W rankingu punktowane są między innymi: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, gdzie punktowana jest wielkość środków finansowanych pozyskanych ze źródeł zewnętrznych zarówno samego powiatu, jak i jednostek mu podległych. Bez wątpienia dużą rolę odgrywają tu środki, pozyskiwane przez Powiatowy Urząd Pracy na aktywne formy zwalczania bezrobocia. Za każdy rozpoczęty milion jednostka samorządu terytorialnego może otrzymać 500 pkt. Powiat Tomaszowski ma ich 5000.
Kolejną pozycją jest ilość wydatkowanych środków pochodzących z funduszy krajowych. Sposób punktowania jest taki sam jak wyżej. Okazuje się, że w tym roku powiat nasz pozyskał 7 milionów złotych.
W następnej kolejności przyznawane są punkty za uchwaloną strategię rozwoju, wieloletni program inwestycyjny, czytelność strony internetowej, za wielkość środków finansowych przeznaczanych na szkolenia kadry oraz za działania podejmowane na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i informacyjnego a także za wprowadzenie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji.
Jak na jeden z nielicznych w Polsce powiatów, którym udało się zrestrukturyzować i oddłużyć szpital wyjątkowo mało punktów otrzymaliśmy za promocję działań związanych z promocją zdrowia i profilaktyką społeczną.
Prawie 1500 punktów Powiat otrzymał za ścieżki rowerowe. W oddzielnych pozycjach skategoryzowano te, które są utwardzone (np. Tomaszów - Spała) i te które są nieutwardzone ale zostały oznakowane i wytyczone w terenie.
Ranking prowadzony jest w systemie ciągłym. Dane uzupełniane i aktualizowane są na bieżąco. Ostateczne wyniki poznamy pod koniec grudnia.
Napisz komentarz
Komentarze