1. Gdzie wykorzystać płytki z cegły?
2. Płytki ceglane do salonu i sypialni
3. Imitacja starej cegły do obudowy kominka
Płytki imitujące stare cegły to popularny element aranżacji wnętrz. Cieszą się zainteresowaniem ze względu na wysoki stopień twardości i trwałości oraz estetyczny wygląd. Można wykorzystać je w wielu stylach, gdyż świetnie łączą się z wieloma dodatkami i meblami. Sprawdź, jakie zalety mają płytki o wyglądzie starej poniemieckiej cegły i w jakich wnętrzach wyglądają najlepiej.
Gdzie wykorzystać płytki z cegły?
Płytki dostępne na https://e-ceglanafantazja.pl to doskonałe imitacja cegły wykorzystywanej do budowy starych poniemieckich domów, kamienic i fabryk. Dzięki płytkom tego typu można stworzyć trwałą i estetyczną aranżację salonu, sypialni, korytarza, a także pokoju hotelowego, czy też restauracji bądź innego lokalu. Płytki stanowią alternatywę dla cegły rozbiórkowej i skuwania tynku, gdyż wyglądają jak cegła poniemiecka, lecz są łatwiejsze do położenia. Płytki cięte na dowolne rozmiary dobrze układają się na ścianie i umożliwiają wykonanie aranżacji na dowolnej powierzchni. Dodatkowo położona na ścianę cegła ukrywa nierówności i porowatość ściany oraz niweluje konieczność wykonywania gładzi. Dodatkowo cegła ozdobna z płytek ma korzystną cenę, dlatego można położyć ją nawet na dużej ścianie lub gdy szuka się wykończenia ściany w przystępnej cenie.
Płytki ceglane do salonu i sypialni
Płytki z cegły można z powodzeniem wykorzystać w salonie i sypialni. Ściana z płytek za kanapą sprawia, że pokój dzienny kojarzy się z eleganckimi salonami w dawnych poniemieckich willach i przestrzennych mieszkaniach w kamienicach. Z kolei sypialni wyłożona cegłopodobnymi płytkami to jeden z elementów modnych wnętrz nowoczesnych. Płytka, która wygląda jak stara cegła, zapewnia niepowtarzalny efekt w wysokich pomieszczeniach. Dzięki takiemu elementowi aranżacji wnętrze sypialni wygląda jak industrialny loft.
Cegły płytki to również doskonały wybór do łazienek. Płytki skutecznie zabezpieczają ścianę przed zachlapaniem i zawilgoceniem oraz ułatwiają utrzymanie czystości w pomieszczeniu. Z ich pomocą ściana wygląda nowocześnie, a same kafle nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Wystarczy, że raz na kilka dni przetrze się je zwilżoną ściereczką, by usunąć z nich wszelkie zabrudzenia, zacieki z mydła i wody oraz pozostałe osady. Tylko tyle wystarczy, by łazienka zawsze wyglądała stylowo.
Imitacja starej cegły do obudowy kominka
Płytki to materiał budowlany, który z powodzeniem służy do wykonywania obudowy kominka. Dzięki nim można wykonać solidne zabezpieczenie paleniska, gdyż płytki są niepalne i odporne na uszkodzenia spowodowane kontaktem z ogniem i wysokimi temperaturami. Po zastosowaniu odpowiedniego kleju do obudowy kominka zapobiegnie się ich odpadaniu z paleniska, a kominek zyska piękne wykończenie w stylu rustykalnym. Dzięki temu wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru, a obudowa posłuży przez lata bez konieczności naprawiania co jakiś czas. Z ceglanych płytek można stworzyć również całą ścianę za kominkiem, by nadać salonowi lub sypialni piękny, industrialny styl.
Napisz komentarz
Komentarze