- Obecnie otrzymaliśmy od wykonawcy tekst poprawionego planu i wyłapujemy ewentualne błędy - mówi Architekt Miasta, Anna Fultz. - Po naniesieniu poprawek w tekście i na mapie, plan roześlemy do ponownych uzgodnień. Odpowiednie pisma już mamy przygotowane.
W planie zostały naniesione już poprawki związane z negatywną opinią Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz długą listą uwag, jaką przedłużył wydział infrastruktury łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. – W trakcie projektowania, dwa razy zmieniła się ustawa o zagospodarowaniu przestrzennym – wyjaśniała radnym Anna Fultz. – Tekst planu należało zmodyfikować aby dostosować nowej wersji ustawy.
Urzędnicy szacują, że ostateczna wersja dokumentu do uzgodnień powinna wyjść około 1 marca. Podmioty uprawnione mają 21 dni na wydanie własnej opinii. Dodatkowe 14 dni to zbieranie uwag do planu i czas niezbędny na ich rozpatrzenie. Uwzględnienie uwag, to konieczność naniesienia ich do dokumentu i przeprowadzenie powtórnej procedury uzgodnień oraz kolejnym wyłożeniem do publicznego wglądu.
Optymistycznie zakładając przyjęcie nowego planu przez Radę Miejską może nastąpić najwcześniej we wrześniu tego roku. Jest to jednak mało realne, ponieważ jak podkreśla architekt miasta, cały czas do Urzędu wpływają wnioski o zmiany w studium zagospodarowania.
Napisz komentarz
Komentarze