Nie wiemy ile kosztowała produkcja ani gdzie poza stroną internetową Starostwa Powiatowego materiał został opublikowany (może warto, by tematem zainteresował się któryś z radnych) . Trudno też jednoznacznie ocenić czy przyniósł pozytywny efekt. Utonięć w tym roku nie odnotowano ani znacząco mniej ani więcej niż w latach poprzednich. Słowem: kolejne pieniądze wyrzucone w błoto.
Poza datą publikacji ciekawe są również statystyki oglądalności zamówionych filmów. Na oficjalnym kanele YouTube Starostwa Powiatowego odnotowały aż 40, 33 i 16 wyświetleń. Trudno się dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę jakość materiału.
W pierwszym filmie (Topię się) trwającym 4 minuty przez pierwsze 2 minuty obserwujemy grupkę ludzi siedzących na kocyku i bawiących się piłką. Jedna osoba oddala się, wchodzi do wody a następnie udaje, że tonie. Sytuacja powtarza się trzykrotnie. Następuje krótka wymiana zdań i młody człowiek wchodzi do wody i topi się nie niby naprawdę. Nikt nie reaguje, ponieważ znajomi, koledzy, plażowicze myślą, że to jego kolejny żart. Rzeczywiście emocjonujący scenariusz, w dodatku akcja mocno rozciągnięta w czasie. Pomysłodawca chciał być może stopniować napięcie ale chyba nie do końca mu to wyszło. To, co można było opowiedzieć w interesujący sposób w 30-40 sekund zajęło aż 4 minuty.
Drugi obrazek opowiada dramatyczną historię miłośników pływania na dmuchanych materacach. Na początek przez ponad minutę dwie panie dyskutują o tym ile która z nich zapłaciła za sprzęt, z którym wybrały się plażować. Kolejną minutę zajmuje dojście dwóch dziewcząt do wody. W międzyczasie pojawia się napis ostrzegawczy. Czarne litery na czerwonym tle. Nawet na byku zrobiłyby oszałamiające wrażenie. Po następnych 15 sekundach jedna z pań spada z materaca. Pojawia się ujęcie przedstawiające mętną wodę Zalewu Sulejowskiego. Sensowne są jedynie trwające w sumie 30 sekund wypowiedzi policjanta i szefa tomaszowskiego WOPR.
Generalnie to co zwraca uwagę, to fakt, że ktoś próbował wzorować się na podobnych programach emitowanych jakiś czas temu przez Telewizję Polską a przygotowanych przez ekipę programu 997, pod kierownictwem Michała Fajbusiewicza. Brali w nich udział znani polscy aktorzy, odgrywający scenki, mające obrazującego różnego rodzaju zagrożenia. Z filmów przygotowanych przez Powiat Tomaszowski widz zapamięta co najwyżej dorodne biusty dziewcząt w nim występujących.
Policjanci z Wydziału Prewencji, których pytaliśmy o opinie na temat filmów uśmiechają się tylko dwuznacznie i odmawiają komentarza na ich temat.
W marcu w artykule zatytułowanym Powiat lekką ręką wydaje co roku 250 tysięcy złotych opisaliśmy strumień pieniędzy, jaki płynie do lokalnych mediów. Nie ma wątpliwości, że w ten sposób politycy kupują sobie ich przychylność i poparcie. aden z radnych tematu nie podjął z naszych informacji wynika, że tegoroczne wydatki na te cele mogą być jeszcze wyższe. Dosyć to dziwne podejście zważywszy, że co jakiś czas słyszymy o konieczności poczynienia oszczędności na kucharkach szkolnych stołówek i pracownikach oświaty.
Napisz komentarz
Komentarze