Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 listopada 2024 04:32
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Laureaci XI edycji ECCE HOMO

7 stycznia bieżącego roku na Wawelu zebrała się Kapituła Orderu ECCE HOMO, która spośród zgłoszonych kandydatów wybrała tegorocznych laureatów tego zaszczytnego odznaczenia.

Kawalerami oraz Damą orderu „ECCE HOMO” w roku 2008 zostali:

Lee-Elizabeth Hőlscher-Langner za pomoc niesioną osobom potrzebującym, za łączenie ideałów piękna, sztuki i harmonii z miłością i miłosierdziem.

prof. dr hab. Jacek Łuczak za niesienie nadziei i ulgi w cierpieniu, za to, że choroba boleć nie musi, za walkę o godność umierania.

Leszek Ploch za radość, szansę artystycznego spełnienia i samorealizacji niesione osobom niepełnosprawnym.

prof. dr hab. Andrzej Szczeklik za bezinteresowność, konsekwencję i upór w pracy lekarskiej, za wielkie serce, za profesjonalizm w tworzeniu bazy i wiedzy medycznej.

Wszyscy laureaci wyrazili chęć przyjęcia orderu. Uroczystość wręczenia orderu ECCE HOMO odbędzie się 21 września w Tomaszowie Mazowieckim. O dokładnym terminie i miejscu uroczystości informować będziemy na bieżąco.

W tym roku uroczystości związane z wręczeniem orderów obchodzone będą po raz XI.

Ordery wręczono już blisko 60 laureatom, spośród których wymienić można m.in. Jana Pawła II, Dalajlamę, Janinę Ochojską, Juliana Kawalca, Ks. Jana Twardowskiego, Tadeusza Różewicza, Hannę Krall, Tadeusza Mazowieckiego, Irenę Sendlerową, Jerzego Owsiaka, ojca Mariana Żelazka, Wiesława Myśliwskiego, Annę Dymną, Vaclava Havla, Kazimierza Kutza.

W ubiegłym roku laureatami zostali: Jan Jakub Kolski, Ewa Błaszczyk,   Linda Bergendahl Pauling, Czesław Santarius, o. Jan Wojciech Góra, Zbigniew Dziubiński, Zygmunt Konieczny

Więcej informacji na stronie internetowej orderu.

 



Lee-Elizabeth Hőlscher-Langner

Urodziła się w Berlinie, gdzie wzrastała otoczona muzyką, sztuką i literaturą. Ukończyła studia w Berlinie oraz Salzburgu, dyplom uzyskała w Mozarteum w Salzburgu (sztuka teatralna), potem otrzymywała liczne angaże poczynając od Munster – a kończąc na Renaissence - Theater w Berlinie. Wielokrotnie spotykała się z polskim teatrem (J. Grotowski, J. Szajna, G. Holoubek).

Zawarła małżeństwo z Lauridsem Holscherem (prawnikiem i dyplomatą), wraz z którym przybyła w 1991 do Krakowa, jako żona niemieckiego konsula generalnego.

Już w 1993 roku zwróciła uwagę na problemy osób samotnych w podeszłym wieku. Pierwszy punkt opieki stacjonarnej utworzyła we współpracy z Dziełem Maksymiliana Kolbego z Freiburga, przez dwa lata (1995/96) prowadziła prywatną kuchnię wydającą posiłki w formie zup, potem ze Znakami Nadziei (Frankfurt) otworzyła ,,Jedzenie na Kołach” (1997) we współpracy z PCK i pomocą jednego polskiego i jednego niemieckiego wolontariusza .

Od 1994 roku do chwili obecnej prowadzi ambulatoryjną opiekę domową nad potrzebującymi z udziałem niemieckich wolontariuszy. We współpracy z Caritas Proszowice/Kielce pomaga niepełnosprawnym i potrzebującym pomocy dzieciom i młodzieży. Pomaga wszystkim, którzy pomocy wymagają.

prof. dr hab. Andrzej Szczeklik

Andrzej Szczeklik, Kierownik II Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych UJ. Urodzony w Krakowie 29 lipca 1938 roku, tutaj ukończył Średnią Szkołę Muzyczną i wydział lekarski AM. Kształcenie podyplomowe kontynuował w Uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych i w Szwecji. Doktoryzował się i habilitował we Wrocławiu. Od stycznia 1972 objął kierownictwo Kliniki AM w Krakowie. W latach 1990-93 rektor Akademii Medycznej w Krakowie, doprowadził do powrotu wydziałów medycznych do Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół chorób serca i płuc. 

W 1975 roku przedstawił teorię rozwoju częstej postaci astmy, tzw. aspirynowej, która została udowodniona w następnych latach i powszechnie przyjęta. 

W 1976 r. wstrzyknął po raz pierwszy na świecie prostacyklinę sobie i swoim kolegom, opisał jej działanie na ustrój ludzki i wprowadził do leczenia chorób tętnic. 

W roku 1997 uzyskał I nagrodę czasopisma Lancet za odkrycie podłoża genetycznego astmy oskrzelowej, w 1998 - Royal College of Physicians w Londynie przyznało mu członkostwo honorowe za odkrycie zaburzeń krzepnięcia krwi w chorobach serca. 

W tym samym roku uzyskał główną nagrodę Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej i został wybrany - wraz z X Józefem Tischnerem - Krakowianinem Roku. 

W 2001 roku wyróżniony I nagrodą Amerykańskiej Akademii Alergii Astmy i Immunologii. 

W 1991 r. wygrał duży konkurs międzynarodowy na badania naukowe, ogłoszony przez Komisję Nauk Wspólnoty Europejskiej, a za uzyskane środki, wsparte następnie hojnie przez Rząd Flandrii i Rząd Polski - wyremontował od podstaw budynek szpitalny który zajmuje II Katedra Chorób Wewnętrznych i zbudował nowe, 5-piętrowe skrzydło kliniczne, nowe laboratoria badawcze i zaplecze dydaktyczne - stwarzając jeden z najnowocześniejszych ośrodków interny i genetyki medycznej w Europie. 

Autor ok. 600 prac, w większości publikowanych w czasopismach międzynarodowych, a także kilku monografii i podręczników publikowanych m.in. w USA, Wielkiej Brytanii i Francji.

Członek Papieskiej Akademii Nauk, członek PAU, PAN oraz innych towarzystw naukowych. Doktorat h.c. AM we Wrocławiu, Warszawie Katowicach i Łodzi. Jest żonaty, ma dwóch synów i córkę.

Leszek Ploch

Doktor nauk humanistycznych, pedagog specjalny, muzyk, terapeuta. Główne działania rozwija w zakresie krzewienia kultury artystycznej oraz muzykoterapii osób niepełnosprawnych w procesie ich aktywizacji twórczej. 

Teoretyk oraz praktyk w dziedzinie muzykoterapii dzieci ,młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych. Działacz charytatywny, angażujący się na rzecz respektowania w szerokim środowisku oraz ochrony praw osób niepełnosprawnych do ich czynnego życia w kulturze i godnego wizerunku w społeczeństwie. 

Autor kilku książek naukowych, kilkudziesięciu artykułów w czasopismach naukowych i pismach ogólnodostępnych.

Od 1969 roku czynnie zajmuje się promocją kultury artystycznej osób niepełnosprawnych w kraju i poza jego granicami. W konsekwencji, zainicjował i powołał do życia (jak dotychczas jedyne w skali kraju instytucje edukacji ciągłej tego rodzaj) formy aktywizacji twórczej:

1. w 1997 r. założył Fundację systematycznie wspierającą masowe, różnorodne akcje krzewienia kultury artystycznej osób niepełnosprawnych (z zasięgiem na cały kraj);
2. w 1985 r. utworzył i prowadzi 100 – osobowy Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca „MAZOWIACY„;
3. w 2002 r. zainicjował otworzył i prowadzi Ogólnopolski Teatr Niepełnosprawnych;
4. w 2006 r. otworzył i prowadzi Integracyjne Studio Pantomimy;
5. od 1990 r. organizuje i bierze udział w cyklu masowych, charytatywnych imprez dla dzieci specjalnej troski z terenu województwa i kraju;
6. wypracował oryginalne, alternatywne metody pracy twórczej w rehabilitacji osób niepełnosprawnych;
7. rozwija szeroką współpracę ze szkołami średnimi i wyższymi propagując i szerząc ideę wolontariatu wśród młodzieży i studentów.

Za swą dotychczasową działalność został nagrodzony między innymi: Złotym Krzyżem Zasługi, Orderem Uśmiechu, Orderem Prymasowskim , Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Odznaką „Zasłużony Dla Kultury Polskiej”.

Prof. dr hab. Jacek Łuczak

Jacek Józef Łuczak, ur. w Poznaniu 30 grudnia 1934 z ojca kapitana - intendenta szpitala wojskowego, matki nauczycielki, absolwent Liceum im K Marcinkowskiego w 1953r. i Akademii Medycznej im K Marcinkowskiego w Poznaniu w 1958. 6 dzieci, dwie wnuczki. Hobby: turystyka, muzyka, dzieła sztuki, koszykówka, tenis stołowy.

Założyciel i profesor zwyczajny Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Akademii Medycznej w Poznaniu oraz kierownik medyczny Hospicjum Palium. Od 20 lat praktykuję opiekę paliatywną. 

Twórca i Przewodniczący ECEPT (Stowarzyszenia Rozwijania Opieki Paliatywnej w krajach Europy Środkowo - Wschodniej), członek zespołu dyrektorów IAHPC - Międzynarodowe Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej (Nowy Jork). 

Założyciel Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, Przewodniczący Krajowej Rady Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej przy Ministerstwie Zdrowia przez trzy kadencje. Konsultant Krajowy w dziedzinie medycyny paliatywnej 1994 - 2002, wiceprzewodniczący Polish Hospice Fund z siedzibą we Wielkiej Brytanii, ekspert konsultanta krajowego ds. medycyny paliatywnej, Kierownik Ośrodka Wpierania i Edukacji w opiece paliatywnej dla krajów Europy środkowo-wschodniej. 

Członek Komitetu Redakcyjnego: Journal of Palliative Care, Progress in Palliative Care, European J of Palliative Care, Polska Medycyna Paliatywna, Medycyna Praktyczna, Onkologia Współczesna, Ból, Nowa Medycyna, redaktor naczelny elektronicznej wersji czasopisma (kwartalnik) ECEPT Newsletter

Specjalista chorób wewnętrznych, anestezjologii i intensywnej terapii, kardiologii i medycyny paliatywnej, członek Królewskiego Towarzystwa Lekarskiego w Londynie (FRCP), autor ponad 400 prac ogłoszonych w polskich i zagranicznych czasopismach i wydawnictwach książkowych. w tym współautor znanej książki Transition In End of  Life Care-Hospice and related developements In Eastern Europe and Central Asia(2003), promotor kilkunastu ukończonych prac doktorskich.

Współzałożyciel pierwszego w Poznaniu Oddziału Reanimacji kardiologicznej (1968),wprowadzenie do programu nauczania studentów akademii medycznych w Polsce autorskiego programu Pomocy Doraźnej(1983). Twórca pierwszego w Polsce Zespołu Opieki paliatywnej (poradnia i opieka domowa, wstępna nazwa - Poradnia Walki z Bólem w Katedrze Bólem, wraz z zespołem wyjazdowym wpisana do statutu szpitala) przy Katedrze Onkologii w Szpitalu Klinicznym nr 1 im. Przemienienia Pańskiego w Poznaniu (1987) oraz Oddziału opieki paliatywnej i pierwszej w Europie Kliniki Opieki Paliatywnej (1991).Od 2002 Szef Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego im K Marcinkowskiego.

Ordynator Hospicjum Palium oddziału szpitala klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. Formy te stanowiły wzorce do wprowadzania podobnych ośrodków opieki domowej i stacjonarnej (obecne ok. 500 ośrodka opieki paliatywnej i hospicyjnej w Polsce) organizowanych w ramach publicznej służby zdrowia w całej Polsce. Kierował zespołem, który przygotował Program Rozwoju Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej MZ (1998) oraz był członkiem zespołu ekspertów, którzy przygotowali Standard Świadczeń (produktu) w specjalności medycyna paliatywna (1998) oraz Programu Specjalizacji w dziedzinie medycyny paliatywnej dla lekarzy. Brał udzial w programie tworzenia opieki paliatywnej w Tadżykistanie, Mołdawii oraz w regionie Panavezys (Litwa), od kilku miesięcy w charakterze eksperta Rady Europy w Serbii. 

Od 1998, przez trzy kadencje, przewodniczący Eastern and Central Europe Palliative Care Task Force .Od 2006 roku z wyboru. Członek Zarządu Głównego IAHPC(International Association for Hospice and Palliative Care).

W oparciu o współpracę z ośrodkiem WHO w Oksfordzie (od 1991) wprowadził autorski program nauczania medycyny paliatywnej do programu nauczania studentów AM w Poznaniu (1991), oraz realizowany od tego czasu program szkolenia dla lekarzy i pielęgniarek oraz pracowników przygotowywanych do pracy w ośrodkach opieki paliatywnej i hospicyjnej na obszarze całej Polski (kilkadziesiąt kursów), 

Przygotował w skali ogólnopolskiej i międzynarodowej bazy szkoleniowe dla praktycznego szkolenia personelu medycznego i wolontariuszy oraz centrum akredytacyjne dla  szkolenia specjalistów w zakresie medycyny paliatywnej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kiki 08.06.2008 14:07
Stefann to mali ludzie tworzą wielkość jeśli małości się nie poddali.! Nie było by splendoru i Kapituły gdyby ludzie ulegli podłości komuchów i ówczesnej władzy. Dziś,gdzie jest wspaniały ośrodek dla niepełnosprawnych miała znajdować się Izba Wytrzezwien. Poprzednio stał tam okazały dom i wspaniale utrzymany ogród z mnóstwem uli. To,że zamiast "żyły złota" dla mącicieli w umysłach ludu stało sie inaczej to protesty mądrych (na szczeście)jeszcze ludzi w tym mieście. Dzięki Ich inicjatywie i społeczności radyjka CB oraz Darkowi Walczakowi sprawy wyglądają tak a nie inaczej. Wielu pacanów tego komunistycznego miasta chciało oddanemu sprawie Darkowi popsuc jego widzenie ośrodka i jego plany dalszemu rozwojowi tej placówki. Jednego nie moge pojąć:co ma wspólnego ze sprawą tą i Kapitułą zaslużonych ludzi ten cwaniaczek nieudacznik Zagozdon.(czyt.Zagwożdnik.)

Stefann 03.06.2008 14:35
Mali ludzie w małych miastach... Drogi ,,Brr' piszesz o pysze, zarozumiałości, nieomylności członków Kapituły... Zapomniałeś o jednym - swojej małości. Jeśli jest jakiś problem z Orderem, to pytanie dlaczego Tomaszów tak mało ma z niego, dlaczego uhonorowanie wyróżnionych nie jest jednym z elementów Dni Tomaszowa. Takich pytań może być jeszcze kilka. Dla Ciebie mam rade ustanów sobie jakiś medal, zostań jego szefem (dożywotnio) i jak ktoś powiedzial Alleluja i do przodu.

Brr 03.06.2008 10:47
Ze strony orderu : " Arbitrzy Kapituły ORDERU ECCE HOMO pełnią funkcje dożywotnio. Decyzje o przyznaniu ORDERU ECCE HOMO są suwerenne i nie podlegają apelacji, a zapadają jednogłośnie przy obecności większości arbitrów Kapituły na swym posiedzeniu. Tradycją stało się, że Kapituła swe posiedzenia odbywa w Zamku Królewskim na Wawelu " ********************* *** Wychodzi na to, że "arbitrzy" szukają swojej chwały, ustanowili się sami dożywotnio ! Cóż za pycha i zarozumiałość, są nieomylni. Mali chcą oceniać większych, cecha prowincjonalnych miasteczek. W szanujących się (i innych) kapitułach w następnej edycji kapitułę stanowią nagrodzeni. Tutaj jest inaczej, tomaszowscy panowie mają patent na wiedzę. Lansują głównie siebie. Żenada :(

Opinie
Reklama
Reklama
„Miłość jak miód” „Miłość jak miód” „Miłość jak miód”seans w ramach cyklu Kultura Dostępna!W czwartkowe popołudnie, 28 listopada w kinach zagości cykl Kultura Dostępna i polska komedia romantyczna „Miłość jak miód”. Majka i Agata zamieniają się miejscami, dzięki czemu odnajdują wielkie uczucie.Majkę (Agnieszka Suchora) i Agatę (Edyta Olszówka) równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o swój duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zajmuje jej miejsce. Nieoczekiwana zamiana ról przynosi szereg komplikacji, zabawnych zwrotów akcji i wyzwań, którym kobiety będą musiały stawić czoła. Czy uda im się przezwyciężyć przyzwyczajenia, uprzedzenia i lęki? Czy zdobędą się na odwagę, żeby otworzyć się na miłość i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Czy naprawdę nigdy na nic nie jest za późno?Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Projekt dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Szczegółowe informacje i repertuar najnowszej edycji cyklu w kinach Helios w całej Polsce dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/kultura-dostepna. Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.11.2024
Repertuar kina Helios Repertuar kina Helios Tegoroczna jesień nie przestaje zaskakiwać różnorodnymi nowościami. Od najbliższego piątku w repertuarze kin Helios zagoszczą aż trzy premiery: „Simona Kossak”, „Vaiana 2” i „Heretic”. Ponadto widzowie mogą zapoznać się z licznymi filmowymi przebojami oraz projektami specjalnymi, takimi jak Kultura Dostępna czy Maraton Władcy Pierścieni.Polską nowością na najbliższy tydzień jest dramat „Simona Kossak”, przybliżający prawdziwą historię potomkini artystycznej rodziny Kossaków. Młoda kobieta porzuca dotychczasowe życie i towarzyskie salony, aby objąć posadę naukowczyni w Białowieży. W środku puszczy, pomimo trudnych warunków – bez prądu i bieżącej wody – rozpoczyna życie na własnych warunkach. Tam poznaje fotografa Lecha Wilczka, z którym łączy ją niezwykła relacja. Jednakże wyobrażenia Simony o pracy przyrodnika ulegają bolesnej weryfikacji. Musi stanąć w obronie nie tylko swoich ideałów, ale również świata roślin i zwierząt… W rolach głównych występują: Sandra Drzymalska, Jakub Gierszał i Agata Kulesza.W repertuarze znajdzie się także nowa animacja wprost ze studia Disney – to „Vaiana 2”, czyli kontynuacja ciepło przyjętej historii nawiązującej do kultury wysp Polinezji. Trzy lata po wydarzeniach z pierwszej części, Vaiana otrzymuje nieoczekiwane wezwanie od swoich przodków. Dziewczyna musi wypłynąć na dalekie i dawno zapomniane wody Oceanii. Vaiana zbiera więc grupę śmiałków gotowych na przygodę życia, wśród których znajduje się jej przyjaciel Maui. Ich zadaniem będzie przełamanie niebezpiecznej klątwy, a nie będzie to proste, gdyż będą musieli stawić czoła starym i nowym wrogom.Jesienna aura sprzyja oglądaniu horrorów, a już w najbliższym tygodniu pojawi się kolejna nowość z tego gatunku. „Heretic” opowiada o dwóch młodych kobietach, które od drzwi do drzwi starają się głosić słowo Boże. W jednym z domów otwiera im czarujący pan Reed – szybko okazuje się jednak, że mężczyzna posiada diaboliczną drugą twarz. Niespodziewanie wszystkie wyjścia zostają zamknięte, a podejrzany gospodarz co chwila pojawia się, aby zadać im kolejną zagadkę testującą ich wiarę. Rozpoczyna się śmiertelnie niebezpieczna gra, w której stawką jest przetrwanie…Ponadto w repertuarze Heliosa znajdą się hitowe nowości ostatnich tygodni, takie jak „Gladiator 2” w reżyserii Ridleya Scotta. Lucjusz jako dziecko był świadkiem śmierci Maximusa z rąk swojego wuja Commodusa. Teraz decyduje się walczyć w Koloseum jako gladiator, aby przeciwstawić się dwóm cesarzom, rządzącym Rzymem żelazną pięścią. Z wściekłością w sercu i z nadzieją na lepszą przyszłość Cesarstwa Lucjusz musi spojrzeć w przeszłość, aby znaleźć siłę i honor, by zwrócić chwałę Rzymu jego ludowi.Fani kina familijnego mogą wybrać się do kin na pozytywną produkcję „Paddington w Peru”. Tytułowy bohater wraz z rodziną Brownów postanawia wyruszyć w daleką podróż do Ameryki Południowej, a dokładniej do Peru, aby odwiedzić swoją ukochaną ciocię Lucy. W tym celu wszyscy udają się do umieszczonego nieopodal lasu deszczowego Domu dla Emerytowanych Niedźwiedzi. To jednak dopiero początek niezwykle ekscytującej przygody, w trakcie której odkryją wiele tajemnic.Kinomani, którzy pragną poczuć ducha zbliżających się Świąt, mogą zapoznać się z najnowszą częścią kultowej serii. Film „Listy do M. Pożegnania i powroty” ukazuje losy różnorodnych bohaterów, które krzyżują się w Wigilię. Do sagi po dłuższej przerwie powraca postać Mikołaja. Mężczyzna odwiedza dawnych i nowych przyjaciół, podczas gdy jego synek Ignaś rusza w pościg za utraconym prezentem i duchem Świąt… Ponadto w obsadzie znalazła się plejada polskich gwiazd!Kina Helios słyną z organizacji popularnych Nocnych Maratonów Filmowych, najbliższa edycja cyklu będzie w pełni poświęcona produkcjom stworzonym na podstawie dzieł J.R.R. Tolkiena. W piątek, 22 listopada odbędzie się Maraton Władcy Pierścieni, podczas którego widzowie będą mogli obejrzeć wszystkie części przebojowej trylogii w wersji reżyserskiej. Z kolei melomani mogą wybrać się do Heliosa na porywające koncerty uwielbianego tenora. Widowisko „Andrea Bocelli 30: The Celebration”, które zawita na wielkich ekranach 23 i 24 listopada, podsumowuje trzydzieści lat artysty na scenie i jest okazją do przypomnienia największych przebojów w jego wykonaniu. W poniedziałek, 25 listopada w wybranych lokalizacjach odbędą się seanse z cyklu Kino Konesera. Widzowie będą mogli zobaczyć słynny koreański thriller „Oldboy” w odnowionej jakości obrazu. Główny bohater, Dae-su, mści się po latach za zabójstwo swojej żony… Natomiast w czwartkowe popołudnie, 28 listopada w kinach zagości cykl Kultura Dostępna i polska komedia romantyczna „Miłość jak miód”. Majka i Agata zamieniają się miejscami, dzięki czemu odnajdują wielkie uczucie.Bilety na listopadowe seanse dostępne są w kasach kin Helios, w aplikacji mobilnej oraz na stronie www.helios.pl. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a  także zaoszczędzić w ramach oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.11.2024
Poszukiwanie Świętego Mikołaja Poszukiwanie Świętego Mikołaja Bezpłatnym autobusem komunikacji miejskiej na poszukiwanie Świętego Mikołaja w SpaleWybieracie się na Poszukiwanie Świętego Mikołaja w Spale? Zachęcamy tomaszowskich poszukiwaczy przygód od skorzystania z bezpłatnego transportu publicznego. W niedzielę 1 grudnia, będzie można dojechać i wrócić ze Spały specjalną linią komunikacji miejskiej.V edycja rodzinnej gry terenowej Poszukiwanie  Świętego Mikołaja odbędzie się ona na terenie Spalskiego Parku im. Prezydentów II Rzeczpospolitej. Impreza rozpocznie się już 1 grudnia, o godzinie 12:00 w Spalskiej Sołtysówce. Organizatorzy zapraszają dzieci wraz z opiekunami do wzięcia udziału we wspólnej zabawie i odnalezieniu drogi do świętego Mikołaja.Na szlaku przygody czekają liczne atrakcje w tym m.in. stanowisko Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, na którym za wykonanie zadania otrzymacie na mapie wyzwań stosowny stempel.Napiszcie list do świętego Mikołaja i wyruszajcie linią specjalną Miejskiego Zakładu Komunikacji w Tomaszowie Mazowieckim w drogę.Rozkład jazdy bezpłatnych autobusów miejskich linii nr 54 na Spalskie Mikołajki z pl. Kościuszki do Spały (i z powrotem) w niedzielę 1 grudnia br.:- odjazdy z Tomaszowa Mazowieckiego z przystanku pl. Kościuszki – centrum godz.:11:00, 12:00, 13:00, 14:30, 15:30, - odjazdy ze Spały (przystanek przy stacji paliw) godz.:11:35, 12:35, 14:05, 15:05, 17:00.Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.12.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
bezchmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: tTreść komentarza: Kto powiedział, że hotel musi prowadzić miasto. Baza hotelowa jest wokół tm - tylko miasto nic z tego niema (nie zarabia). Opracowywana strategia jest tylko na papierze, a jak się ma do realizacji. Powstał wspólny projekt miasta i gminy, są wycieczki itd. (chyba chodzi o wycieczkę do Padwy).Źródło komentarza: Kilka słów o turystyce w Tomaszowie Maz. - list czytellnikaAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Jestem - ZA, a nawet - PRZECIW... A tak na poważnie: przecież doskonale wiesz, że te moje, różne wpisy w żaden sposób nie świadczą o moim pragnieniu, aby dorwać się do "wadzy", ale, najzwyczajniej odzwierciedlają moje poglądy. Nieraz są trochę przesadne. Czy, wobec tego uważasz, że moje poglądy muszą odpowiadać poglądom innych ?! Mam prawo, tak, jak i Ty, pisać o tym, co w mojej główce siedzi. I nie zamierzam się z tego nikomu tłumaczyć. Zwłaszcza tej ogromnej większości, która ma w główkach czerwone... Trzeba wielu lat, aby czerwone pająki przestały dominować w Polsce. Pozdrowienia od starego czekisty.Źródło komentarza: Mariusz Węgrzynowski sam powinien złożyć rezygnacjęAutor komentarza: SpecjalistaTreść komentarza: Co za bełkot - od Sasa do lasa. Baza hotelowa jest wokół tm - ile masz ze Smardzewic czy spały do miasta? Raz ze miasto nie może zgodnie z ustawą prowadzić hotelu - dwa - mamy szanse jedynie opierać się o turystykę weekendową. Trzeba myśleć racjonalnie. Mówią to wszystkie strategie opracowane przez ostatnie lata - ale autor tam chyba nie zajrzal. Powstał wspólny projekt miasta i gminy, są wycieczki itd. Teraz czas na rozwój tego pomysłu i sieciowanie atrakcji. Tak się robi współcześnie turystykę - a nie znaczki na lodówkę (chociaż te też w informacji turystycznej widziałem). We wszystkich dostępnych publicznie opracowaniach wychodzą dwie dominanty: arena i niebieskie źródła. Miasto chciało dołożyć kolejną pozycję na listę: termy - no ale wyszło wszyscy wiemy jak. Skansen, groty co rok publikują ilu turystów ich odwiedza - bardzo łatwo znaleźć te liczby w raportach o stanie miasta - więc jest nieźle, a teraz trzeba to wszystko rozwijać. Tylko na to potrzebna jest kasa i z tym zawsze największy problem. Ps. Inne miasta wielkości TM likwidują rowery - bo prawie nikt nie korzysta a to wielomilionowe obciążenie dla budżetu.Źródło komentarza: Kilka słów o turystyce w Tomaszowie Maz. - list czytellnikaAutor komentarza: czerwonyTreść komentarza: Niesamowita liczba widzów. I to darmo...Źródło komentarza: Wiosenne spotkanie późną jesienią na plusAutor komentarza: chewezTreść komentarza: A kto Promował P.G. na prezesa MZKŹródło komentarza: Mariusz Węgrzynowski sam powinien złożyć rezygnacjęAutor komentarza: mTreść komentarza: Ciekawe co w temacie ma do powiedzenia Ajdejano. Człowiek obeznany we wszystkich tematach.Źródło komentarza: Kilka słów o turystyce w Tomaszowie Maz. - list czytellnika
ReklamaArtis Gaudum
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 636 Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 636 Cena: Do negocjacjiZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 636 w kolorze dąb sonoma z dzielonymi barierkami po jednej stronie łóżka. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa. Szczególną cechą modelu łóżka PB 636 jest możliwość opuszczenia leża do poziomu 29 cm. Niska pozycja pozwala na większy komfort użytkowania osobom o niższym wzroście oraz redukuje w znacznym stopniu możliwość odniesienia urazu w sytuacjiprzypadkowego wypadnięcia. Zakres regulacji wysokości, pozwala na pracę opiekunów w optymalnych warunkach. Możliwość stosowania dzielonych barierek powoduje, że użytkownik nie musi być na stałe ograniczony barierami w przestrzeni łóżkaKolory standardowe: Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 29 cm od podłogi4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Dekoracyjna osłona leża5. Podwójne koło z hamulcem3. Nowoczesny napęd podnoszenia leża6. Dzielona barierka (opcja)OPCJE:zmiana długości i wypełnienia leża • zmiana kolorystyki • dzielone barierkiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 29 do 72 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:207 × 106 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:118,6 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-636 [PDF]
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama