Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 13 kwietnia 2025 15:57
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Miliony na cyfryzację szpitala

Reklama
Nasz szpital przeszedł pozytywnie ocenę formalną wniosku, jaki złożony został do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Wartość projektu zat, "Poszerzenie katalogu świadczonych usług elektronicznych w Tomaszowskim Centrum Zdrowia" to prawie 6,7 miliona złotych a kwota planowanego dofinansowania przekracza 4 miliony.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP

[reklama2]

Reklama

W ramach projektu udostępnionych zostanie łącznie 8 elektronicznych usług. Mają być one adekwatne do realnych potrzeb, a także pożądane i zgłaszane przez pacjentów, inne podmioty medyczne. Nowa platforma pozwoli na znaczącą oszczędność czasu i podniesienie efektywności zarówno pracy personelu jak i jakości obsługi pacjentów. Jak podkreśla Prezes TCZ, Krzysztof Zarychta wdrożenie e-usług realnie uprości i maksymalnie zautomatyzuje procesy załatwiania spraw, ograniczy biurokratyczne procedury związane z tradycyjną formą świadczenia usług. Cyfryzacja pozwoli na oszczędności finansowe związane z obsługą pacjentów, jak i po stronie pacjentów związane z kosztami dojazdu w celu uzyskania informacji czy dokumentu.

 

W ramach inwestycji udostępnione zostaną takie usługi jak: e-zwolnienie; e-powiadomienia opiekuna; e-dokumentacja; e-zgoda; e-wywiad lekarski; e-Deklaracja POZ. Z efektów realizacji projektu będą korzystać inne podmioty lecznicze działające w publicznym systemie ochrony zdrowia, posiadające kontrakt z NFZ, świadczące usługi medyczne. W ramach projektu zostaną wprowadzone usługi: e-Kontrahent i telekonsultacje lekarz-lekarz. 

 

 - e-zwolnienie – usługa umożliwi wystawienie przez lekarza pacjentowi elektronicznego zwolnienie e-ZLA

 - e-powiadomienia opiekuna - powiadomienie osoby upoważnionej o końcu hospitalizacji osoby podopiecznej, zmianie oddziału, potwierdzenie otrzymania wiadomości.

 - e-dokumentacja - informacje o udzielonych świadczeniach medycznych. Przegląd i pobranie wyników badań udostępnionych w HIS. Uzyskiwanie dokumentacji medycznej przez pacjenta.

 - e-zgoda - wyrażenie zgody w formie elektronicznej na dostęp do dokumentacji medycznej.

 - e-wywiad lekarski - system umożliwia rejestrację przez pacjentów odpowiedzi na pytania stanowiące wywiad lekarski. Wywiad jest rejestrowany w kontekście planowanej realizacji świadczenia medycznego.

 - e-Deklaracja POZ - możliwość rejestracji danych deklaracji Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) składanych przez pacjentów obsługiwanych (zarówno użytkowników portalu jak i ich podopiecznych) oraz jej wydrukowanie w obowiązujących formatach.

 

Realizacja inwestycji umożliwi wdrożenie efektywniejszej nieograniczonej komunikacji pomiędzy szpitalem a pacjentami oraz pomiędzy szpitalem a innymi placówkami medycznymi (AOS, POS), w tym z użyciem wielu udostępnionych kanałów: Internet, aplikacje mobilne oraz na różnych urządzeniach: komputer, tablet, telefon. W ramach projektu przewidziano m.in. uruchomienie szeregu usług dla pacjentów. 

 

 

  • e-Kontrahent –- usługa pozwala na obsługę badań zleconych przez jednostkę kontrahentowi, rejestrację pacjentów i usług dostępnych dla kontrahenta, rezerwację terminów usług, obsługę rezerwacji czy monitorowanie stanu realizacji usługi.
  • telekonsultacje lekarz-lekarz - telekonsultacje lekarz-lekarz z udostępnieniem dokumentacji medycznej.

 

Ponadto, projekt będzie przeciwdziałać wykluczeniu osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami (ruchowymi, niedowidzenia), zapewniając im nowe możliwości w dostępie do e-usług bez konieczności wychodzenia z domu czy miejsca pracy. Wdrożony system teleinformatyczny będzie zgodny ze standardami i wymogami WCAG 2.0. na poziomie AA.

 

- Partnerzy (AOS i POZ) będą mogli korzystać z funkcjonalności tworzenia i udostępniania elektronicznych kartotek pacjentów, pobieranie e-dokumentacji w zakresie badań laboratoryjnych i diagnostycznych, czy prowadzenia e-konsultacji medycznych ze specjalistami z placówki Wnioskodawcy. Wprowadzenie takiej usługi zapewni kompleksowość i ciągłość procesu leczenia, z wglądem w elektroniczny rekord pacjenta. Wprowadzenie usługi zintegrowanego leczenia usprawni proces wymiany informacji oraz wiedzy pomiędzy lekarzami prowadzącymi po stronie Wnioskodawcy i Partnera, co wpłynie na jakość i szybkość diagnozowania i leczenia pacjenta - wyjaśnia Krzysztof Zarychta, 

 

Projekt będzie miał wpływ na poprawę i zwiększenie efektywności pracy, lepsze wykorzystanie czasu pracy oraz poprawę jakości zarządzania palcówką.  W jego ramach przewidziano wdrożenie repozytorium Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, która będzie wspomagać cały system medyczny (jest jego rozszerzeniem). EDM zapewni przede wszystkim możliwość automatycznej rejestracji dokumentów i archiwizacji dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej, także tworzonych poza systemem HIS, pozwoli na cyfryzację dokumentacji papierowej i dołączenie do dokumentacji elektronicznej, udostępnianie dokumentacji w celu realizacji procesów diagnostyczno-terapeutycznych w jednostce, pacjentom i ich opiekunom, podmiotom upoważnionym.

 

Dla zapewnienia możliwości uruchomienia wszystkich planowanych do wdrożenia aplikacji i usług oraz zapewnienia ich bezpieczeństwa, w tym w szczególności ze względu na planowane przetwarzanie/przesyłanie danych wrażliwych jakimi są dane pacjentów planuje się w ramach projektu zakup dotyczący modernizacji sieci teleinformatycznej, w celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa i ochrony danych: UPS 15 kVA, modernizacja sieci LAN – PD, modernizacja LAN - sieć FO, zabezpieczenie styku z Internetem, przełącznik, AP sieci WiFi, kontroler WiFI  oraz wdrożenie serwerowego systemu operacyjnego, systemu operacyjnego komputerów, licencji dostępowych serwera, silnik bazy danych i rozbudowa systemu wirtualizacyjnego, system zarządzania backupem, monitoring środowiska IT, system autentykacji 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

szpital z powołania ma leczyć... 28.02.2018 17:27
Kto wie, czy projekt cyfryzacji za 6,7 mln w ramach wymogów WCAG 2.0. na poziomie AA dla pacjenta na styku z internetem poza WiFi po rozbudowie backupa przewiduje możliwość – oczywiście, po weryfikacji i absurdalnej autentykacjii – korzystania z aplikacji Messengera w celu np. zgłoszenia konieczności wystawienie przez e-telepatycznego lekarza e-aktu zgonu? Pacjent musi się uczyć, nie leczyć. Bez wychodzenia z domu. To dzisiaj b.ważne dla zdrowia.

Reklama

Opinie

Brygida T.Brygida T.

Dlaczego krytykujemy posłów, senatorów czy radnych? Czy jest to w ogóle sprawiedliwe? Przecież sami ich wybieramy, więc pretensje powinniśmy mieć tylko do siebie. Że zostaliśmy oszukani? No, cóż - metoda na wnuczka, czy na polityka, cóż to za różnica? Skoro wpuszczasz kogoś do mieszkania, to sprawdź kim ta osoba jest

Obecna kadencja samorządowa niedługo zatoczy pierwsze okrążenie. Za kilka tygodni minie rok odkąd radni sprawują swoje mandaty. Zapewne wiele osób zada sobie pytanie: jaki jest tego efekt? Za co tak zwani "samorządowcy" biorą publiczną kasę? Chyba nie za hejterskie wpisy w internecie, podszczuwania, czy oratorskie popisy zawierające tak samo dużo słów, jak mało jest w nich sensu? Która z osób, oddających głos w wyborach samorządowych śledzi na bieżąco poczynania radnych, przy których postawili swój krzyżyk? Kto z Was zgłosił się do własnego wybrańca z prośbą o interwencję w jakiejkolwiek sprawie? Uzyskaliście pomoc? Są to oczywiście pytania czysto retoryczne. Samorządowa patologia jest coraz głębsza. Z kadencji na kadencję, z roku na rok. Radni zajmują się sobą nawzajem, walczą o stołki i ulegają korupcji. Liczy się głównie kasa i polityczne gierki. Gdzie w tym sprawy ważne dla mieszkańców? Wczorajsze obrady Rady Powiatu Tomaszowskiego były tego dobitnym przykładem. Budziły zażenowanie i smutek. Czy można upaść jeszcze niżej? W naszej rzeczywistości niestety wszystko jest możliwe, a przecież zapewniano Was, że będzie lepiej! Nieprawdaż?

Do 2150 r. Wenecja może okresowo znaleźć się pod wodą; zagrożone też polskie miasta

Do roku 2150 r. Wenecja oraz wyspy i bagna Laguny Weneckiej mogą okresowo znaleźć się pod wodą podczas powodzi morskich – potwierdziła analiza włoskich naukowców. W rozmowie z PAP oceanolog prof. Jacek Piskozub podkreślił, że do końca wieku zalaniu ulec mogą też niektóre polskie miejscowości, w tym dzielnice Gdańska.Data dodania artykułu: 09.04.2025 11:55
Do 2150 r. Wenecja może okresowo znaleźć się pod wodą; zagrożone też polskie miasta

„Złoty konkurs dla polskich rodzin”

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w wyjątkowym konkursie na temat rezerw złota.Data dodania artykułu: 09.04.2025 10:22Liczba komentarzy artykułu: 2
„Złoty konkurs dla polskich rodzin”

80 lat Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. (WSiP) to najstarsze polskie wydawnictwo edukacyjne i jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm działających na rynku podręczników oraz narzędzi edukacyjnych dla szkół w Polsce. Podstawę oferty stanowią tradycyjne i cyfrowe produkty dla wszystkich poziomów edukacji - od wychowania przedszkolnego, przez szkoły podstawowe, licea, technika do szkół branżowych. Firma rozwija innowacyjną platformę edukacyjną - EDURANGĘ. Dbając o najwyższy poziom przygotowywanych materiałów, WSiP nie pomija roli rozwoju zawodowego nauczycieli. Dlatego prowadzi niepubliczny ośrodek doskonalenia nauczycieli ORKE, który wspiera profesjonalnymi szkoleniami nauczycieli oraz dyrektorów szkół i placówek oświatowych.Data dodania artykułu: 08.04.2025 09:17
80 lat Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stołki dla radnych KO ważniejsze niż sprawy mieszkańców

Stołki dla radnych KO ważniejsze niż sprawy mieszkańców

Obecna kadencja samorządowa niedługo zatoczy pierwsze okrążenie. Za kilka tygodni minie rok odkąd radni sprawują swoje mandaty. Zapewne wiele osób zada sobie pytanie: jaki jest tego efekt? Za co tak zwani "samorządowcy" biorą publiczną kasę? Chyba nie za hejterskie wpisy w internecie, podszczuwania, czy oratorskie popisy zawierające tak samo dużo słów, jak mało jest w nich sensu? Która z osób, oddających głos w wyborach samorządowych śledzi na bieżąco poczynania radnych, przy których postawili swój krzyżyk? Kto z Was zgłosił się do własnego wybrańca z prośbą o interwencję w jakiejkolwiek sprawie? Uzyskaliście pomoc? Są to oczywiście pytania czysto retoryczne. Samorządowa patologia jest coraz głębsza. Z kadencji na kadencję, z roku na rok. Radni zajmują się sobą nawzajem, walczą o stołki i ulegają korupcji. Liczy się głównie kasa i polityczne gierki. Gdzie w tym sprawy ważne dla mieszkańców? Wczorajsze obrady Rady Powiatu Tomaszowskiego były tego dobitnym przykładem. Budziły zażenowanie i smutek. Czy można upaść jeszcze niżej? W naszej rzeczywistości niestety wszystko jest możliwe, a przecież zapewniano Was, że będzie lepiej! Nieprawdaż?
Cztery WOPR-y dostaną nowy sprzęt ratowniczy. W tym Tomaszów Mazowiecki

Cztery WOPR-y dostaną nowy sprzęt ratowniczy. W tym Tomaszów Mazowiecki

Sprzęt ratowniczy za prawie 600 tys. zł trafi w nowym sezonie do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego w Tomaszowie Mazowieckim, Zduńskiej Woli, Skierniewicach i w Piotrkowie Trybunalskim. O jego zakupie z budżetu obywatelskiego woj. łódzkiego zadecydowali mieszkańcy.
Reklama
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama