Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 05:20
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Miliony na cyfryzację szpitala

Nasz szpital przeszedł pozytywnie ocenę formalną wniosku, jaki złożony został do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Wartość projektu zat, "Poszerzenie katalogu świadczonych usług elektronicznych w Tomaszowskim Centrum Zdrowia" to prawie 6,7 miliona złotych a kwota planowanego dofinansowania przekracza 4 miliony.

[reklama2]

W ramach projektu udostępnionych zostanie łącznie 8 elektronicznych usług. Mają być one adekwatne do realnych potrzeb, a także pożądane i zgłaszane przez pacjentów, inne podmioty medyczne. Nowa platforma pozwoli na znaczącą oszczędność czasu i podniesienie efektywności zarówno pracy personelu jak i jakości obsługi pacjentów. Jak podkreśla Prezes TCZ, Krzysztof Zarychta wdrożenie e-usług realnie uprości i maksymalnie zautomatyzuje procesy załatwiania spraw, ograniczy biurokratyczne procedury związane z tradycyjną formą świadczenia usług. Cyfryzacja pozwoli na oszczędności finansowe związane z obsługą pacjentów, jak i po stronie pacjentów związane z kosztami dojazdu w celu uzyskania informacji czy dokumentu.

 

W ramach inwestycji udostępnione zostaną takie usługi jak: e-zwolnienie; e-powiadomienia opiekuna; e-dokumentacja; e-zgoda; e-wywiad lekarski; e-Deklaracja POZ. Z efektów realizacji projektu będą korzystać inne podmioty lecznicze działające w publicznym systemie ochrony zdrowia, posiadające kontrakt z NFZ, świadczące usługi medyczne. W ramach projektu zostaną wprowadzone usługi: e-Kontrahent i telekonsultacje lekarz-lekarz. 

 

 - e-zwolnienie – usługa umożliwi wystawienie przez lekarza pacjentowi elektronicznego zwolnienie e-ZLA

 - e-powiadomienia opiekuna - powiadomienie osoby upoważnionej o końcu hospitalizacji osoby podopiecznej, zmianie oddziału, potwierdzenie otrzymania wiadomości.

 - e-dokumentacja - informacje o udzielonych świadczeniach medycznych. Przegląd i pobranie wyników badań udostępnionych w HIS. Uzyskiwanie dokumentacji medycznej przez pacjenta.

 - e-zgoda - wyrażenie zgody w formie elektronicznej na dostęp do dokumentacji medycznej.

 - e-wywiad lekarski - system umożliwia rejestrację przez pacjentów odpowiedzi na pytania stanowiące wywiad lekarski. Wywiad jest rejestrowany w kontekście planowanej realizacji świadczenia medycznego.

 - e-Deklaracja POZ - możliwość rejestracji danych deklaracji Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) składanych przez pacjentów obsługiwanych (zarówno użytkowników portalu jak i ich podopiecznych) oraz jej wydrukowanie w obowiązujących formatach.

 

Realizacja inwestycji umożliwi wdrożenie efektywniejszej nieograniczonej komunikacji pomiędzy szpitalem a pacjentami oraz pomiędzy szpitalem a innymi placówkami medycznymi (AOS, POS), w tym z użyciem wielu udostępnionych kanałów: Internet, aplikacje mobilne oraz na różnych urządzeniach: komputer, tablet, telefon. W ramach projektu przewidziano m.in. uruchomienie szeregu usług dla pacjentów. 

 

 

  • e-Kontrahent –- usługa pozwala na obsługę badań zleconych przez jednostkę kontrahentowi, rejestrację pacjentów i usług dostępnych dla kontrahenta, rezerwację terminów usług, obsługę rezerwacji czy monitorowanie stanu realizacji usługi.
  • telekonsultacje lekarz-lekarz - telekonsultacje lekarz-lekarz z udostępnieniem dokumentacji medycznej.

 

Ponadto, projekt będzie przeciwdziałać wykluczeniu osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami (ruchowymi, niedowidzenia), zapewniając im nowe możliwości w dostępie do e-usług bez konieczności wychodzenia z domu czy miejsca pracy. Wdrożony system teleinformatyczny będzie zgodny ze standardami i wymogami WCAG 2.0. na poziomie AA.

 

- Partnerzy (AOS i POZ) będą mogli korzystać z funkcjonalności tworzenia i udostępniania elektronicznych kartotek pacjentów, pobieranie e-dokumentacji w zakresie badań laboratoryjnych i diagnostycznych, czy prowadzenia e-konsultacji medycznych ze specjalistami z placówki Wnioskodawcy. Wprowadzenie takiej usługi zapewni kompleksowość i ciągłość procesu leczenia, z wglądem w elektroniczny rekord pacjenta. Wprowadzenie usługi zintegrowanego leczenia usprawni proces wymiany informacji oraz wiedzy pomiędzy lekarzami prowadzącymi po stronie Wnioskodawcy i Partnera, co wpłynie na jakość i szybkość diagnozowania i leczenia pacjenta - wyjaśnia Krzysztof Zarychta, 

 

Projekt będzie miał wpływ na poprawę i zwiększenie efektywności pracy, lepsze wykorzystanie czasu pracy oraz poprawę jakości zarządzania palcówką.  W jego ramach przewidziano wdrożenie repozytorium Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, która będzie wspomagać cały system medyczny (jest jego rozszerzeniem). EDM zapewni przede wszystkim możliwość automatycznej rejestracji dokumentów i archiwizacji dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej, także tworzonych poza systemem HIS, pozwoli na cyfryzację dokumentacji papierowej i dołączenie do dokumentacji elektronicznej, udostępnianie dokumentacji w celu realizacji procesów diagnostyczno-terapeutycznych w jednostce, pacjentom i ich opiekunom, podmiotom upoważnionym.

 

Dla zapewnienia możliwości uruchomienia wszystkich planowanych do wdrożenia aplikacji i usług oraz zapewnienia ich bezpieczeństwa, w tym w szczególności ze względu na planowane przetwarzanie/przesyłanie danych wrażliwych jakimi są dane pacjentów planuje się w ramach projektu zakup dotyczący modernizacji sieci teleinformatycznej, w celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa i ochrony danych: UPS 15 kVA, modernizacja sieci LAN – PD, modernizacja LAN - sieć FO, zabezpieczenie styku z Internetem, przełącznik, AP sieci WiFi, kontroler WiFI  oraz wdrożenie serwerowego systemu operacyjnego, systemu operacyjnego komputerów, licencji dostępowych serwera, silnik bazy danych i rozbudowa systemu wirtualizacyjnego, system zarządzania backupem, monitoring środowiska IT, system autentykacji 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
szpital z powołania ma leczyć... 28.02.2018 17:27
Kto wie, czy projekt cyfryzacji za 6,7 mln w ramach wymogów WCAG 2.0. na poziomie AA dla pacjenta na styku z internetem poza WiFi po rozbudowie backupa przewiduje możliwość – oczywiście, po weryfikacji i absurdalnej autentykacjii – korzystania z aplikacji Messengera w celu np. zgłoszenia konieczności wystawienie przez e-telepatycznego lekarza e-aktu zgonu? Pacjent musi się uczyć, nie leczyć. Bez wychodzenia z domu. To dzisiaj b.ważne dla zdrowia.

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama