Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 12 kwietnia 2025 18:27
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Wraca strefa płatnego parkowania

Od nowego roku powróci strefa płatnego parkowania. Uchwałę w tej sprawie podjęto w czasie październikowej sesji rady miejskiej podjęli. Wiele osób odetchnie z ulgą, bo od chwili jej zawieszenia trudno znaleźć jest miejsce parkingowe w okolicach tomaszowskich urzędów i przy głównych ulicach miasta. Strefa będzie miała inny kształt i funkcjonować będzie na innych zasadach. Nie będzie już zewnętrznego operatora a jej obsługą zajmie się Miejski Zakład Komunikacyjny sp. z o.o.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP

- Dopiero odkąd strefy nie ma widać jest jak bardzo  jest ona potrzebna. Dotąd podjeżdżając płaciłem i mogłem szybko załatwić swoje sprawy. Teraz sporo czasu marnuję na poszukiwania miejsca. Wcale nie jest taniej, bo benzyna i mój czas też kosztują. Ponadto jeżdżenie w kółko to zwiększona emisja spalin, a wszyscy wiemy jaka jest jakość powietrza w naszym mieście -  opowiada Krzysztof Tomczyk, przedsiębiorca budowlany.

Reklama

 

Nie wszystkie komisje Rady Miejskiej zaopiniowały projekt uchwały o strefie płatnego parkowania pozytywnie. Negatywną opinię wyraziła komisja spraw społecznych. Radny Krzysztof Misiak stwierdził, że większość osób, z którymi o tej sprawie rozmawiał nie chce płacić za parkowanie swoich samochodów.

 

- Strefa jest obecnie wyłączona i wszyscy widzimy co się dzieje wokół muzeum i przy Urzędzie Miasta. Jestem z całego serca za tym, aby ta strefa płatnego parkowania w takich miejscach newralgicznych występowała. Przede wszystkim po to, by był większa rotacja samochodów - mówił z kolei radny Marek Kubiak.

 

Strefa Płatnego Parkowania przy jednoczesnym wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej powinna ograniczyć liczbę samochodów poruszających się po mieście i równocześnie ograniczyć ilość spalin.

 

- Warto zwrócić uwagę, że obszar strefy został znaczenie ograniczony. Obezny kształ wynika przede wszystkim z przeprowadzonych przez nas konsultacji społecznych. Nie bez znaczenia jest też fakt, że całość dochodów, jakie strefa wygeneruje pozostaje w mieście i nie będzie inkasowana przez podmiot zewnętrzny nie płacący podatków w Tomaszowie Mazowieckim - mówi prezydent Marcin Witko

 

Od nowego roku będziemy mieli, tak jak dotychczas dwie podstrefy A i B. Urząd wprowadzi specjalne karty parkingowe. Dzięki nim mieszkańcy Tomaszowa upoważniała będzie do zniżek w strefie A. Ze strefy wyłączono sporo ulic.  Są to m.in. ulice: Żwirki i Wigury, Polna i część Szkolnej, a także św. Antoniego za ul. Szkolną.

 

 

Jak wyglądać będą obie podstrefy?

 

1. Podstrefa A:

 

 A-I - obszar wyznaczony następującymi ulicami:

Aleja Piłsudskiego od ul. Krzyżowej do ul. Grunwaldzkiej, ul. Grunwaldzką od Al. Piłsudskiego
do ul. Wschodniej, ul. Wschodnią na odcinku od ulicy Grunwaldzkiej do ul. Polnej, ul. Polną na odcinku
od ul. Wschodniej do ul. Jerozolimskiej,  ul. Jerozolimską na odcinku od ul. Polnej do ul. św. Antoniego, Plac Kościuszki, Al. Piłsudskiego do ul. Krzyżowej;

 

A-II - ul. św. Antoniego od ul. Mościckiego do ul. Szkolnej (po dwóch stronach ulicy),

    - ul. Tadeusza Kawki,

    - ul. Szkolna na odcinku od ul. św. Antoniego do ul. Bohaterów 14 Brygady,

A-III:

- ul. POW.

2. Podstrefa B:

 

B-I:

  • ul. B. Meca,

B-II

  • ul. Zachodnia,

B-III  

  • ks. St. Grada.

 

 Dyskusję radnych zdominował temat opłat za parkowanie w ulicach wokół Targowiska Miejskiego. Urzędnicy wyjaśniali radnym, że część ulic była budowana przy wsparciu środków unijnych. We wnioskach zobowiązaliśmy do wprowadzenia na nich strefy płatnego parkowania. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Konrad 22.11.2017 19:27
@34 Bo mi sie zapomnialo, koniecznie dodac kary za parkowanie na dwoch miejscach. ;)

Reklama
Konrad 22.11.2017 19:24
I bardzo dobrze, ale wypadaloby wprowadzic pierwsze 30minut darmowego parkowania.

... 20.11.2017 12:59
Nie dziwcie się skoro satrape Kuklińskiego wybraliście na Starostę .

Michał 20.11.2017 11:19
Strefa płatnego parkowania jest potrzebna, teraz koło urzędu miasta nie ma gdzie zaparkować. Nie mówiąc o starostwie.

Elo 13.11.2017 12:24
Wszystko płatne w tym kraju...

he-man 10.11.2017 08:25
I bardzo dobrze. Przynajmniej szlachta urzędnicza nie będzie parkować i blokowac miejsc parkingowych dla petentó przy urzedzie. Teraz chcąc odebrac dokument (czas max 3 minuty) musisz z 15 minut szukać wolnego miejsca.

Do Roberta Ziobry z fejsa 08.11.2017 13:27
Sam wystartuj w wyborach i dostań się tu czy tam. Tylko niczego nie obiecuj, bo cię posądzę o populizm. W swym programie wyborczym napisz, że będziesz kradł, oszukiwał, okłamywał, sprzeniewierzał... Na pewno ci "głupcy" cię wybiorą.

cinek 08.11.2017 08:37
To sobie poszukaj

NIE dla SPP!!! 08.11.2017 08:13
NIE dla SPP!!!

tomasowianka 08.11.2017 05:00
Gdzie ten tani parking w Warszawie?

Ciemniaku! 07.11.2017 22:38
Podziemny parking, powiadasz... A czy na pl. Kościuszki jest podziemny parking, czy raczej przez lata stały tam dziesiątki, a może i setki aut, ale na powierzchni. Gdzie na świecie tak wygladają centra miast?

Reklama
mieszkaniec 07.11.2017 18:21
A co z wykupionymi u poprzedniego operatora abonamentami dla osób niepełnosprawnych, będą honorowane, czy to wyrzucone w błoto pieniądze?

kiki 09.11.2017 07:10
Wykupione abonamenty zachowują ważność po ponownym otwarciu strefy pp.

Do szkoły 07.11.2017 17:49
Najpierw naucz się pisać.

Cinek 07.11.2017 16:07
Sam jesteś Ciemniak.Nie będe się rozpisywał bo to rzucanie grochem o ściane.Powiemtylko tyle w Warszawie np:jest parking podziemny co mieści się setki samochodów i za parking za cały dzień płaciłem 3 zł i był chroniony także jak umiesz myśleć a nie tylko krytykować to pomyśl!

Janko 07.11.2017 14:59
strefa przy rynku zupełnie nie potrzebna, jest tam tyle miejsc, że każdy znajdzie bez płatności, jedyne czego chce władza to się nachapać. Pan Witko widać tak jak jego koledzy w Warszawie lubi Polaka wydoić z ostatnich drobnych.

Opinie

80 lat Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. (WSiP) to najstarsze polskie wydawnictwo edukacyjne i jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm działających na rynku podręczników oraz narzędzi edukacyjnych dla szkół w Polsce. Podstawę oferty stanowią tradycyjne i cyfrowe produkty dla wszystkich poziomów edukacji - od wychowania przedszkolnego, przez szkoły podstawowe, licea, technika do szkół branżowych. Firma rozwija innowacyjną platformę edukacyjną - EDURANGĘ. Dbając o najwyższy poziom przygotowywanych materiałów, WSiP nie pomija roli rozwoju zawodowego nauczycieli. Dlatego prowadzi niepubliczny ośrodek doskonalenia nauczycieli ORKE, który wspiera profesjonalnymi szkoleniami nauczycieli oraz dyrektorów szkół i placówek oświatowych.Data dodania artykułu: 08.04.2025 09:17
80 lat Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych

Europosłowie: będziemy walczyć o utrzymanie finansowania polityki spójności i polityki rolnej UE

Sprawozdawcy Parlamentu Europejskiego ds. kolejnego wieloletniego budżetu UE uważają, że pomimo nowych wyzwań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa, polityka spójności oraz wspólna polityka rolna - które wykorzystują obecnie 2/3 budżetu UE - muszą być traktowane priorytetowo. „Europa musi stać się silniejsza i musi to znaleźć odzwierciedlenie w budżecie” - mówi europoseł Siegfried Mureșan.Data dodania artykułu: 08.04.2025 09:10
Europosłowie: będziemy walczyć o utrzymanie finansowania polityki spójności i polityki rolnej UE

Psy asystujące wspierają osoby z problemami psychicznymi

Odpowiednio przygotowany pies może być dobrym wsparciem dla osób zmagających się problemami zdrowia psychicznego i istotnym uzupełnieniem ich terapii; takie psy są już szkolone w Polsce. 7 kwietnia przypada Światowy Dzień Chorego Psychicznie.Data dodania artykułu: 07.04.2025 13:27
Psy asystujące wspierają osoby z problemami psychicznymi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Chatka PuchatkaTreść komentarza: Niestety redakcja jest w błędzie, gdyż już było wspominane referendum. Wiąże to się jednak z procedurami dotyczącymi kiedy je można przeprowadzić.Źródło komentarza: Radni na nie. I co dalej?Autor komentarza: PoPiSTreść komentarza: Żadnego północnego wariantu nie będzie i wiadomo o tym co najmniej od kilkunastu lat. Trzeba sobie zerknąć w stare dokumenty strategiczne. A reszta to już polityka i paru krzykaczy, którzy próbują zbić kapitał polityczny na czym się da bo nic sobą nie reprezentują. Którędy by ta droga nie poszła zawsze ktoś będzie niezadowolony. Teraz warto z tymi ludźmi się spotkać indywidualnie i dojść do porozumienia bez krzykaczy, którzy żerują głównie na emocjach i plotkach. Alternatywa jest taka, że droga może nie powstać wcale a po remoncie mostów w mieście znowu zawitają w nim tiry. I po kolejne to żadna obwodnica Tomaszowa a łącznik drogi klasy S. Jak chcemy obwodnicy to trzeba ją zaprojektować i zacząć zabiegać o środki a nie opowiadać bajki o obwodnicy S12.Źródło komentarza: Radni na nie. I co dalej?Autor komentarza: T. J.Treść komentarza: Świetny pomysł i hołd założycielom miasta! a z Solidarnością park nie ma nic wspólnego raczej obraza tego miejsca.Źródło komentarza: Park Ostrowskich? Będzie propozycja zmiany nazwy Parku MiejskiegoAutor komentarza: JasioTreść komentarza: Jestem za,bardzo dobry pomysł 👍👍👍.Źródło komentarza: Park Ostrowskich? Będzie propozycja zmiany nazwy Parku MiejskiegoAutor komentarza: Powiat tomaszowskiTreść komentarza: Jakie oburzenie a na sesjach Witkowcy z PO i PSL ramię w ramie:) czy was to dziwi;)komuchy komuchyŹródło komentarza: Rekordowa dotacja do remontu drogi? Czegoś takiego jeszcze nie byłoAutor komentarza: nowicjuszTreść komentarza: Mądre słowa o pajacu tu nie pomogą ,nie wiem czy na zawansowaną terapię farmaceutyczną nie jest już za póżno,pacjent stracony !Źródło komentarza: Panom z "różowego trabanta" nie dam się zastraszyć
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama