Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 30 września 2024 09:17
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Podaj rękę dziecku

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to akcja, która powoduje że łza kręci mi się w oku. Tegoroczny cel zbiórki pieniędzy jest mi szczególnie bliski, ponieważ potrzebę szybkiej diagnozy onkologicznej odczułam na przykładzie mojej córki. Dlatego wiem, jak ciężko jest zdiagnozować chorobę nowotworową, zwłaszcza u małego dziecka, które nie potrafi jeszcze mówić i przekazać rodzicom, że coś je boli. Nie chcę opisywać historii mojej córki dlatego, że oczekuję współczucia... nikt kto nie przeszedł przez to piekło nie wie, co czułam ja i moi bliscy. Opowiadam o tym, dlatego, by inni rodzice trzymali „rękę na pulsie”, bacznie obserwowali swoje pociechy i przede wszystkim nie zaniedbywali okresowych badań. Nawet jeśli zdarzą się trudności z uzyskaniem skierowania, warto poświęcić parę złotych i zrobić je na własną rękę.

W lutym 2001roku moja 14 miesięczna córeczka zaczęła tracić siły, nie miała apetytu, nie bawiła się już tak chętnie i zamiast biegać i rozrabiać wolała być noszona na rękach. W marcu wystąpiła u niej gorączka. Kiedy dziecko spało miało wysoką temperaturę, kiedy budziło się temperatura spadała bez podawania leków na obniżenie gorączki.

Lekarz z poradni stwierdził, że córka ma chore gardło i musi dostać zastrzyki, prosiłam lekarza o skierowanie chociażby na morfologię... niestety bez skutku... mimo tego, że dziecko było blade, nie miało siły chodzić i nie miało apetytu (usłyszałam tylko, że anemii na pewno nie ma).

Po kilku dniach antybiotykoterapii gorączka nie ustępowała, wezwaliśmy do domu innego pediatrę, który po długiej i wnikliwej rozmowie z nami,  zbadaniu naszej córki -  na poważnie zaniepokoił się jej stanem i od razu zlecił szereg badań. Nie wykonaliśmy ich w warunkach laboratoryjnych, ponieważ znalazłam się z nią w szpitalu w Tomaszowie. Tu zaczęły występować kolejne objawy tzn. powiększenie węzłów chłonnych, wątroby oraz śledziony, a następnie wybroczyny na skórze. Podejrzenia lekarzy były dla nas szokujące, wyniki badań krwi dawały podejrzenie, że może to być białaczka!

W celu przeprowadzenia dalszych badań diagnostycznych, córka została odwieziona do Kliniki w Łodzi, na oddział obserwacyjny. Badania szpiku kostnego wykluczyły na szczęście białaczkę.

Jednak narządy były nadal powiększone, dziecko cały czas gorączkowało i nadal dostawało antybiotyki. Morfologia krwi była tak zła, że trzeba było przetaczać krew. Codziennie wykonywano jakieś badania, wreszcie pobrano węzeł chłonny do badania histopatologicznego. Na  wynik czekaliśmy długie 2 tygodnie. To było jak wieczność, tym bardziej, że objawy nadal były takie same i nie ustępowały. Przez miesiąc wykluczono u córki 88 chorób (!!!! ) m.in mononukleozę, zakażenie wirusem cytomegalii, boreliozę. Wykonano badania  w kierunku chorób układowych tkanki łącznej oraz odporności organizmu.

18 maja padła ostateczna diagnoza: histiocytoza...postać rozsiana-rokowania 50%.  Przeniesiono ją na oddział onkologiczny. 21maja włączono chemioterapię, po której nareszcie ustąpiła gorączka, która trwała nieprzerwanie od marca.

 

Po krótkiej rehabilitacji córka zaczęła odzyskiwać siły i nareszcie znowu zaczęła chodzić. Pierwszym miejscem, do którego doszła, były drzwi oddziału - najzwyczajniej w świecie chciała uciekać. Do pierwszego wyjścia do domu musiałyśmy czekać do lipca.

Leczenie zakończyło się reemisją choroby w kwietniu 2002roku (o tym jak przebiegało i jakie były skutki uboczne chemioterapii wolę nie wspominać). Córka wygrała walkę z rakiem, dwukrotnie przeżyła sepsę. Dziś jest zdrową jedenastolatką, ma się dobrze i mam nadzieję, że tak już będzie zawsze.

Nasza droga przez diagnostykę była bardzo ciężka i bardzo długa. Nam się na szczęście cudało...

Teraz czas postawienia właściwej diagnozy skrócił się dzięki WOŚP i zbiórce pieniędzy na sprzęt do diagnostyki nowotworów. Nie obchodzi mnie ile Jurek Owsiak zarabia i czy zatrudnia żonę, córkę czy prababcię. Ważne, że to co robi ratuje życie naszych dzieci. Wszak wszystkie dzieci nasze są, nieprawdaż?

Dlatego apeluję do ludzi dobrej woli: WESPRZYJCIE AKCJĘ JURKA OWSIAKA!!!!!! (uważam, że pod każdym dziecięcym szpitalem powinien stać jego pomnik...) Pozdrawiam wszystkich czytających!

 


Mama K.


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Katarzyna 15.01.2010 14:32
Nie mam pretensji do tych którzy nie pomagają. Ale tym którzy szkodzą, proponuję aby nosili przy sobie oświadczenie że nie chcą, w razie wypadku, aby ich ratowano sprzętem zakupionym przez WOŚP. Każdy powinien być konsekwentny i postępować zgodnie z tym co mówi.

BK 11.01.2010 10:08
BK - z calego serca zycze ci abys ty lub twoje dzieci zebral o pomoc od fundacji!

trampek z allegro 10.01.2010 20:27
re:B.K brak mi słów na Twój komentarz!!

B.K 10.01.2010 10:48
Zanim dacie pieniądze Owsiokowi zadajcie sobie trud i przeczytajcie :www.niepoprawni.pl/blog/64/te leewangelista-rzecz-o jurku-owsiaku Nie dajcie się robić w konia! cwanym manipulatorom,nie dajcie się szantażować "jesteś przeciw chorym na raka dzieciom" bonie dajesz pieniędzy które szantażem moralnym wymusza Owsiok!

M.N. 09.01.2010 00:39
Naprawdę brak słów,nawet nie wiedziałam do momentu przeczytania tego artykułu jakie piekło na ziemi przeszliście.Popieram i wspieram WOŚP.Sama mam dzieci i nigdy nie wiadomo co czeka człowieka następnego dnia.

Anecia 07.01.2010 18:56
...brak słów...aż nie wiem co napisać. Wiem jedno bardzo lubię tą jedenastoletnią, piękną i uśmiechniętą dziewczynkę. Szczytny cel i na pewno trzeba wspierać WOŚP.

B.A. 07.01.2010 11:39
Dobrze napisane... dopóki sie tego nie przeżyje, to sie nie zrozumie... popieram Akcję Owsiaka wszystkimi rękami:) nie zastanawiajcie się - po prostu wesprzycjie - na tyle ile możecie. Pozdrawiam, a dzieciom zdrówka zyczę:D

Mama K. 07.01.2010 11:35
najgorsze w tym wszystkim było patrzenie na cierpienie i śmierć dzieci z oddziału,nam się udało ale wiele dzieci odeszło,zdarzyło się że 4letnie dziecko będąc w stanie agonalnym prosiło swojego tatę o morfinę i błagało tylko żeby mama niedowidziała się że coś je boli :'(

ajam 07.01.2010 10:14
Jestem za. Każdy powinien choc chwile pobyć w szpitalu dziecięcym, nawet nie onkologicznym, ale zwykłym, albo posiedziec pod jaks poradnia specjalistyczną. Mój syn jest zdrowy, ale na taki wynik czekaliśmy rok od jego urodzenia. Do dzis słysze placz dzieci z wadami serca, czy ortopedycznymi, a co dopiero z onkologicznymi. Czasami grosz do grosza się zbierze i mozna naprawde pomóc.

Reklama
Polecane
Na kłopoty ze snem i bólami kręgosłupaJak wybrać materac przeciwodleżynowyMZK. Zmiany dla linii nr 2, 4 i 1Mediacje rówieśnicze85. Rocznica Powstania Polskiego Państwa PodziemnegoW trosce o bezpieczeństwo dzieciZlewozmywaki granitowe i stalowe – jak dobrać idealny model do swojej kuchni?Jak jeździmy? Policjanci wiedza najlepiejWytłumaczenie wszystkiegoTragiczny wypadek w Jankowie. Nie żyje 28-letnia kierującaSpotkanie z kandydatem na Prezydenta RP, Sławomirem MentzenemJaki wpływ mają wysokiej jakości wizualizacje na decyzje zakupowe klientów deweloperskich?
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Sztuka – Sport – Olimpiada Sztuka – Sport – Olimpiada Na wystawie zatytułowanej „Sztuka – Sport – Olimpiada”, prezentowane są obrazy oraz sylwetki tomaszowskich olimpijczyków którzy reprezentowali nasze miasto, a tym samym nasz kraj, na olimpijskich stadionach, w różnych dyscyplinach sportowych. Tematyka sportu została przedstawiona w malarstwie, nurcie pop artu. Na płótnach przedstawione są różne dyscypliny lekkoatletyki i nie tylko. Prezentujemy dzieła Niny Habdas (1942–2003), łódzkiej malarki i graficzki, Wiesława Garbolińskiego (1927–2014), Andrzeja Szonerta (1938–1993) i Benona Liberskiego (1926–1983). Płótna powstały w latach siedemdziesiątych XX wieku, podczas Pleneru Olimpijskiego zorganizowanego w Spale koło Tomaszowa Mazowieckiego. Prezentowane obrazy zostały przekazane w darze tomaszowskiemu Muzeum w latach 70. XX wieku przez Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Wystawę uzupełniają informacje o Tomaszowskich Olimpijczykach, pamiątki Stanisławy Pietruszczak z XII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku (1976) oraz znaczki poczty japońskiej wydane z okazji XVIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Nagano (1998), podarowane Muzeum przez Pawła Abratkiewicza. Wystawa przypomina nam o pięknej tradycji umacniania więzi pomiędzy ideą sportu olimpijskiego a twórczością artystyczną, która może kształtować humanistyczne wartości sportu i kreować jego wizerunek w społeczeństwie. Zapraszamy do zwiedzania wystawy w dniach 1 sierpnia – 27 października 2024 r., w godzinach otwarcia Muzeum: od wtorku do piątku od godz. 9.00 do 16.00, w soboty i niedziele od godz. 10.00 do 16.00 (w poniedziałek nieczynne). Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.08.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: Babcia JadziaTreść komentarza: Tam nic się nie zmienia od lat. Zamiast zarabiać tną koszty bo miasta nie stać. Jak widać zmiana prezesa była tylko formalna bo beton nadal nieskruszony.Źródło komentarza: MZK. Zmiany dla linii nr 2, 4 i 1Autor komentarza: Ż.WTreść komentarza: Kiedy będą sprawdzać wydechy w tych samochodach i motorach zajmie się ktoś tym?Źródło komentarza: Jak jeździmy? Policjanci wiedza najlepiejAutor komentarza: Misiek1971Treść komentarza: Światowy Dzień Uchodżcy i Emigranta w kościele katolickim odgórny prikas czy srebrniki dostali Boże widzisz i nie grzmisz to już nie jest Kościół Katolicki który znałem uczestniczyłem (15 ministrant, 10 pielgrzymek) Kościół się sprzedał jak za czasów srowida kiedy udzielał komuni Św. W pierwszej kolejności osoby na rękę 😡 później fury na plebanii z rejestracją upadliny 🤢 przepraszam ten świat zwariował ja wysiadam .czy to jest Polska czy już PolinŹródło komentarza: Trwa akcja gaśnicza na składowisku odpadów w Piotrkowie Tryb.; ogłoszono alert RCBAutor komentarza: TMTreść komentarza: A co wszyscy radni z listy PiSu są pisiorami?a jak któryś z po przechodzi na stronę Witki to jest ok?Źródło komentarza: Głos radnej za posadę dla Glimasińskiego? Wszystko może na to wskazywaćAutor komentarza: ...)Treść komentarza: a ten "radiowóz" na zdjęciu też ładnie zaparkował...Źródło komentarza: Jak jeździmy? Policjanci wiedza najlepiejAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Najlepiej wykluczyc komunikacyjnie ludność i każdy niech podróżuje ekologicznie swoim autem.Źródło komentarza: MZK. Zmiany dla linii nr 2, 4 i 1
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama