Program „Moje miasto bez elektrośmieci” objął 10 milionów Polaków, a w ciągu najbliższych trzech lat dotrzeć ma do kolejnych 15 mln. Jego ideą jest przekazanie mieszkańcom polskich gmin, szczególnie tym najmłodszym, zasad prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, a także edukację ekologiczną.
- Nasza szkoła uczestniczy w programie „Moje miasto bez elektrośmieci” od 2015 rok, w tym czasie odebraliśmy już trzy tablice interaktywne. Na uwagę zasługuje fakt dużego zaangażowania uczniów i nauczycieli, w tym szkolnego koordynatora projektu, którym była pani Małgorzata Maleszka . W krótkim czasie wspólnymi siłami udało się nam uzbierać bardzo dużą ilość elektrośmieci, które zostaną poddane recyklingowi - mówi dyrektor Sławomir Żegota.
Uroczystość wręczenia nagrody przez przedstawiciela ElektroEko organizatora projektu odbyła się 16.03. br. podczas uroczystego apelu, przygotowanego przez nauczycieli i uczniów.
Wręczenie trzeciej tablicy interaktywnej to duży sukces szkoły. Przełoży się on na większe zrozumienie potrzeb ochrony środowiska naturalnego poprzez prawidłowe postępowanie ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.
Napisz komentarz
Komentarze