METALE I TWORZYWA SZTUCZNE
Należy wrzucać: odkręcone i zgniecione plastikowe butelki po napojach, nakrętki, o ile nie zbieramy ich osobno w ramach akcji dobroczynnych, plastikowe opakowania po produktach spożywczych, opakowania wielomateriałowe (np. kartony po mleku i sokach), opakowania po środkach czystości (np. proszkach do prania), kosmetykach (np. szamponach, paście do zębów) itp., plastikowe torby, worki, reklamówki, inne folie, aluminiowe puszki po napojach i sokach, puszki po konserwach, folię aluminiową, metale kolorowe, kapsle, zakrętki od słoików.
Nie należy wrzucać: butelek i pojemników z zawartością, plastikowych zabawek, opakowań po lekach, zużytych artykułów medycznych, opakowań po olejach silnikowych, części samochodowych, zużytych baterii i akumulatorów, puszek i pojemników po farbach i lakierach, zużytego sprzętu elektronicznego i AGD.
metale i tworzywa sztuczne segregacja
ODPADY ZMIESZANE
Do pojemnika z odpadami zmieszanymi należy wrzucać wszystko to, czego nie można odzyskać w procesie recyklingu, z wyłączeniem odpadów niebezpiecznych.
odpady zmieszane segregacja
BIODEGRADOWALNE
Należy wrzucać: odpadki warzywne i owocowe (w tym obierki itp.), gałęzie drzew i krzewów, skoszoną trawę, liście, kwiaty, trociny i korę drzew, niezaimpregnowane drewno, resztki jedzenia.
Nie należy wrzucać: kości zwierząt, oleju jadalnego, odchodów zwierząt, popiołu z węgla kamiennego, leków, drewna impregnowanego, płyt wiórowych i pilśniowych MDF, ziemi i kamieni, innych odpadów komunalnych (w tym niebezpiecznych).
bioodpady
Przeterminowane leki należy wrzucać do specjalnych pojemników, które znajdują się w wyznaczonych aptekach na terenie Tomaszowa Mazowieckiego. Inne odpady problemowe, takie jak: gruz i inne odpady budowlane (do 1000 kg rocznie na gospodarstwo domowe), wielkogabaryty, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny czy stare, zużyte opony, tomaszowianie (po okazaniu dokumentu potwierdzającego zamieszkanie na terenie miasta) mogą nieodpłatnie oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (tzw. PSZOK-u), który znajduje się przy ul. Warszawskiej 119 (na terenie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta). PSZOK jest dostępny dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godz. 7-15.
Napisz komentarz
Komentarze