Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 5 listopada 2024 09:15
Reklama
Reklama

Prezydent ligi nie załatwi - Tydzień z prezydentem cz. 2

Dlaczego tomaszowski sport "kuleje"? Z jakiego powodu nasi piłkarze nie są jeszcze w III lidze? Czy istnieje zainteresowanie naszym miastem ze strony inwestorów? O tym wszystkim w drugiej części rozmowy z prezydentem miasta Rafałem Zagozdonem.

- Czy Prezydent Zagozdon wesprze Lechię i inne kluby sportowe w tym roku?

Prezydent Zagozdon wspiera Lechię i inne kluby sportowe w tym roku i w każdym roku. Inną sprawą są rzeczy dziejące się w klubach, a te działają niezależnie od nas. Natomiast dotowanie sportu z budżetu miasta nie powinno się odbywać na zasadach „partyzanckich” . Publiczne pieniądze muszą być rachowane dokładnie i skrupulatnie rozliczane.

 


- W takim razie, skoro macie jak najlepsze intencje, skąd się biorą problemy ze sportem w naszym mieście. Czy to nie wstyd, że 70-tysięczne miasto nie ma drużyny chociaż w 3 lidzie?? ?

A siatkówka? Piłka ręczna? Prezydent ligi nie załatwi nawet znacznie zwiększoną dotacją. To klub musi się o to starać. Należy też pamiętać, że główny nacisk kładziemy na sport dzieci i młodzieży. Uważam, że nie da się dzisiaj wypromować drużyny tylko na bazie miejskiej dotacji. Bez pozyskania sponsora strategicznego żaden Klub nie będzie działał efektywnie. Natomiast w sytuacji, gdy sponsor nie ma prawa współdecydowania w sprawach drużyny czy klubu, trudno się dziwić, że nikt nie chce wyłożyć pieniędzy. Najczytelniejsze byłoby powołanie spółki zamiast Stowarzyszenia. Prowadziłem rozmowy w tej sprawie z wieloma przedsiębiorcami. Oni jako warunek konieczny przedstawiali takie rozwiązanie funkcjonowania klubów sportowych.

 

- Problemem jest również baza sportowa. Od wielu lat jest niedoinwestowana. Brakuje nam obiektów sportowych z prawdziwego zdarzenia.

Ja myślę, że tylu obiektów sportowych, ile powstaje w tej chwili w mieście, to dawno nie było. W tym roku powstaną dwa Orliki. Jeden zbudowany przez miasto, drugi przez powiat. Będzie skończone boisko w szkole numer 14. Wykonamy również bieżnię w szkole numer 1. Na Ludwikowie oddaliśmy do użytku całkowicie nową halę. Mamy projekt budowy boiska z podgrzewaną, sztuczną murawą na Lechii. W budżecie tegorocznym zarezerwowano 500 tysięcy na to zadanie. Całość inwestycji szacujemy na 3 miliony złotych. Niestety nie wystarczyło w tym roku pieniędzy, by wyremontować trybuny na Lechii ale o tym nie zapomnę. W WPI wspominamy także o kolejnych inwestycjach.  Równocześnie remontujemy istniejące obiekty. Jeżeli ktoś więc twierdzi, że w mieście nic w tej dziedzinie się nie dzieje, to albo nie widzi albo nie chce widzieć tego, co już udało się zrobić. Każda z tych inwestycji jest bardzo kapitałochłonna. 

 


- Dlaczego zrezygnowaliście ze strategicznej inwestycji, jaką jest budowa ulicy Orzeszkowej.

Nie zrezygnowaliśmy. Jeszcze raz wyjaśniam. Wniosek został przez nas złożony. Niestety nie zyskał akceptacji. Otrzymaliśmy wyjaśnienie od wojewody, że powodem odrzucenia naszego wniosku była wadliwa podstawa prawna wydanego przez starostwo pozwolenia na budowę.

 

- Co było źle?

Wojewoda uznał, że pozwolenie powinno zostać wydane nie na podstawie przepisów prawa budowlanego ale tzw. specustawy z 2006 roku. Naszym zdaniem z tej ustawy korzystamy tylko wtedy, gdy istnieje konieczność np. wywłaszczenia gruntów. Pogodziliśmy się z tą naszym zdaniem wymówką i ten sam projekt składamy teraz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Wystąpiliśmy również do Starosty, by odniósł się w jakiś sposób do argumentacji wojewody i by wydal poprawne pozwolenie na budowę.

 


- Powiat był w zdecydowanie lepszej od Was sytuacji. Inwestycja, którą oni będą realizować w ogóle nie wymaga pozwolenia na budowę tylko zgłoszenia.

Dokładnie tak jest. Wynika z tego, że wyżej oceniane były wnioski, które nie wymagały projektów, zezwoleń niż faktyczne budowanie nowych dróg, nawet tych o strategicznym dla miasta czy regionu znaczeniu. Jak spojrzymy na listę „schetynówek” w województwie, to zobaczymy, że są to przede  wszystkim remonty i przebudowy już istniejących dróg.

 


- Na jakie konkretne inwestycje pozyskano środki z UE a które finansowane będą ze środków własnych miasta i zaciągniętych kredytów.

Póki co środków z UE nie ma. Natomiast w budżecie muszą być zaplanowane pełne kwoty. Jeżeli dzisiaj mówimy o Tkaczu i pływalni, to chcemy realizować je z udziałem funduszy zewnętrznych. Jeżeli uda się je wywalczyć, to dobrze. Jeżeli się nie uda, to i tak będziemy te inwestycje realizować.

 


- Dlaczego TM jest na ostatnim miejscu w województwie pod względem pozyskiwania pieniędzy z funduszy UE?

Przede wszystkim nie mieliśmy o co występować w okresie minionych dwóch lat. To jest najprostsze wyjaśnienie. Aby można było występować o środki Unii Europejskiej należy mieć pełną dokumentację techniczną, studium wykonalności, a teraz również ocenę oddziaływania na środowisko każdej inwestycji. Dopiero w końcu minionego roku uzyskaliśmy projekty techniczne oraz studia wykonalności inwestycji o których finansowanie możemy wystąpić . Nie licząc oczywiście Programu Rewitalizacji, gdzie środki mamy zarezerwowane ale na dzisiaj jeszcze wciąż są to pieniądze wirtualne.

 


- Czy jest zainteresowanie Tomaszowem ze strony inwestorów?

Jest zainteresowanie. Tylko właśnie od budowy ulicy Orzeszkowej musimy rozpocząć. Mamy tam 15 hektarów gruntów inwestycyjnych, a w perspektywie drugie tyle. Wystąpiliśmy o objęcie ich specjalną strefą ekonomiczną. Jesienią miało pojawić się odpowiednie rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie. Do tej pory go nie ma. Gdy tylko się ono pojawi, grunty te wystawimy na sprzedaż. Nie czekając nawet na budowę ulicy. Chociaż zdajemy sobie sprawę, że droga i infrastruktura podniesie wartość tych nieruchomości. Dzisiaj równie ważne jest, by utrzymać w Tomaszowie tych inwestorów, którzy już tu są. Chodzi mi o czynniki makroekonomiczne związane z kryzysem gospodarczym.

 


- Czy to oznacza, że dochody budżetu, jakie założyliście sobie na ten rok mogą być zbyt optymistyczne?

Naszym zdaniem nie były one jakoś specjalnie „wyśrubowane”. Szacunki przyjęliśmy raczej ostrożne. Zakładamy jednak, że może pojawić się, w przypadku niektórych firm, konieczność dokonania odroczeń – i tylko odroczeń – płatności podatku od nieruchomości. Być może takie sytuacje się pojawią. 

 

- A co z udziałem w podatkach dochodowych od osób fizycznych i prawnych? Nie obawiacie się tutaj znacznych spadków? Myślę, że może to dotyczyć szczególnie drugiej połowy roku.

Na dzień dzisiejszy masowych zwolnień w naszym mieście nie obserwujemy. Ale możliwość korekty budżetu mamy. I jak pokazał ubiegły rok, aktywnie reagujemy na sytuację.

 


- Jakie aktywne działania podjęto w celu sprowadzenia do miasta inwestorów, aby młodzież tomaszowska przestała stąd uciekać

W ubiegłym roku uczestniczyliśmy w Targach Inwestycyjnych w Warszawie. Tam prezentowaliśmy nasze tereny inwestycyjne zarówno te przeznaczone na działalność przemysłową ale również te rekreacyjno – turystyczne. Byliśmy na targach pod szyldem Regionu Łódzkiego i współpraca ta zaowocowała wysłaniem naszych ofert na targi do Monachium.

 


- Z jakim skutkiem?

