Jakie zabiegi medycyny estetycznej można wykonywać w okresie letnim?
Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się sporą popularnością, ale wiele osób unika wizyty w klinice w okresie letnim. Jest spowodowane powszechnym przekonaniem, że zabieg w połączeniu z ekspozycją skóry na słońce zwiększa ryzyko przebarwień. Okazuje się, że można w sezonie letnim korzystać z medycyny estetycznej, ale należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim w miesiącach letnich należy zrezygnować z zabiegów wymagających użycia lasera, a także z peelingów chemicznych ze względu na ryzyko zwiększenia wrażliwości skóry na działanie promieni słonecznych. W okresie letnim można bezpiecznie korzystać z bogatej oferty zabiegowej. Medycyna estetyczna w Warszawie to skuteczne i małoinwazyjne zabiegi, na które można zdecydować się w sezonie letnim.
Do najchętniej wybieranych należą:
- osocze bogatopłytkowe,
- powiększanie ust kwasem hialuronowym,
- wygładzanie zmarszczek toksyną botulinową,
- biostymulator,
- karboksyterapia.
Latem można również zdecydować się na zabiegi ujędrniające ciało i redukujące cellulit.
W przypadku zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych latem należy pamiętać o przestrzeganiu zaleceń lekarskich, zwłaszcza dotyczących unikania ekspozycji skóry na słońce czy korzystania z basenu. W zależności od rodzaju zabiegu okres ten może wynosić nawet kilka tygodni, dlatego warto uwzględnić zalecenia lekarza w wakacyjnych planach. Ścisłe przestrzeganie wytycznych wpływa na efekt zabiegu i znacznie zmniejsza ryzyko przebarwień i innych działań niepożądanych. Decyzję o zabiegach medycyny estetycznej należy podejmować z uwzględnieniem rezygnacji z opalania, kąpieli w morzu czy basenie przez kilka tygodni.
Letnia pielęgnacja skóry - o czym należy pamiętać?
Skóra latem potrzebuje ochrony i nawilżenia, dlatego należy pamiętać o stosowaniu specjalnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Kremy z filtrem to absolutna podstawa letniej kosmetyczki, bez względu na to, czy wakacje spędzamy w mieście, w górach czy nad morzem. Warto podkreślić, że kosmetyku z odpowiednio dobranym filtrem należy używać nie tylko podczas opalania na plaży czy basenie, ale także wychodząc do pracy, na zakupy czy spotkanie z przyjaciółmi. Ochronę przeciwsłoneczną należy dopasować do fototypu skóry, a w przypadku pielęgnacji skóry po zabiegach medycyny estetycznej najlepiej zasięgnąć porady lekarza.
Skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych lub po zabiegach medycyny estetycznej może być podrażniona i bardziej wrażliwa na czynniki wewnętrzne. Odpowiednio dobrane kosmetyki zawierające substancje nawilżające wpływają na przyspieszenie procesów regeneracji oraz poprawę jej kondycji. Preparaty należy dopasować do rodzaju cery i kondycji skóry, a także przeprowadzonego zabiegu. Indywidualnie dobrane kosmetyki pielęgnacyjne pozwalają uzyskać oczekiwane efekty i poprawić wygląd skóry.
Z zabiegów medycyny estetycznej można korzystać w okresie letnim, ale należy pamiętać o przestrzeganiu zaleceń lekarskich i odpowiedniej pielęgnacji skóry. Stosowanie się do tych zasad wpływa na długotrwałe i satysfakcjonujące rezultaty oraz zmniejsza ryzyko powikłań.
Napisz komentarz
Komentarze