- Naciskam na Marszałka Stępnia i cały Zarząd Województwa w sprawie inwestycji w naszym mieście i powiecie. Od lat byliśmy w tym względzie zaniedbywani. Po upadku pierwszej wersji programu rewitalizacji trudno było o zaufanie władz województwa. To się zmienia. Najważniejsza inwestycja, jaką jest przebudowa ulicy Warszawskiej, po latach doczekała się realizacji. Wiele osób na to pracowało. Ale postrzegam uruchomienie jej w kategoriach osobistego sukcesu. Prawie rok zabiegałem o uruchomienie pieniędzy 2015 roku na ten cel - mówi radny sejmiku wojewódzkiego, Arkadiusz Gajewski, zwracając również uwagę na fakt, że Marszałek Województwa Łódzkiego z Platformy Obywatelskiej jest u nas ostatnio częstym gościem, a spotkania, w których uczestniczy wspólnie z prezydetem miasta i starostą, mają charakter stricte roboczy, dodaje też, że na słowa uznania zasługuje cały Zarząd.
- Przebudowa ulicy Barlickiego ma istotne znaczenie ze względu na poprawę układu komunikacyjnego w samym mieście. To nie tylko fakt, że jest ona do granic możliwości zdegradowana, a miejscami tworzą się po deszczu kałuże, uniemożliwiające ruch samochodów. Kiedy oddana zostanie do użytku Centrum Handlowe ten ruch będzie jeszcze większy. Ulica ma jeszcze to istotne znaczenie, że łączy razem z ulicą Elizy Orzeszkowej i jej przedłużeniem tereny, gdzie powstać ma wkrótce nowa strefa przemysłowa. położona częściowo na terenach miasta i gminy - wyjaśnia członek Zarządu Powiatu, Bartłomiej Matysiak, któremu bezpośrednio podlega Referat Funduszy Pomocowych Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim.
Inwestycję w ulicę Barlickiego oszacowano na 3,5 mln zł, z czego ponad 2,2 mln zł trafi do nas w formie unijnego dofinansowania. będzie pochodziło z Unii Europejskiej. Inwestor, budujący Centrum handlowe poniesie koszty związane z włączeniem jego obiektu do sieci dróg publicznych
Na istotność dla przyszłego rozwoju gospodarczego miasta i powiatu kolejnej inwestycji, na którą Zarząd Województwa przyznał dofinansowanie zwraca uwagę Gajewski.
- O ile ulica Warszawska ma znaczenie z jednej strony wizerunkowa, z drugiej poprawia codzienny komfort życia tomaszowian, to dla lokalnej gospodarki ogromne wagę ma właśnie przebudowie drogi lokalnej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, która ma na celu otwarcie nowych terenów inwestycyjnych. Może na chwilę obecną jest ona mało spektakularna, ale przypomnę, że podobne inwestycje infrastrukturalne w Radomsku w perspektywie czasu spowodowały napływ inwestorów i lokalizację nowych przedsiębiorstw. Od lat mówi się u nas przecież o braku terenów, które możemy zaoferować inwestorom. Czas to zmienić - podkreśla.
O rozmiarze inwestycji świadczy jej wysoka wartość. Całość według kosztorysu inwestorskiego kosztować ma 16 milionów złotych, z czego 14 właśnie zagwarantował nam Zarząd Województwa Łódzkiego, czyli z wyjątkowo wysokim dofinansowaniem na poziomie 80 procent. W czasie wizyty w Tomaszowie Mazowieckim, Witold Stępień wielokrotnie podkreślał, aktualną dobrą współpracę z władzami miasta i powiatu.
Na zakończenie warto też przypomnieć o kolejnych drogowych inwestycjach, na które dofinansowanie udało się pozyskać z zewnątrz. Jest to przebudowa ulic w kwartale między Słowackiego, Legionów, Piłsudskiego i Grunwaldzką oraz planowana od kilku lat budowa ulicy Oskara Lange.
Napisz komentarz
Komentarze