Polecamy
- W nawiązaniu do listu jaki do mnie skierował 26 kwietnia Pan Prezydent Marcin Witko złożyłem 30 kwietnia interpelację jako radny Sejmiku w przedmiotowej sprawie uwzględnienia projektu z Tomaszowa w wojewódzkim planie gospodarki odpadami. Oczywiście odbyłem też szereg dość zawiłych merytorycznie rozmów z naczelnikami i członkami Zarządu Województwa Łódzkiego w tej sprawie. Problem jest poważny i plany Tomaszowa są możliwe do realizacji przy kontynuowaniu presji oraz argumentacji na Urząd Marszałkowski. Niemniej szalenie istotne wydaje się być ostatecznie stanowisko i podstawa Ministerstwa Ochrony Środowiska, którego rola w całym procesie i procedurze jest bardzo istotna - mówi radny Arkadiusz Gajewski.
Więcej na ten temat
W odpowiedzi, jaką od Zarządu Województwa otrzymał radny czytamy, że miasto Tomaszów Mazowiecki złożyło do Urzędu Marszałkowskiego pismo, w którym deklaruje budowę instalacji MBP, kompostowni odpadów zielonych, sortownię odpadów pochodzacych z selektywnej zbiórki, instalacji do recyklingu odpadów budowlanych i rozbiórkowych, budowę bloku energetycznego o mocy 5 MW, kompostowni bioodpadów oraz odpadów ścieków. Ponadto przy ulicy Piaskowej zlokalizowane ma być składowisko odpadów nie będących odpadami niebezpiecznymi.
Wniosek zakłada wykonania inwestycji w ramach partnerstwa publiczno prywatnego. Ta formuła budzi sporo zastrzeżeń ze strony władz województwa. Jako przykłąd wskazywana jest inwestycja, jaką miasto realizowało wspólnie z firmą Altvater, w której efekcie powstało wysypisko śmieci przy trasie S8 za Zakłądami Drobiarskimi. Zwożone są tam śmieci z całej Polski, poza jakąkolwiek kontrolą lokalnego samorzadu.
Napisz komentarz
Komentarze