- Sesje naszej Rady Powiatu zajmowały się sprawami relacji między Starostwem a TCZ i Nu-Medem. Byłem o pewne sprawny rozpytywany, więc myślę, że wiele z nich należy wyjaśnić i sprostować. Tym bardziej, że niektórzy radni zrozumieli moje wyjaśnienia na opak - mówił w czasie wczorajszego spotkania Mirosław Kukliński.
Starosta podkreślał "zwirowania" finansowe w szpitalu z jakimi zetknął się obejmują urząd i jak sam stwierdził "prawda lansowana przez wiele lat okazała się ostatecznie nieprawdą". Mirosławowi Kuklińskiemu chodziło oczywiście o kontrolę przeprowadzoną przez ZUS i nałożone na szpital kary a także o demotywujący system wynagradzania kadry lekarskiej.
Przewodniczący Zarządu Powiatu zaznaczył dobrą współpracę między dwoma medycznymi spółkami oraz komplementarność świadczonych przez nie usług. - Jesteśmy więc pozytywnie nastawieni do całego przedsięwzięcia podobnie jak do współpracy z Allenortem.
Prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, Konrad Łukaszewski zaznaczył poziom świadczeń udzielanych pacjentom w ramach tzw. pakietu onkologicznego.
- W ramach pakietu mamy podpisaną umowę z NFZ, która realizowana jest na oddziałach ginekologiczno - położniczym, chirurgii ogólnej, urologii i otolaryngologii. Na oddziale chirurgii ogólnej hospitalizowaliśmy 31 pacjentów z chorobami nowotworowymi, większość z nich w okresie od sierpnia do grudnia (kiedy to nastąpiła zmiana personelu lekarskiego przyp. red.). Przeprowadziliśmy też 25 konsyliów, w trakcie których pacjenci zostali zakwalifikowani do leczenia operacyjnego w naszej placówce. Większość z nich to nowotwory przewodu pokarmowego - wyjaśniał Prezes.
Konrad Łukaszewski zaznaczał też, że duży odsetek zdiagnozowanych nowotworów to rak złośliwy tarczycy. Specjalistą w tej dziedzinie jest nowy ordynator oddziału chirurgii dr n med. Włodzimierz Koptas, specjalista chirurgii ogólnej i endokrynologii
- Rozszerzamy naszą ofertę o operacje pacjentek z rakiem piersi. Pierwsze zabiegi już przeprowadziliśmy. Chcemy też operować więcej przypadków raka jelita grubego oraz kontynuować leczenie chorych endokrynologicznie - mówił o planach rozwoju oddziału ordynator chirurgii.
Dyrektor ds. medycznych Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, Kamil Szyszow, nie krył zadowolenia z faktu wyeliminowania zjawiska migracji pacjentów do lecznic poza powiat tomaszowski. Jego zdaniem jest to zasługa wysokich kompetencji nowego zespołu lekarskiego. - Żaden pacjent nie został zoperowany w innym szpitalu, który miał wcześniejszą diagnostykę onkologiczną przeprowadzoną u nas - mówił.
Joanna Połowinczak-Przybyłek, ordynator Oddziału Chemioterapii w NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej omawiała programy lekowe, o których szerzej pisaliśmy w artykule Programy lekowe dla tomaszowskiej onkologii.
Napisz komentarz
Komentarze