Co się wtedy nosiło? Modne były sukienki z frędzlami, cekinami, futerkami i wstążkami, co idealnie udało się uchwycić kreacjami damskiej części grona pedagogicznego szkoły. Wszystkie panie miały doskonale wykonany makijaż, fryzury, a także nakrycia głowy „z epoki”. Panom natomiast nie mogło zabraknąć charakterystycznych meloników oraz szelek. Podobnie ubrani byli również uczniowie, a tym kreatywności nie brakuje! Aby jednak zachować powagę święta oraz uczcić 106. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, każdy miał przypięty kotylion.
- W radosnej atmosferze, pełni dumy z naszej historii uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości upamiętniające wydarzenia z 1918 roku. Obchody Święta Niepodległości w Wyspiańskim nabrały w tym roku wyjątkowego charakteru również dzięki stylizacjom nawiązującym do epoki lat 20. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego przejścia Dyrekcji, nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły, korytarzem do sali gimnastycznej. Odbyło się to naturalnie pod wodzą marszałka Józefa Piłsudskiego w rolę, którego wcielił się nasz gość specjalny Pan Zygmunt Augustyniak. - czytamy na profilu szkoły.
Zygmunt Augustyniak to działacz NSZZ „Solidarność” z lat 80- tych, represjonowany i więziony w okresie stanu wojennego, wieloletni pracownik tomaszowskiej służby zdrowia, działacz społeczny, aktywny członek Związku Piłsudczyków. Na sali gimnastycznej dyrektor Anita Kurpińska powitała serdecznie przybyłego na tę wyjątkową uroczystość gościa, który wygłosił krótką prelekcję na temat życia i działalności Józefa Piłsudskiego oraz jego kluczowej roli w odbudowie niepodległej Polski. Gromkimi brawami i symbolicznymi kwiatami podziękowano wyjątkowemu gościowi za tę cenną lekcję historii.
Występ uczennicy klasy 3 LSPa Riki Makowskiej, która na keyboardzie wykonała na początku i końcu akademii dwa nostalgiczne utwory podniósł rangę naszej uroczystości szkolnej. Akademię szkolną uatrakcyjnił również występ uczennicy klasy 2 LSPa Celiny Małek, która w Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej wykonując utwór pt. „Orzeł biały” zdobyła uznanie jury i otrzymała zaproszenie na koncert laureatów.
Niewątpliwie ogromną atrakcją uroczystości patriotycznej z okazji 11 listopada, był występ licznej grupy uczniów szkoły, którzy wykonali wiązankę pięknych pieśni patriotycznych. Do tego wyjątkowego występu, uczniowie przygotowalni zostali przez nauczyciela historii i religii Adama Tataradzińskiego, który wraz z nimi zaśpiewał i akompaniował im na gitarze.
Uroczystość poprowadzili: Joanna Szczecińska oraz Jakub Stańczyk. Fotorelacja: Wiktoria Lejman oraz Zuzanna Urbaszek. Pomoc w dekoracji sali: uczniowie z klasy 2G oraz 3 LSPa. Pomoc techniczna: pan Wojciech Wojciechowski. Przygotowanie kotylionów: pani Anna Porczyk. Pomoc w przygotowaniach: pracownicy obsługi. Nauczyciele zaangażowani w przygotowanie uroczystości: panie Małgorzata Piłat i Agnieszka Pełka.
Korytarze szkoły udekorowane były pracami uczniów, wykonanymi specjalnie z myślą o tym święcie. Uczniowie wykonali plakaty, uczniowie klas fotograficznych fotografowali te plakaty, graficy komputerowi wykonali prace graficzne, a plastycy malowali portrety najważniejszych osób walczących o naszą niepodległość, czyli były portrety Józefa Piłsudskiego czy Ignacego Paderewskiego, a nawet ulubionego konia Piłsudskiego - Kasztanki.
Poprzedniego dnia, 11 listopada, to właśnie delegacja ZSP 6 z dyrektorami szkół ponadpodstawowych z powiatu tomaszowskiego składała wiązankę kwiatów pod pomnikiem Poległym Legionistom Piłsudskiego, podczas uroczystości patriotyczno-religijnej nad którą patronat objął Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego. Także poczet sztandarowy ZSP 6 uczestniczył w uroczystościach.
Napisz komentarz
Komentarze