W powiecie tomaszowskim od wielu lat działa Społeczna Straż Rybacka, którą powołała Rada Powiatu na wniosek Starosty. Strażnikami są wędkarze z kół tomaszowskich i z Nowego Glinnika. Jest nas ok 40 osób. Do zadań strażników należy kontrola dokumentów uprawiających połowy, kontrola ilości złowionych ryb, zabezpieczenie porzuconych ryb oraz ogólnie walka z kłusownictwem wędkarskim i rybackim.
Jak w nazwie strażnicy nie otrzymują z tego tytułu żadnego wynagrodzenia. Na akcje wyjeżdżają we własnym ubiorze oraz własnymi pojazdami. Nasze Starostwo powiatowe, które straż powołało nie robi nic aby wspomóc społeczników.
Jak miło jest czytać, gdy sąsiednie starostwo w Opocznie pomaga, wspiera i wyposaża strażników ze swego terenu. Corocznie zakupują po kilka kompletów umundurowania i wyposażenia. Podobnie jest w oddalonym od Tomaszowa Mazowieckiego np. powiecie Kamienna Góra. Strażnicy mają umundurowanie i wyposażenie nie gorsze niż Państwowa Straż Rybacka. My tak wiele nie chcemy. Umundurowanie, obuwie jakieś dobre latarki czy po lornetce dla grupy.
Panie Starosto Kukliński, Panie Przewodniczący, Państwo Radni czy to tak dużo pracując dla dobra powiatu. Teraz w czasie gdy Minister Obrony Narodowej wprowadził rozporządzenie o mundurach dojdzie do sytuacji, że strażnicy nie będą mieli w czym wyjść na patrol. A wszyscy wiemy, że mundury są odzieżą która pozwala być w kamuflażu podczas kontroli a po drugie mundury mają najtrwalszy i najmocniejszy materiał do takich zadań.
Panie starosto zachęcam do kontaktu z kolegami ze wskazanych powiatów i może spytać jak oni to robią. A można, da się.
Szanowny Panie Starosto, Panie Przewodniczący, Państwo Radni jutro 19 marca jest "Dzień wędkarza" może z tej okazji znajdziecie czas aby się pochylić nad naszymi problemami, może jest jakaś rezerwa budżetowa z której zakupilibyście coś dla strażników.
Na potwierdzenie moich słów: http://www.opocznopowiat.pl/ak...cznie.html
Napisz komentarz
Komentarze