Sesję rozpoczęła dyskusja na temat kondycji tomaszowskiego szpitala. Szczegółową relację z tej części posiedzenia znajdziecie w artykule Brakuje pieniędzy na leczenie chorych. Kolejne punkty dotyczyły zmian w budżecie na bieżący rok oraz korekt Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Tomaszowskiego na lata 2018-2038. Niestety nie wszystkie z zaplanowanych zadań udało się w tym roku zrealizować. Na jednej z poprzednich sesji wykreślono punkt dotyczący adaptacji pomieszczeń w SOSW na potrzeby Warsztatów Terapii Zajęciowej. Teraz z wydatków zdjęto kwoty przeznaczone na przygotowanie pomieszczeń dla Środowiskowego Domu Samopomocy - Pragnę zwrócić Państwa uwagę na tę niezrealizowaną inwestycję. To jedno z najważniejszych prospołecznych zadań w budżecie Powiatu na ten rok. Żałuję bardzo, że nie zostało to zadanie zrealizowane. Chciałbym, abyście Państwo wybrali się do Domu Samopomocy, który zlokalizowany jest w budynku w Parku dr Jana Serafina Rode i zobaczyli w jakich warunkach przebywają tam Ci ludzie, jak bardzo zagrzybiony i zniszczony jest ten obiekt. Cuchnie tam grzybem i wilgocią a budynek grozi zawaleniem. Chciałbym Państwa uczulić i zobowiązać, aby zadanie to znalazło się do bezwarunkowej realizacji w przyszłym roku. Przebywają tam chorzy ludzie i zasługują na to przebywać w warunkach nie urągających ludzkiej godności - jako jedyny zabrał głos przewodniczący komisji Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych, Mariusz Strzepek,
Rada Powiatu wybrała swojego delegata na Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich. Została nim Przewodnicząca, Wacława Bąk. Kolejne dwie uchwały dotyczyły wyboru przedstawicieli Rady do Komisji Bezpieczeństwa i Porządku działającej przy Staroście Tomaszowskim oraz Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Do pierwszej z nich wybrano Mariusza Strzępka i Adama Iwanickiego. Do drugiej Mirosława Banasiaka oraz Martynę Wojciechowską.
Do Rady Powiatu wpłynęły dwie skargi. Pierwsza na Starostę Powiatu Tomaszowskiego, druga na dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz dyrektorkę Rodzinnego Domu Dziecka w Lubszewach. Skargi nie mogły zostać rozpatrzone w terminie ze względu na brak możliwości wysłuchania osób skarżących. Komisja Skarg, wniosków i petycji zajmie się nimi najpóźniej do 31 stycznia 2018 roku.
Emocji nie wzbudziło także podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia staroście tomaszowskiemu. Mariusz Węgrzynowski otrzyma 4.800 zł wynagrodzenia zasadniczego. Ponadto dodatek funkcyjny w kwocie 2.100 złotych, dodatek specjalny wynoszący 2.760 złotych oraz dodatek za wieloletnią pracę w wys. 960 złotych. Staroście przysługiwać będzie także dodatkowe wynagrodzenie roczne, tak jak wszystkim innym pracownikom samorządowym.
Napisz komentarz
Komentarze