Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 01:20
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Plac Kościuszki super jest!

Łódzki Oddział Towarzystwa Urbanistów ogłosił wyniki XII edycji konkursu na najlepiej urządzoną przestrzeń publiczną. Tomaszowski plac Kościuszki zwyciężył w kategorii na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w województwie łódzkim.

- Nasze miasto otrzyma nagrodę ufundowaną przez Marszałka Województwa Łódzkiego oraz honorowy dyplom uznania Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich. Wręczenie nagród planowane jest w przyszłym roku - informuje doradca Preydenta Tomaszowa Mazowieckiegoe, Joanna Szczepańska 

 

Plac Kościuszki zostanie również zgłoszony do ogólnokrajowego konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce, który odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury RP.

 

Celem konkursu jest promowanie rozwiązań, które przyczyniają się do podnoszenia ładu przestrzennego, poprawy estetyki i zwiększenia atrakcyjności placów, ulic, centrów miejskich oraz terenów zielonych. 

 

Podstawową ideą przyświecającą organizacji konkursu jest zamiar prezentacji wzorcowych rozwiązań w zakresie planowania i zagospodarowania przestrzennego, które zostały zrealizowane w województwie łódzkim.  W skład komisji konkursowej, oceniającej tereny zgłoszone do konkursu, weszli przedstawiciele Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

 

Przebudowa Placu Kościuszki, to część Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta. Jego przebudowa trwała 2 lata i pochłonęła blisko 30 milionów złotych, z czego większość pochodziła ze środków Unii Europejskiej, rozdysponowywanych w ramach Regionalnego Preogramu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Prace budowlane obejmowały między innymi innowacyjne rozwiązania, takie jak budowa kanału technologicznego, w którym swoje miejsce znalazło większość sieci i urządzeń infrastrukturalnych. 


Lokalny Program Rewitalizacji przygotowywano w latach 2006-2010. Niestety nie został on zrealizowany jako projekt indykatywny, ze względu na braki formalne, jakie znalazły się w złożonym wniosku. 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
grzmot 28.12.2015 12:47
Podziękowania należą się według mnie pracodawcom oraz pracownikom, którzy tu uczciwie odprowadzają podatki.Władza reprezentuje tylko naród i bez jego pieniędzy nic nie zdziała.

Archeo 28.12.2015 09:27
W 2013 roku brałem udział w inwestycji przebudowy placu Piłsudskiego. Termin wykonania od lipca do października. Koszt 13 mln. Trzeba było skuć 80cm płytę betonową wywieź gruz. Odsłonięto relikty cerkwi Aleksandra Newskiego oraz fragment cmentarzyska z XVII w. Łącznie przebadano 17 arów powierzchni. Wymioniono lub położono kilka km kabli i rur. Wylato z powrotem 80cm płytę betonową. Na tej powierzchni ułożono płyty. Od linii osi saskiej odchodziły płyty gdzie każda fuga była tyczona geodezyjnie. 11 listopada delegacje rządowe składały wieńce. 4 misiące 13 milionów centrum Warszawy.

Cinek 26.12.2015 21:11
Chyba żart

26.12.2015 20:32
ten plac kosciuszki w cale mi sie nie podoba tyle zieleni powicinali same betony a ta fontamna pozal sie boze szpeci go tylko takie grobowce po otwierane i te plyty co kolo nich leza ochyda

26.12.2015 22:27
Kolego to jest twoje zdanie i twój gust , co do zieleni : Wycięto na placu Kościuszki 60 drzew a wsadzono 89 , tak samo krzewów wadzono ponad 13 tys sztuk. Pozwolmy tym drzewom urosnąć dajmy im z 10 lat . Fontanny w wielu miejscacch w Polsce są podobne do naszych , taka moda twestia gustu ....

do Janka 28.12.2015 13:22
Broń Boże nie wchodź na ten Plac Kościuszki, tylko weź się za ortografię. 1. Nazwy placów, miast, ulic piszemy z dużej litery. 2.Piszemy wcale, a nie w cale (cale to jest jednostka miary). 3.Powycinali, a nie powicinali. 4.Fontanna, a nie fontamna. 5.Pożal, a nie pozal. 6.Boże, a nie boze, 7.Pootwierane, a nie po otwierane. 8.Ohyda, a nie ochyda. 9.Zdanie rozpoczynamy dużą literą. O interpunkcji już nie wspominam. 9 błędów w jednym zdaniu to faktycznie zgroza.

ONI 25.12.2015 13:58
Panie Mariuszu, brakuje mi relacji z konferencji prasowej z otwarcia nowego okna na świat dla tomaszowian. Nic Pan nie pisze o jednym z największych sukcesów inwestycyjnych obecnej kadencji. "TOMASZÓW MAZOWIECKI BIAŁOBRZEGI" Cała Polska o tym mówi.

25.12.2015 16:20
Jak tłumaczy Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, remont przystanku na Białobrzegach prowadzony był w ramach rewitalizacji linii nr 22, która jest prowadzona etapami aż do 2018 r. W efekcie po zrewitalizowanym torze pociągi będą mogły jeździć z prędkością 100 --120 km/godz. - Zadaniem PLK jest utrzymywanie i dostosowywanie infrastruktury do potrzeb pasażerów. Konsekwentnie modernizujemy, remontujemy i rewitalizujemy perony, tory oraz obiekty inżynieryjne w całym kraju. O połączenia na liniach należy spytać przewoźników - mówi Karol Jakubowski i dodaje, że jeśli w przyszłości przewoźnik będzie chciał się tu zatrzymywać, peron będzie gotowy. Poza tym remont przystanku i linii może zachęcić przewoźników do obsługi tej stacji. MIASTO NIE WYŁOŻYŁO NA TEN CEL nawet 1 zł, NIE bronię Prezydenta Miasta w tym temacie , ale akurat to że miasto wybudowało PERON za 180 tys, to są niesamowite BZDURY ....

25.12.2015 16:22
To nie miasto budowało PERON ale PKP !!!

Dimos 24.12.2015 21:03
Na tle innych miast województwa wypadamy dobrze z naszym placem Mogło by być lepiej ae nie czas na gdybanie trzeba działać dalej ;)

varan 23.12.2015 18:11
Do wynoszących Zagozdona pod niebiosa. Przecież przeż przez tego gościa przepadło drugie tyle pieniędzy !!! Na stole leżało bodaj 70 milionów które przepadły "ze względu na braki formalne, jakie znalazły się w złożonym wniosku". O czym można przeczytać na samym końcu powyższego artykułu. Wkład miasta miał wynosić około 30 milionów. Za około 100 milonów oprócz Placu miała zostać zrewitalizowana duża część centrum - uliczki prowadzące do Słowackiego, Joselewicza, park na Wschodniej, Polna do parku Rodego, chyba też Jerozolimska. Bardzo możliwe że ulic było więcej, ale tyle zapamiętałem.

24.12.2015 10:04
Nikt nie wychwala pod niebiosa ZAGOZDONA : Ale jest fakt , że to za jego kadencji z rewitalizowano sam plac Kościuszki . Na pewno na minus jego 8 letnich rządów jest brak zakupu nowego TABORU MZK zamiast tych 30 letnich zabytków .. Brak budowy nowego stadionu z prawdziwego zdarzenia pomimo kilku obietnic przed każdymi wyborami !!!! Brak dopilnowania wspólnie razem z naszymi trzema byłymi radnymi z Sejmiku Wojewódzkiego, aby nasze miasto weszło w sklad Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej , oraz wcześniejszego remontu ulicy Warszawskiej ....

Mikołaj 23.12.2015 13:23
Doświetlić zawsze można, tylko pomyśleć co , gdzie i czym. Gratulacje dla Zagozdona i wszystkich tych co pracowali przy tej inwestycji.

lpg 23.12.2015 12:52
ciemno jest i koniec. wszedzie w Polsce główne części miasta są oświetlone i wayatko widoczne. Co mi po Ledach w ziemi i po energoszczędnych światłach jak ja poprostu nic tam nie widzę a i w pysk po cie,ku łatwo dosatać.

Julek 23.12.2015 13:29
Dodam moją uwagę jako pilot, z góry widać nocą centra miast, pięknie oświetlone pajęczyny ulic łączą się z rozświetlonym jak diament centrum. Tomaszów jest nieco inny, z samolotu nie widać tego centrum a ulice zmierzają jakby do Czarnej Dziury...

xxx2 23.12.2015 10:36
Nie to żebym na kogoś najeżdżał albo kogoś faworyzował ale ludzie opamiętajcie się przypomnijcie sobie jak było kiedyś a jak jest teraz . Może i są jakieś niedoróbki , ale czy to jest powód do narzekania i trzepania piany ? Czy ta mentalność że : '' jakby nie zrobił , źle czy dobrze to i tak ktoś ponarzeka '' się kiedyś zmieni ? Trzeba było zostawić jak było , wtedy było widno itd itp .

Jolka 23.12.2015 08:27
Nasz Plac Kościuszki w porze wieczornej wygląda jak cmentarz, ciemno że jednogroszówki nie znajdziesz w sakiewce a do tego porozwalane te płyty fontann, przypominają widowisko z Dziadów Mickiewicza. Ludzie!, centralna część miasta powinna błyszczeć od światła, może niebawem zrozumieją to osoby odpowiedzialne za estetykę tego Placu.

23.12.2015 08:42
Szanowni ludzie pomrok na placu Kosciuszki ma na celu wyeksponowanie kolorowych fontann , do tego mają być widoczne wszystkie podświetlenia ławek oraz najwazniejsza rzecz to te 250 malutkich ledów zamontowanych w porfilu ( kamieniu łupanym ) na środku placu. Przy duzym oświetleniu nie było by tego wogóle widać... Poza tym oświetlenie uliczne placu Kościuszki to też oszczędne LEDY... Co do fontann te porozwalane płyty jak mówicie są to ławki na ktorych latem można siedzieć w chłodzie tryskającej wody... a wygląd to nowoczesność ....

lpg 23.12.2015 08:13
Plac jak plac kwestia gustu, a tym sie nie dyskutuhe. Ale oświetlenie to TOTALNA POMYŁKA. Centrum miasta, jego serce a ciemności egipskie. To już w innych częściach miasta jest widniej.

Ja 22.12.2015 18:44
Plac zrobil Zagozdon, ale bez dwoch zdan ozywia go Witko. Badzmy sprawiedliwi.

Silv 22.12.2015 18:18
Sukces jest całego miasta a nie tylko jednego człowieka, wielu z was nie docenia architektów, urzędników, ludzi, którzy czuwali nad tym projektem. Tak naprawdę macie podane 3 nazwiska ale te osoby tego nie wymyśliły tylko osoby, które dla nich robiły... ale dla większości z was to zawsze będzie tylko Zagozdon...

Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama