Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 05:15
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Kto pyta nie błądzi

Ostatnia Sesja Rady Powiatu obfitowała w wiele interpelacji składanych przez radnych. Dużo pytań pojawiło się także w czasie prezentacji sprawozdania z Starosty z działań Zarządu Powiatu między sesjami.

 

Serię pytań rozpoczęła Ewa Wendrowska, która usiłowała dowiedzieć się, które z drzew rosnących przy ulicy Świętego Antoniego mają zostać wycięte. Andrzej Wodziński odpowiadając stwierdził, że wycinka drzew dotyczy konieczności wykonania dojazdu do nowej inwestycji, która ma być prowadzona między ulicą Polną a Św. Antoniego.

 

Ewę Wendrowską zdenerwowało także dofinansowanie w kwocie 10.000 zł koncertu „Famka” - Na zadanie powiatowe, jakim jest prowadzenie biblioteki, dajemy w skali roku 70 tysięcy złotych i mimo usilnych starań nie udaje się tej kwoty zwiększyć. A my „lekką ręką” dajemy pieniądze na imprezę organizowaną przez prywatny podmiot gospodarczy - mówiła. - Jaka to ma być promocja Powiatu? Taka, że my powiesimy na tej imprezie nasz transparent?  Według mnie są to, panie Starosto pieniądze wyrzucone w błoto. Gdyby pan dał, powiedzmy dwa tysiące,  to ja bym nawet nie zadawała pytania.

 

- Zasygnalizowaliśmy redaktorowi naczelnemu, że ostatni raz dofinansowanie jest na tym poziomie - odpowiadał starosta Kagankiewicz. - Podzielam pani opinię, że ta promocja nie jest warta 10 tysięcy złotych. 

 

Mariusz Węgrzynowski dopytywał o najem pomieszczeń w Tomaszowskim Centrum Zdrowia przez prywatną firmę prowadzącą usługi medyczne z zakresu okulistyki.

 

 

 

 

 

 

Ewa Wendrowska pytała także o remont drogi W713 na odcinku przebiegającym przez Tomaszów, a wiec ulicami Warszawską, Mościckiego, Mireckiego.  - Czy nam nie zależy na tym, kiedy nam wyremontują tę drogę? Tak to wygląda. ­- mówiła, przypominając, że w listopadzie miało zostać zorganizowane spotkanie z przedstawicielami samorządu wojewódzkiego w całości poświęcone tematowi przebudowy tomaszowskich ulic, będących w zarządzie województwa.

 

­- To spotkanie zależne jest od woli marszałka - odpowiadała Piotr Kagankiewicz. -  Czterokrotnie już rozmawialiśmy na ten temat.  Zorganizowanie spotkania nie jest proste ale nie z naszej winy. Na temat samej inwestycji już dużo wiemy. Przygotowany jest już cały projekt, który został uzgodniony z naszymi służbami. Szacunkowa wartość inwestycji to 80 milionów złotych.  Nie wiemy natomiast w jakich latach i w jakich etapach inwestycja będzie realizowana.

 

Wszystko wskazuje jednak na to, że nie ruszy ona zbyt szybko. Kilka tygodni temu Zarząd Dróg Wojewódzkich zaproponował wykreślenie z budżetu planowanej przebudowy skrzyżowania ulic Warszawskiej i Szerokiej.  Sprawa oczywiście nie jest jeszcze przesądzona.

 

Wendrowska wróciła także do tematu ścieżki rowerowej do Spały, za budowę której wykonawca wyłudził nie należne mu ponad 1,5 miliona złotych. ­- Czy my staramy się odzyskać te pieniądze?

 

Barbara Klatka po raz kolejny zainteresowała się sprawą tzw. godzin zerowych w szkołach ponadgimnazjalnych. - Zajęcia zaczynają się o godzinie 7:10.  Z materiałów, jakie otrzymałam, wynika, że są szkoły, które sobie z tym problemem radzą. Nawet „Mechanik”, który jest mocno przeładowany.  Nie chcę mówić, w których szkołach są jeszcze godziny zerowe. Znane są przypadki, że  w niektórych klasach, dzieci mają po trzy godziny zerowe w tygodniu. Muszą wtedy, szczególnie te przyjezdne wstawać o godzinie 5 rano. Coś jest więc nie tak. 

 

Opłatami za wieczyste użytkowanie oraz ich aktualizacją zainteresował się Grzegorz Haraśny. Prosił o udostępnienie informacji na temat stosowanych metod wyceny

 

Mariusz Węgrzynowski pytał czy w związku z oddaniem do użytku nowej siedziby Starostwa planowane jest zwiększenie zatrudnienia oraz o ruch pojazdów ciężarowych na ulicy Bartosza Głowackiego.  ­- Zaczynają pękać mury budynków usytuowanych przy tej ulicy. Tych samochodów, jak niektórzy wyliczyli przejeżdża około 300 dziennie. Z tego, co wiem, niedługo wpłynie do Starostwa pismo, o wprowadzenie zakazu ruchu takich pojazdów na tej ulicy. 

 

- Wprowadzenie takie zakazu może być przyczyną paraliżu komunikacyjnego lub zmuszeniem kierowców do wykonywania bardzo dalekich objazdów  - odpowiadał Jacek Kilman. - Tym nie mniej uważam, że tę sprawę należy skierować do Komisji Ruchu Drogowego. Należy też rozważyć konieczność remontu nawierzchni tej ulicy. 

 

Grzegorz Haraśny domagał się natomiast likwidacji słupków uniemożliwiających parkowanie na ulicy Św. Antoniego przy Hotelu Mazowiecki.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Sołtys z Lubohni 06.12.2011 12:12
Ja na miejscu starosty zatrudniłbym kolejnego "doradcę - odpowiedacza" na pytania. Co to ma być, starosta to komputer? A skąd on może pamietac te wszystkie sprawy. Tyle ma na głowie ważniejszych rzeczy.

Reklama
Polecane
Podsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożejKlasyk dla Legii
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama