Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 22 lutego 2025 23:50
Reklama
Reklama

Rugbyści z Tomaszowa

Od września ubiegłego roku, na "Orliku" przy ul. Nowowiejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, co sobotę o godz. 14 odbywają się treningi Rugby League. Tomaszowska drużyna „Wild Bears” rozpoczęła treningi w ramach organizowanej przez Stowarzyszenie Polska Rugby XIII akcji „Trenuj Rugby League w swoim mieście”.

Część zawodników już wcześniej interesowała się rugby, niektórzy próbowali nawet grać na własną rękę w gronie znajomych dlatego z otwartymi ramionami przywitali możliwość bezpłatnego trenowania „trzynastek” w Tomaszowie. W ciągu krótkiego czasu drużyna poczyniła znaczne postępy zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym dzięki czemu udało jej się uzyskać osobowość prawną jako pierwszej z nowych polskich drużyn Rugby League.


„Chłopaki z Wild Bears mają w sobie wiele pasji i chęci do gry. Szybko się uczą i na każdym treningu dają z siebie wszystko. Co najważniejsze są również świetnie zorganizowani poza boiskiem, co czyni z nich niezwykle wartościowy nabytek dla polskiego Rugby League.” – powiedział Łukasz Łucka, prezes PRXIII.

Swój chrzest bojowy Wild Bears mieli podczas meczu Biali vs. Czerwoni, który obył się 7 listopada w Łodzi. W spotkaniu udział wzięło 13 Tomaszowian, a kilku z nich wyróżniło się zdobywając przyłożenia w tym historycznym meczu.

W miniony weekend w czeskim miasteczku Chrudim odbył się turniej dziewięcioosobowej odmiany Rugby League. Wśród 8 drużyn z Czech i Węgier wystąpiła również drużyna z Polski którą reprezentowało pięciu zawodników z drużyny „Wild Bears” z Tomaszowa Mazowieckiego : Mateusz Florczyk , Michał Sadłecki , Adrian Ogórek , Damian Chrząszcz i Krzysztof Greszel. Polska ekipa zajęła trzecie miejsce w swojej grupie, a piąte miejsce w całym turnieju. Wśród wszystkich drużyn biorących udział Polacy są jedyną drużyną, która trenuje tą dyscyplinę zaledwie od 6 miesięcy , co w porównaniu do reszty grających już od kilkunastu sezonów stawia ich w dobrym świetle.


Dzięki zaangażowaniu trenera Łukasza Łucki z Łodzi doszło do ustalenia terminu meczu Reprezentacji Polski z reprezentacją Węgier, który odbędzie się już w maju tego roku w Łodzi. O tym wydarzeniu oraz o dalszych poczynaniach chłopaków z Wild Bears postaramy się informować na łamach portalu Nasztomaszow.pl

Pragnę również poinformować, że Rugby League Club Wild Bears Tomaszów Maz. prowadzi nabór do drużyny!


Zapraszam WSZYSTKICH w każdą sobotę o godz. 14:00, na „Orlik” przy ul. Nowowiejskiej w Tomaszowie na treningi rugby league. KAŻDY (niezależnie od wieku czy kondycji) jest mile widziany!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Misio 16.03.2016 17:45
https://www.youtube.com/watch?...C-HZx_nIm4

Toś 15.03.2016 00:12
mnie Damian pozytywnie zaskoczył, do boju;)!

Opinie

Ekspert: media społecznościowe to szerokie audytorium, ale o sile przekazu decyduje algorytm

Media społecznościowe należą do prywatnych firm, które mogą wpływać na siłę przekazu, nad czym użytkownicy nie mają kontroli. Używanie ich przez polityków jako głównego kanału komunikacji z obywatelami może podważać zaufanie do mediów tradycyjnych – uważa politolog i medioznawca dr Wojciech Maguś z UMCS.Data dodania artykułu: 22.02.2025 10:22
Ekspert: media społecznościowe to szerokie audytorium, ale o sile przekazu decyduje algorytm

Grypa szaleje, a Polacy nie słuchają zaleceń. Eksperci alarmują. W lutym odnotowano już 295 tys. zakażeń

Podczas przeziębienia lub grypy 40,1% Polaków mierzy temperaturę ciała dopiero po wystąpieniu objawów gorączkowych. 27,9% chorych robi to raz na dobę, a 21,3% – kilkakrotnie w ciągu 24 godzin. Do tego 77,5% rodaków nie notuje uzyskanych pomiarów. Zaledwie 7,4% badanych zapisuje je i 2,6% robi to dość sporadycznie. Eksperci komentujący wyniki raportu alarmują, że Polacy najwyraźniej nie słuchają zaleceń lekarzy. Z kolei GIS informuje, że tylko w styczniu br. zachorowało na grypę ponad 300 tys. osób, a w lutym odnotowano już 295 tys. zakażeń. Od początku stycznia hospitalizowano z rozpoznaniem grypy i jej powikłań ok. 23 tys. pacjentów. Natomiast od września ub.r. zmarło z tego powodu ok. tysiąca osób. Jednak Polacy jakby nie do końca zdają sobie sprawę z powagi sytuacji.Data dodania artykułu: 21.02.2025 17:33
Grypa szaleje, a Polacy nie słuchają zaleceń. Eksperci alarmują. W lutym odnotowano już 295 tys. zakażeń

MRPiPS: jest projekt przebudowy modelu orzekania o niepełnosprawności

Komitet Monitorujący FERS zatwierdził projekt przebudowy modelu orzekania o niepełnosprawności oraz uporządkowania systemu świadczeń - poinformowało w piątek ministerstwo rodziny. Resort dodał, że nowy system uwzględnia postulaty osób z niepełnosprawnościami, w tym orzekanie przez specjalistów z danych dziedzin.Data dodania artykułu: 21.02.2025 17:21
MRPiPS: jest projekt przebudowy modelu orzekania o niepełnosprawności
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem

Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Czy tak powinno wyglądać Liceum

Czy tak powinno wyglądać Liceum

Od kilkunastu lat na oświatowej mapie powiatu tomaszowskiego funkcjonuje zespół szkół "katolickich". Jego integralną częścią jest też liceum. Szkoły prowadzi Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe im. Św. Ojca Pio. Liceum nadano imię Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Zasłynęło jakiś czas temu, że żaden uczeń w nim nie zdał egzaminu maturalnego. Biorąc pod uwagę liczbę uczniów, może nie jest to nawet jakoś specjalnie problematyczne. Problemów należy szukać gdzieś indziej. Przyjrzeliśmy się dokumentom, które dotyczą funkcjonowania liceum w okresie minionych kilku lat. Wniosek nasuwa się jeden. To Liceum po prostu należy zlikwidować.
Kucharski szacuje: 2, 4 a może 10 milionów. To już prawdziwy kabaret.

Kucharski szacuje: 2, 4 a może 10 milionów. To już prawdziwy kabaret.

Internetowe szaleństwo trwa. Nagonka na prezydenta miasta i jego rodzinę, którą zainspirował (jak sam się przyznał na swoim profilu internetowym) radny Kazimierz Mordaka, rozkwita w najlepsze. Tomaszowski przedsiębiorca na swoim facebooku nie czuje zażenowania, za to przyciąga niemal wszystkich tomaszowskich hejterów. Każdego, kto ma inną opinię Pan Kazimierz Mordaka blokuje. Intencje są dosyć oczywiste. Piotr Kucharski jest w swoim żywiole. W każdym kolejnym wpisie "dokręca śrubę". W ciągu dwóch dni z domu letniskowego zrobił willę z podziemnym garażem. Jej wartość w szybkim czasie urosła już do 4 milionów złotych. Aż strach pomyśleć, co będzie dalej. Radny przysłał do nas też wniosek o sprostowanie naszego artykułu na temat wyjazdu do Wisły ludzi, których prześmiewczo określiliśmy mianem "Mordaka Patrol". Popatrzcie zresztą sami, czego domaga się Kucharski. Chciałbym też, jako redaktor naczelny portalu podkreślić, że nie mamy problemu z publikacją sprostowań. Ne mogą one jednak być oparte na czyimś widzimisię ale na udokumentowanych faktach.
Reklama
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
Reklamawłączenie społeczne
Reklama
Reklama