrzymania, z matematyki - 48 proc., z historii i wos - 64 proc., z przedmiotów przyrodniczych - 50 proc., z angielskiego (najczęściej wybieranego języka obcego): na poziomie podstawowym - 67 proc., na rozszerzonym - 48 proc.
Napisz komentarz
Komentarze