Zastosowanie lepika na zimno
Lepik na zimno inaczej nazywany jest lepikiem asfaltowym i działa jak spoiwo. Jest to wszechstronny produkt, który można wykorzystywać do prac dekarskich, związanych z odrestaurowywaniem pokryć dachowych z pap lub materiałów bitumicznych. Za pomocą lepiku na zimno można przyklejać materiały z bitumów do różnego rodzaju podłoży. Lepiki asfaltowe świetnie sprawdzają się jako warstwa hydroizolacyjna na balkonie i tarasie, a nawet na płycie fundamentowej. Lepiki o szerokim zastosowaniu dostępne są między innymi na https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/izolacje-przeciwwodne-i-wilgociowe/masy-uszczelniajace.
Czym rozcieńczyć lepik na zimno?
Podczas aplikowania środka bitumicznego wiele osób zastanawia się nad tym, czym go najlepiej rozcieńczyć. Do tego celu najlepszym produktem będzie benzyna lakowa, czyli biały spirytus. Specjaliści nie polecają dodawania do lepiku innych środków, ponieważ będą one powodowały zmniejszenie poziomu zespolenia pomiędzy łączonymi elementami.
Jakie są zalety lepików asfaltowych?
Główną zaletą lepików na zimno jest fakt, że do ich nakładania nie są wymagane żadne specjalistyczne narzędzia. Produkty oferowane w sprzedaży są gotowe do użycia bezpośrednio po otwarciu. Sama aplikacja również jest bardzo prosta, ponieważ materiał ten jest bardzo elastyczny. Za trwałość powłoki z lepiku asfaltowego oraz jej zdolność do ochrony poszczególnych elementów przed niekorzystnym wpływem środowiska kwasowego i zasadowego, odpowiedzialna jest zdolność masy do stworzenia mocnego wiązania z danym podłożem. Dodatki, które są stosowane w produkcji lepiszcza umożliwiają osiągnięcie wysokich parametrów odpornościowych na obniżone temperatury. Dzięki temu powłoka nie ulega spękaniu.
Ile kosztuje lepik na zimno?
Cenna lepiku na zimno nie jest wysoka, co sprawia, że jest to najpopularniejszy produkt do tworzenia mocnych spoiw. Lepik na zimno można nabyć za kilka złotych za kilogram, jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupowanie lepiszcza w większych opakowania, na przykład dwudziestokilogramowych. Ponadto w ofertach wielu sklepów można znaleźć ten produkt pakowany w wiaderka 5, 9, i 18-kilogramowe.
Napisz komentarz
Komentarze