Było spore zainteresowanie na targach. Między innymi terenami rekreacyjnymi nad Pilicą. Efektu na razie nie ma. W ubiegłym roku nasza oferta inwestycyjna promowana była na targach w Niemczech i w Hiszpanii. Odbyliśmy również wiele spotkań z potencjalnymi inwestorami, którzy deklarowali chęć inwestowania w naszym mieście. Zainteresowani byli terenami przy ulicy Zawadzkiej oraz należącymi obecnie do Włochów terenami powistomowskimi. Rozmowy wciąż trwają. Staramy się stworzyć właściwy klimat. Ostatnio rozmawialiśmy z Hiszpanami, którzy w chwili obecnej doradzają a być może w przyszłości przejmą tomaszowski PKS.

Zobacz również pierwszą część rozmowy pt. Cenię sobie niezależność.

 

Równocześnie zapraszamy Was jutro. Rozmawiać będziemy m.in. o budżecie miasta na 2009 rok, "drobnych" potrzebach tomaszowian kulturze i wizerunku miasta.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Karol 27.01.2009 19:26
Niemal dwukrotnie większe dochody, niż w roku ubiegłym zaplanował w tegorocznym budżecie Uniejów, samorząd w województwie łódzkim, który zajął pierwsze miejsce w konkursie na najbardziej aktywną gminę w ramach ZPORR. - Większe dochody w budżecie wezmą się u nas przede wszystkim ze środków unijnych, to najbardziej znaczące kwoty - mówi burmistrz Uniejowa, Józef Kaczmarek. Gmina liczy również na sprzedaż gruntów, to dla niej ważne źródło dochodów.

nerwus 22.01.2009 10:10
tak - nauczycielom wszystko się należy bo im gwarantuje karta nauczyciela i wcześniejsze emerytury i etaty po 18 godz. i miejsce w Urzędzie - i gówno wszędzie.Efekty ich pracy widać po wynikach w nauce i za to powinni dostawać forse.Jak słabe uczniowie wyniki z egzaminów -to bez podwyżki-jak tak przez 2 lata-zwolnić -są inni co przyjdą i będą uczyć.Ale skąd czas jak goni się na Radę Miasta.A jak się okazuje to mniej jak co drugi uczeń chodzi na korki-i wtedy nauczyć umieją (szerząc szarą strefę)CZEGO ONI UCZĄ?-krętactwa od małego

ikx 20.01.2009 23:45
Zakaz parcy w samorządzie dla nauczcieli rzeczywiście wniósł by powiew świeżości w zatęchłe środowisko samorządowej "elity". Piotr i kiki mają 100% racji w swojej ocenie nauczycieli. Ktoś kto ma dyplom magistra uzyskany na nakiejś nauczycielskiej uczelni powinien uczyć w szkole I TYLKO TAM !!! Natomiast nauczyciele WF to juz taka "specjalna" kategoria że powinno ich się trzymac z daleka od jakiegokolwiek procesu podejmowania decyzji. Spece od fikołków powinni się sportem zajmować i to na poziomie trenowania szkolnej dziatwy, a broń Panie Boże zarządzania czymkowiek.

XYZ 20.01.2009 22:57
Karol nie bądź zbyt wymagający,co chcesz od nauczyciela WF po wieczorowych studiach.

Karol 20.01.2009 21:01
Problem w tym, że jak się poogląda relacje w tv, to ci ludzie wcale się nie odzywają. Takie bezwolne głosujące stworki - potworki. Ostatnio widzialem jak radny Marek Parada przeedstawiał sprawozdanie z prac komisji budżetowej (o jezu, finansista w morde go mać), gdzie jest przewodniczącym. Właściwie, to je czytał a jeszcze bardziej poprawne byłoby stwierdzenie, że sylabizował. To nawet nie jest żenujące, to tragedia.

Piotr 20.01.2009 18:43
To już nie o profity chodzi - dziwi mnie dlaczego ludzie nadal ich wybierają, bo to nadal zawód zaufania społecznego? A przepraszam, co taki nauczyciel WF - po studiach zaocznych dajmy na to w Koziej Wólce, czy innej historii może zaoferować, jako radny, wójt, prezydent, czy członek innej maści władz, ano nic oprócz tego, że się wymądrza będąc przekonanym o swej belfrowskiej nieomylności albo podnosi rękę, bo tak wcześniej kazano i to jest prawdziwy dramat. Ludzie mają to na, co sami sobie zasłużyli wybierając swoich przedstawicieli.

oki 20.01.2009 17:56
pytam kolegi po wyborach, na kogo głosowaleś a wiesz i podaje nazwisko.... nauczyciela fajny chłop bo wódez nami grzał,rady w szkołach nauczyciele dostają kartki z nazwiskiem na kogo głosowac i zgadzam sie z Piotrem, ze reforma samorządowa dała cwaniaczkom z pod szyldu nauczycielskieg,kręcenie dziecmi i rodzicami, aby głosowali na nich. bo profity oni mają

kiki 20.01.2009 17:47
nauczyciele powinni mieć tak jak duchowni zakaz działalności w polityce. po 15- u latach pracy w szkole dostaja świra i obrzydzenia do zawodu. dlatego pchaja sie do polityki bo w kształceniu dzieci maja mierne wyniki. w rzadzeniu natomiast,robią same byki.

Piotr 20.01.2009 17:08
Witam Nie mam nic przeciwko nauczycielom, ale z obserwacji poczynionych w różnych miejscach, niemal od wprowadzenia reformy samorządowej, widać wprost, że nauczyciel i polityka to najgorsze połączenie jakie może być. Z racji wykonywanego zawodu na wszystkich i wszystko patrzą z góry, uważają się za nieomylnych, a mających odmienne zdanie najchętniej postawiliby w kącie, dali po łapach bądź uwagę w dzienniczku. Gdyby mogli to jeszcze by stawiali niedostateczne. Pozdrawiam

zniecierpliwiony 20.01.2009 16:57
Odpowiedzi prezydenta są żałosne. Dlaczego nie chce po męsku przyznać,że przez ponad 2 lata jego ekipa niczego nie zrobiła, co wykraczałoby poza zwykłe, bieżące administrowanie miastem. Najśmieśniejsze są odpowiedzi w sprawie budowy obiektów sportowych: "będzie skończone","wykona my","mamy projekt". A najbardzie żałosna jest wypowiedź w kwestii hali w Ludwikowie. Bardzo brzydko przypisywać sobie zasługi ekipy poprzednika. Kochany Prezydencie - Pana udział w tej inwestycji ograniczył się do przecięcia wstęgi na otwarciu hali. P.S. Kiedy prezydent w końcu odda serce miastu - nie mogę się doczekać. Może by wreszcie skończyła się ta tragiczna kadencja.

kiki 20.01.2009 14:53
wiadomym jest,że od lat Pan Boguś gromadził środki pieniężne na zadaszenie toru łyżwiarskiego i pobudowania trybun. Co dlej z tymi ambitnymi planami,kasą i miejsca gdzie ona sie znajduje. Ile wreszcie tej kasy do cholery jest i kiedy rozpocznie się realizacja projektu. Trwa to bez mała dziesiatki lat,można zapewne juz rozpoczać budowę.

wujek 20.01.2009 14:06
Przyjeliśmy, odbylismy, rozmawialiśmy, nie zrezygnowaliśmy, wystąpiliśmy, pogodziliśmy się, uczestniczyliśmy itp itd Towarzyszu prezydencie,po dwóch latach czas coś ZROBIĆ

AK-47 20.01.2009 13:33
XYZ...On nie przystał.... On w niej tkwił od zarania jej dziejów! Najpierw PZPR a później SLD....toż to "nasz człowiek" wicie rozumicie...."zaufany towarzysz" wicie rozumicie....Parafrazując: "Bogusław wiecznie żywy!"

XYZ 20.01.2009 11:55
Karolu wal śmiało po nazwiskach.Chodzi o Bogusława Drozdowskiego i jego żonę Bogumiłę Drozdowską.A wychowankowie to radni Parada(dyrektor),Kowalczyk z Powiatu,radny Żegota i inni.Drozdowski kompetentny jako nauczyciel WF z dawnej 11 przystał do całej tej PZPR-owsko SLD-owskiej sitwy i obsadzał swoimi ludźmi szkoły i urzędy.

JB 20.01.2009 10:24
W I LO ruszyła liga halowej piłki nożnej i turniej tenisa stołowego. Mamy sponsorów i to wszystko bez pomocy władz miasta.

Reklama
Polecane
Trzy nowe stanowiska dyrektorskie w szpitalu, a pacjenci... nie powinni chorowaćPodsumowanie XXVII Kwesty pn. „Ratujmy groby zasłużonych Tomaszowian”Przemysłowcy oskarżeni o niesłychane przestępstwoSkonsultuj komunikację miejskąSpotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem w MBPUtrudnienia w ruchu 11 listopadaNisze w kolumbarium dostępne do rezerwacjiŁódzkie/ W okresie Wszystkich Świętych 14 wypadków; nie było ofiar śmiertelnychPolicja: od czwartku doszło do 161 wypadków drogowych; zginęło 11 osóbListopadowe atrakcje w Tomaszowie MazowieckimJak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni? Oto podpowiedźW gabinetach stomatologicznych jest coraz drożej
Reklama
Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz kolejny organizuje Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich.  Będzie to już 8. edycja tego wydarzenia. Turniej skierowany jest do kół gospodyń z terenu województwa łódzkiego. Zmierzą się one w 6 konkurencjach: edukacyjnej, kulinarnej, artystycznej, sprawnościowej, modowej i teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.Tematem tegorocznej edycji jest PRL. Przedmiotem współzawodnictwa kulinarnego będzie deser. Scenka w konkurencji artystycznej będzie nawiązywała do Wszechobecnych w tamtych czasach kolejek, natomiast w edukacyjnej należy przygotować prezentację o latach 80-tych, ukrytych we wspomnieniach. Konkurencja sprawnościowa do końca pozostaje tajemnicą, natomiast pytania z wiedzy o bezpieczeństwie na wsi przygotuje KRUS. Bardzo widowiskowo natomiast zapowiada się konkurencja modowa, do której uczestnicy mają przygotować strój inspirowany modą z okresu PRL. Będą one prezentowane na wybiegu.Ponadto zapraszamy do obejrzenia wystawy, nawiązującej do PRL-u. Będzie można zobaczyć stare sprzęty elektroniczne, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, prasę i inne eksponaty, związane z tym okresem. Nad całością imprezy czuwać będzie jury złożone z ekspertów z danych dziedzin.Na zwycięzców poszczególnych konkurencji, a także Grand Prix turnieju, czekają wspaniałe nagrody.Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak w repertuarze Papa Dance, a na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna z MR. SEBII. Turniej odbędzie się 9 listopada o godz. 15.00 w PCAS-ie przy ul. Farbiarskiej 20/24.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości XIX Tomaszowski Bieg Niepodległości Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w 19. edycji Tomaszowskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mogli w ten niestandardowy sposób uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. Start uczestników biegu planowany jest na godz. 13 z pl. T. Kościuszki, po zakończeniu oficjalnych uroczystości patriotyczno-religijnych z okazji 106. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych (ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, stowarzyszeń, organizacji, firm itd.), jak również dla uczestników indywidualnych. Osoby, które nie ukończyły 13 lat, mogą uczestniczyć w biegu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Niepełnoletni mogą zostać zgłoszeni do biegu przez rodzica lub opiekuna prawnego.ZgłoszeniaBieg ma charakter rekreacyjny, do pokonania będzie trasa o długości ok. 1500 m. Zbiórka i weryfikacja zgłoszonych biegaczy odbędzie się w godz. 12-12.45 (domki na płycie pl. Kościuszki). Zgłoszenia na formularzach, których wzór znajduje się pod tekstem w załącznikach (tam też dostępny jest szczegółowy regulamin XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości), w przypadku grup zorganizowanych przyjmowane będą do 6 listopada br. Uczestnicy indywidualni mogą zgłaszać się również w dniu biegu. Wypełniony formularz wraz z dołączonym do niego oświadczeniem należy dostarczyć do Biura Biegu mieszczącego się w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Rejestracji można także dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online, dostępnego pod linkiem: https://cutt.ly/TeDo09HZAby podkreślić uroczysty i patriotyczny charakter biegu, organizatorzy proszą uczestników o założenie białych lub czerwonych koszulek, czapek lub innych elementów wierzchniej garderoby w tych barwach. W związku z organizacją XIX Tomaszowskiego Biegu Niepodległości oraz koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestnikom 11 listopada między godz. 12.45 a 14 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie pl. T. Kościuszki oraz w al. Piłsudskiego na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Legionów (w obu kierunkach). Prosimy kierowców o wyrozumiałość i przyłączenie się do wspólnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.11.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
bezchmurnie

Temperatura: 3°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1032 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama